کد خبر: ۷۲۲۰۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد خبر : ۷۲۲۰۱۴۶
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا اردیبهشت سال آینده یک یا دو برند قلم انسولین به صورت انبوه در کشور تولید خواهد شد.

تولید قلم انسولین در ماه‌های آینده/ توقف توزیع انسولین آ‌زاد درداروخانه های کشور / تولید انبوه دو برند  قلم انسولین تا اردیبهشت ماه ۹۹

کیانوش جهان پور سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت و‌گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،با اشاره به وضعیت دارو‌های بیماران دیابتی در کشور اظهار کرد: بر خلاف برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی ما هیچ گونه کمبود دارویی در حوزه بیماران دیابتی و حتی انسولین در کشور وجود ندارد و حتی هیچ گزارشی مبنی بر کمبود انسولین قلمی به ما ارسال نشده است.

او ادامه داد: انسولین قلمی بر اساس دستورالعمل جدید در داروخانه‌های منتخب دانشگاهی توزیع می‌شود به همین دلیل معلوم است که بیماران دیابتی نمی‌توانند قلم‌های انسولین را در هر داروخانه‌ای پیدا کنند و این به معنای کمبود داروی انسولین محسوب نمی‌شود.

توزیع داروهای انسولین در بین بیماران بر اساس اطلاعات ثبت شده آنها در سامانه

جهان پور تأکید کرد: میزان توزیع داروی بیماران دیابتی و قلم انسولین بر اساس ثبت اطلاعات بیماران در سامانه‌های بیمه گر است و طی هفته‌های آینده توزیع آزاد قلم انسولین به طور کامل متوقف می‌شود و افرادی که اطلاعاتشان در سامانه‌های بیمه گر ثبت شده می‌توانند به صورت ماهانه سهمیه مورد نیاز خود را از داروخانه‌های منتخب دریافت کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو بیان کرد: به دلیل وجود تعداد زیاد بیماران دیابتی در کشور ارزبری انسولین نیز زیاد است و هزینه‌های زیادی در حوزه سلامت ایران تحمیل می‌کند.


بیشتر بخوانید: هر آنچه نیاز است درباره دیابت بدانید


او گفت: به دلیل آن که انسولین هزینه اثربخشی مطلوبی دارد بیشترین حمایت در زمینه تأمین آن انجام می‌گیرد و حتی در ماه‌های آینده انسولین قلمی در کشور تولید می‌شود و تا اردیبهشت ۹۹ یک یا دو برند در زمینه قلم انسولین تولید انبوه خواهند داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر