کد خبر: ۷۲۲۰۰۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
کد خبر : ۷۲۲۰۰۰۶

طرح جامع در ۶ بقعه متبرکه خراسان جنوبی در دست اجرا است.

اجرای طرح جامع در ۶ بقعه متبرکه خراسان جنوبیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، درخشی معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی ۹۶ بقعه متبرکه و اماکن مذهبی دارد که ۴۳ بقعه متبرکه دارای طرح جامع مصوب است.

او با اشاره به اینکه طرح جامع ۶ بقعه در دست اقدام است، افزود: برای سایر بقاع متبرکه نیز طرح تیپ در نظر گرفته شده که بر اساس آن فعالیت‌های عمرانی انجام می‌شود.

درخشی احداث عملیات عمرانی در بقاع متبرکه بر اساس طرح جامع، تکمیل فعالیت‌های عمرانی نیمه تمام دربقاع متبرکه سطح استان و تهیه بررسی و تصویب طرح‌های جامع را از جمله اقدامات حوزه عمرانی در بقاع متبرکه عنوان کرد و بیان کرد: امسال با اجرای چند طرح عمرانی بیش از هشت میلیارد تومان در موقوفات استان سرمایه‌گذاری شده است.

معاون بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: حجم عملیات عمرانی در بقاع متبرکه استان از ابتدای امسال بیش از ۱۲ هزار و ۲۵۰ متر مربع بوده که از این مقدار حدود ۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل تکمیل ساختمان زائر سرا، حدود چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع، تکمیل ساختمان شبستان و حدود هزار و ۲۰۰ مترمربع سرویس بهداشتی برای رفاه حال زائران احداث شده است.

او با بیان اینکه ساختمان تجاری مسکونی موقوفه شوکت الملک خضری نیز از محل تسهیلات ساخته می‌شود، گفت: یک باب مجمع مسکونی تجاری در موقوفه کاروان سرای علیا شهرستان سرایان و مجتمع تجاری در منتظری ۸ شهر بیرجند در دست ساخت است.

درخشی گفت: سرمایه‌گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف دارند می‌توانند برای ارائه طرح خود و اطلاع از وضعیت زمین‌های شناسایی شده وقفی، به اداره کل اوقاف مراجعه کنند.

تاکنون بیش از ۹ هزار موقوفه و ۲۳ هزار و ۴۰۰ رقبه در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر