کد خبر: ۷۲۲۰۸۴۲
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر : ۷۲۲۰۸۴۲

رئیس اداره استاندارد سقز گفت: با دستور مراجع قضایی آسانسورهای مسکن مهر این شهرستان پلمب شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، خالد زرافشان رئیس اداره استاندارد سقز گفت: با توجه به اینکه استاندارد سازی آسانسور‌ها از نظر این اداره اهمیت ویژه‌ای دارد، عدم توجه به این موضوع مهم امکان بروز هر گونه خسارت جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت.

او افزود: بنابر پیگیری‌ها و مکاتبات فراوان و همچنین بازرسی‌های صورت گرفته از آسانسور‌های واحد‌های مسکونی مسکن مهر شهرک دانشگاه، هیچگونه اقدامی از جانب ساکنین و یا پیمانکار این واحد‌ها برای حل مشکل صورت نگرفت.

زرافشان با بیان اینکه مسکن مهر شهرک دانشگاه سقز دارای ۵۵ بلوک است، بیان کرد: بعد از ۴ بار تذکر به پیمانکار و ساکنین، آسانسور ۹۰ درصد این آپارتمان‌ها با دستور مراجع قضایی پلمب شد.

رئیس اداره استاندارد سقز تاکید کرد: ۵ شهربازی سرپوشیده که اقدام به استانداردسازی نکرده بودند نیز با پیگیری ما، نسبت به استانداردسازی اقدام کردند و در حال حاضر تجهیزات بازی آن‌ها استاندارد است، ولی هنوز تاییدیه استاندارد برای آن‌ها صادر نشده است.

زرافشان یادآور شد: شهربازی‌های روباز که تحت نظر شهرداری است بعد از چند مکاتبه و تذکر هنوز اقدام به استانداردسازی نکرده و هیچ اقدام مثبتی انجام ندادند در حالیکه شهرداری ملزم به استاندارد کردن وسایل بازی است.

او به عدم استانداردسازی شهربازی روستا‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: تنها وسایل بازی ۴ روستای خانقاه، علی آباد، قلعه‌جغه و کیسلان استاندارد هستند و وسایل مابقی روستا‌ها هیچ گونه استانداردی ندارند و تجهیزات و وسایل آن‌ها بسیار قدیمی است.

رئیس اداره استاندارد سقز اظهار داشت: وضعیت وسایل بازی تعدادی از روستا‌های سقز به حدی حاد است که فاضلاب روستا نیز از داخل پارک عبور می‌کند و تعدادی هم تجهیزات و وسایل بازی آن‌ها از فلزات نامناسبی ساخته شده که می‌تواند منجر به حادثه ناگوار شود بنابراین باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر