کد خبر: ۷۲۱۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۹۰۹۸
باقری لنکرانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزیر دولت نهم گفت: حمله به پایگاه عین‌الاسد، حاوی نکات پر افتخاری بود که نشان‌دهنده شکستن هیمنه بزرگ‌ترین قدرت استکباری جهان است.

ایران هیمنه آمریکا را در جهان نابود کردکامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران که روز تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد آمریکا را یوم الله و نقاط عطف تاریخی نامیدند، گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که سرعت وقایع و جریانات از معمول تاریخ بسیار سریع‌تر است.

او ادامه داد: زیرا به طور معمول اگر به تاریخ گذشته کشور خودمان و جهان نگاه کنیم به وضوح شاهد هستیم که در برخی مواقع سرعت وقایع بسیار سریع تر بوده و اتفاقات را نمی‌توان با عقل حسابگر و معمول سنجید؛ مقطعی هم که الان در کشور ما وجود دارد، یکی از همین مقاطعی که انسان به عینه دست قدرت الهی را می‌بیند.


بیشتر بخوانید: استکبار می‌خواست بر عظمت شهادت سپهبد سلیمانی و حمله به عین‌الاسد سرپوش بگذارد


باقری لنکرانی افزود:  در حالی که تحلیلگران مادی تحلیل دیگری داشتند اما اتفاقاتی که خدای متعال رغم می‌زند بر خلاف همه تحلیلات آنها و در روند متفاوتی قرار گرفته است. برای مثال آمریکایی‌ها خیال می‌کردند که با شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی روند بیداری اسلامی و مقاومت را متوقف خواهند کرد، اما شاهد بودیم که اتفاقات به گونه دیگری  پیش رفت و این شهادت باعث ایجاد یک موج سراسری بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام از غرب تا شرق آسیا شد و منحصر به کشورهای اسلامی هم باقی نماند، بلکه در هر نقطه از جهان فرد آزاده ای قرار داشت به تحسین این مرد آزاده و همراهانش لب باز کرد.

وزیر دولت نهم گفت: البته تحلیل آمریکا این بود که ایران جرات اقدام متقابل را ندارد، اما اقدامی که به فاصله کوتاهی بعد از شهادت این شهید بزرگوار اتفاق افتاد باعث شد تا هیمنه آمریکا را در جهان شکسته شود.

فعال اصولگرا بیان کرد: در نگاه به معارف دینی هم می‌بینیم که ایام الهی روزی است که هیمنه قدرت های پوشالی شیطان شکسته شود؛ آن روزی هم که سپاه پاسداران انقلاب به پایگاه عین الاسد آمریکا حمله کرد، فقط داستان حول یک حمله و سیلی نبود، بلکه داستان اصلی این بود که هیمنه کاخ سفید نابود شد و آمریکایی که تا همین اواخر و بعد از جنگ جهانی دوم هیچ وقت پایگاه‌هایش مورد حمله مستقیم قرار نگرفته و هر زمان که قلدرمابانه برخورد می‌کرد همه از او فرار می‌کردند هدف نیروهای مقاومت قرار گرفت.

او ادامه داد: آمریکا هدف نیروهای مقاومتی قرار گرفته شد که  سال ها در تحریم بودند و  واشنگتن مدعی این بود که آنها حتی توان دفاع از خود را هم ندارند ولی سپاه پاسداران نشان داد که با دانش بومی خود قدرت دفاع از این کشور را دارد و می‌تواند کاری ترین ضربه ها را بصورت فنی بر دشمن خود وارد کند.

باقری لنکرانی تاکید کرد: داستان حمله به پایگاه عین الاسد، محل برخورد موشک‌ها و نقطه زن بودنشان درحقیقت نکات پر افتخاری بود که فراتر از همه اینها نشان دهنده این بود که هیمنه بزرگ‌ترین قدرت استکباری جهان کاملا قابل شکستن و آن زمانی که اینها می خواستند با قلدری به همه مردم جهان زور بگویند به اتمام رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر