کد خبر: ۷۲۲۰۲۱۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
کد خبر : ۷۲۲۰۲۱۱

سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۱۷ هزار عنوان برنامه مختلف ورزش همگانی در سطح استان برگزارشده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمدرضا برادران، سرپرست ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه ورزش همگانی می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های جسمی و روحی موثر باشد، گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۷ هزار و ۹۸۸ عنوان برنامه در سطح استان با مشارکت بیش از یک میلیون و ۲۹۳ هزار نفر اجرا شده است.

او با اشاره به اینکه توجه به امر همگانی کردن ورزش در جامعه از دغدغه‌های جدی است، افزود: توسعه ورزش علاوه بر اینکه نیازمند فرهنگ‌سازی است، اراده ملی را هم می‌طلبد و باید از تمامی ظرفیت‌های دستگاه‌های مربوطه بهره برد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه در برنامه‌های ورزش همگانی ۵۸۲ هزار و ۹۳۱ نفر خانم و ۷۱۰ هزار و ۱۸۸ آقا مشارکت داشتند، گفت: ورزش صبحگاهی، همایش پیاده‌روی‌، کوه‌روی و کوهپیمایی، دوچرخه‌سواری، همایش و جشنواره ورزشی، مسابقه محلات، برنامه فرهنگی، برنامه و کلاس آموزشی و ورزشی، مسابقات کارکنان، مسابقات ورزشی، گلگشت و جشنواره ورزش همگانی در مدارس از جمله برنامه‌های این حوزه بوده است.

او بیان کرد: اجرای ۲۴۲ برنامه پیاده‌روی، ۱۱ هزار و ۲۹۲ ورزش صبحگاهی، یک هزار و ۱۵۳ کوه‌روی و کوهپیمایی، ۲۲۲ دوچرخه‌سواری ، ۲ هزار و ۵۰۱ مسابقه ورزشی، ۹۶۸ برنامه فرهنگی و ۲۳۹ مسابقه محلات بخشی از برنامه‌های اجرایی است.

برادران افزود: هیأت ورزش‌های همگانی و هیأت ورزش روستایی و بومی محلی می‌توانند در کنار هم جهت توسعه ورزش همگانی در جامعه گام‌های موثری بردارند و مشارکت حداکثری مردم به سمت ورزش عمومی را فراهم آورند.

او گفت: از مجموع ۵۳ هزار و ۶۸۱ ورزشکار بیمه شده استان اردبیل در ۱۰ماهه امسال ۷ هزار و ۹۴۳ نفر مربوط به هیأت ورزش‌های همگانی است و این هیأت در تعداد آمار بیمه‌شدگان جایگاه دوم استان را کسب کرده است.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر