کد خبر: ۷۲۲۰۸۶۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
کد خبر : ۷۲۲۰۸۶۳
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح کرد:

نظری گفت: خانه‌های واجد ارزش میراثی باید برای نسل‌های بعد باقی بماند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در بازدید خود به همراه اصحاب رسانه از خانه اقدسیه معروف به خانه شهرداران گفت: آیینه کاری این ملک بسیار نادر است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: مواردی از املاک که دارای ارزش است باید برای نسل‌های بعدی حفظ شود و در حال حاضر سازمان میراث نظر خود را اعلام کند.

نظری ادامه داد: نظر‌های متفاوتی مطرح می‌شود در این باب که به عنوان مثال میراث فرهنگی بر یک ملک ارزش تاریخی می‌گذارد، اما شهرداری ان را قبول نکرده است.

او اظهار کرد: کمتر ملکی را دیدم که به این وسعت آیینه کاری داشته باشد و این شکل آیینه کاری را ما در بنا‌های سلطنتی بیشتر می‌بینیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: از املاک در یک دوره از زمان واجد ارزش شناخته می‌شوند و در برخی دیگر از املاک در یک بازه از زمان واجد ارزش میراثی نیست، اما چند سال بعد ان را واجد ارزش ثبت میراثی معرفی می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: جهات مختلف را برای ثبت باید در نظر گرفت اگر این ملک ارزش میراثی هم نداشته باشد می‌توان آن را بنا به دلایلی باز هم ثبت میراثی کرد، اما من متخصص حوزه ثبت میراثی نیستم که کارشناسان باید نظر دهند.

نظری افزود: برخی اختیارات برای واگذاری املاک به شهرداری تهران تفویض شده است و هیچ اجباری بر گردن شهرداری برای ارائه لیست به شورای شهر تهران وجود ندارد.

او ادامه داد: شهرداری تهران هیچ الزامی برای ارائه اطلاعات واگذاری این ملک از سوی شهرداری به شورای شهر وجود ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: بعید می‌دانم بشود روی کاربری و ساخت یک ملک ورود کرد، چون مالک می‌تواند با شکایت به دیوان عدالت اداری نظر شهرداری و شورا را ابطال کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر