کد خبر: ۷۲۲۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۲۲۱۰۸۶
کارشناس علوم قرآنی:

کارشناس علوم قرآنی گفت: حضرت «فاطمه زهرا (س)» درطول زندگی کوتاه، اما با برکت خود رسالتی ویژه را در پیش گرفتند، ایشان موظف بودند تا جایگاه و ارزش ولایت و امامت را به عنوان عنصری مهم در جامعه اسلامی معرفی کنند.

رسالت حضرت «فاطمه زهرا (س)» تبیین جایگاه ولایت بودبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سلمان حسین زاده کارشناس عاوم قرآنی پیرامون سیر سیاسی زندگی حضرت «فاطمه زهرا (س)» گفت: حضرت «فاطمه زهرا (س)» درطول زندگی کوتاه، اما با برکت خود رسالتی ویژه را در پیش گرفتند، ایشان موظف بودند تا جایگاه و ارزش ولایت و امامت را به عنوان عنصری مهم در جامعه اسلامی معرفی کنند.

وی در همین راستا بیان کرد: پس از رحلت «پیامبراکرم (ص)» برخی مسلمانان فکر می‌کردند «رسول خدا (ص)» همانند سایر کشور‌ها حکومتی تشکیل داده بودند و حکم پادشاه را برای شبه جزیره عربستان داشته است و اکنون پس از رحلتشان باید پادشاهی دیگر جانشینشان شود، این تفکر نادرست باعث شد پایه‌های اسلام نو پا تا حدودی متزلزل شود.

حسین زاده به تلاش حضرت «فاطمه زهرا (س)» برای نجات جامعه اسلامی پس از رحلت «پیامبراکرم (ص)» اشاره و ابراز کرد: حضرت «فاطمه زهرا (س)» شاهد سراشیبی اسلام نوپایی بودند که پدر بزرگوارشان طی سال‌ها تلاش آن را ایجاد کرده بودند، برای این منظور وارد میدان شده و با شهامت همانند یک مرد به بیان خطبه پرداخته تا مسلمانان را متوجه خطر و آسیب دین اسلام کند.

حسین زاده ولایت را چراغ راه اسلام نو پا دانست و با اشاره به تلاش حضرت حضرت «فاطمه زهرا (س)»در این راه، ابرازکرد: حضرت «فاطمه زهرا (س)» خطر پیش روی مسلمانان را دیده و تلاش داشتند تا این دین آسمانی را از سقوط نجات دهد و نهاد امامت را که همچون چراغی درست پیش روی جامعه مسلمانان بود را به جامعه متذکر شوند.

وی در همین رابطه تصریح کرد: حضرت «فاطمه زهرا (س)» بقدری از رخداد‌های جامعه اسلامی پس از رحلت «پیامبراکرم (ص)» ناراحت شدند که هرگز اجازه ندادند دشمنان در تشییع پیکر پاکشان شرکت کنند.

حسین زاده با اشاره به رویکرد حضرت «فاطمه زهرا (س)» در مقابل دشمنان خاطرنشان کرد: حضرت «فاطمه زهرا (س)» هوشمندانه علامت سوالی از خود برجای گذاشت تا ذهن جامعه آینده را به این موضوع متوجه کند لذا مزار این بانوی گرامی در دید همگان پنهان ماند تا همه در پاسخ این سوال که مزار دختر عزیز «پیامبراکرم (ص)» چه شد و چرا پنهان ماند باقی به ایجاد شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر