کد خبر: ۷۲۲۰۳۶۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۲۲۰۳۶۱
گروه : همدان » همدان
استاندار همدان خبرداد:

استاندار همدان گفت: حدود چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از ابتدای اجرای طرح سند توسعه راهبردی استان، در همدان سرمایه‌گذاری شده است.

سرمایه گذاری چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سیدسعید شاهرخی استاندار همدان در نشست اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی همدان افزود: از این میزان اعتبار سرمایه گذاری شده، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و ۲ هزار میلیارد تومان نیز توسط واگذاری تسهیلات بانکی صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه همدان رویکرد توسعه و پیشرفت، همراه با آرامش و وقار را در کشور دنبال می‌کند، اظهار داشت: در ناآرامی‌های یک سال گذشته همدان با وقار عمل کرد و همراهی مردم موجب خشم ضد انقلاب در خارج از کشور شد.

استاندار همدان عنوان کرد: همدان در همه زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هماهنگ و رو به جلو حرکت می‌کند.

شاهرخی با بیان اینکه ما عهد کردیم اطلاعات تمامی افعال و کار‌ها به مردم برسانیم و کاری نکنیم که موجب اختلاف و ضرر مردم شود، ادامه داد: مدیران استان باید ریسک‌پذیر باشند، طبق قانون عمل کنند، از دستگاه‌های نظارتی نترسند و مسیر خود را بر اساس قانون طی کنند.

او  تاکید کرد: طرح‌های ادارات نباید روی زمین بماند و به حال خود رها شوند، طرح‌ها باید تعیین تکلیف شوند و هر چه سریعتر به بهره‌برداری برسند.

استاندار همدان  بیان کرد: ابتدای سال جاری تهدید سیل را به فرصت تبدیل کردیم و ۱۸ هزار واحد مسکونی از اعتبارات این ردیف نوسازی و ترمیم شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه در سیلاب نوروز امسال ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد‌های استان ذخیره شد، افزود: در شرایط تحریم سه سد خرمرود، گرین و نعمت آباد را در دست ساخت داریم که تحول بزرگی در ذخیره آب برای استان ایجاد می‌کند.

او اظهار داشت: اعضای هیات دولت نگاه بسیار ویژه‌ای به استان همدان دارند و از طرح‌های اجرایی در این استان استقبال می‌کنند.

استاندار همدان  با اشاره به اینکه پساب همدان دشت کبودراهنگ را نجات داد، گفت: به دلیل کمبود آب احتمال جمع آوری نیروگاه شهید مفتح وجود داشت که با تصفیه پساب فاضلاب همدان، این نیروگاه نیز نجات یافت.

شاهرخی اضافه کرد: پساب معظلی برای همدان بود، اما با تصفیه آن سه میلیون متر مکعب به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد و ۶۵۰ هزار متر مکعب نیز به پتروشیمی هگمتانه اختصاص یافت.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/د.ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر