کد خبر: ۷۲۲۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
کد خبر : ۷۲۲۱۱۱۸

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: ۲ موبایل قاپ با ۴۰ فقره سرقت دستگیر شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه "محسن معظمی گودرزی" در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در بررسی پرونده‌های ارجاعی به پایگاه دوم پلیس آگاهی با موضوع موبایل قاپی، شیوه و شگرد سرقت و مشخصات ظاهری اعلامی از سارقان، وجوه اشتراکی بین تعدادی از پرونده‌ها به دست آمد که در آن‌ها ۲ سارق با موتورسیکلت طرح هندای قرمز رنگ دارای طلق جلو از عابران پیاده رو یا مسافران اتوبوس که در ایستگاه‌های اتوبوس در حال استفاده از گوشی تلفن همراه بودند سرقت کرده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: ماموران سریعاً نسبت به تجمیع و احصاء تصاویر صحنه‌های سرقت اقدام و در نهایت موفق شدند مشخصات ظاهری متهمان و تصویر نیمه واضحی از چهره هر دو سارق را به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه پلاک موتورسیکلت سارقان در تمام سرقت‌ها با زنجیر پوشیده و امکان قرائت آن مقدور نبود، ادامه داد: تحقیق و بررسی در زمینه دستگیری این دو سارق در جریان بود که خانم جوانی که یکی از مال باختگان پرونده بود به اداره ۱۸ پلیس آگاهی مراجعه و اظهار کرد، من فیلم‌های به دست آمده از صحنه سرقت خود را در شبکه اجتماعی (اینستاگرام) به اشتراک عمومی گذاشته ام و از همه شهروندان تقاضای شناسایی این سارقان را در قبال دریافت مژدگانی کردم. پس از این اقدام چند روزی است فردی به اکانت شبکه اجتماعی من مراجعه و با ارسال چندین پیام اعلام کرده که من سارق گوشی شما هستم و می‌خواهم به هر طریقی رضایت شما را جلب کنم تا فیلم را از شبکه اجتماعی حذف کنید.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، ماموران موفق شدند یکی از متهمان پرونده به نام " فرید " ۲۲ ساله را شناسایی و هویت واقعی وی را به دست بیاورند.

معظمی تصریح کرد: با شناسایی هویت متهم، همدستش نیز به نام " احمد " ۲۴ ساله و مخفیگاه وی در محدوده خیابان مختاری شناسایی شد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی گفت: در ادامه با انجام چندین مرتبه عملیات تعقیب و مراقبت توسط مأموران، همچنین ارتکاب چند فقره سرقت دیگر توسط متهمان و تکمیل مستندات جرایم ارتکابی آنان با هماهنگی مرجع قضائی هر دو متهم بیست و پنجم آذرماه پس از اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاهشان در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه هر دو متهم در بازجویی اولیه سعی در به انحراف کشیدن پرونده را داشتند، افزود: با کشف دو گوشی سرقتی از مخفیگاه متهمان، هر دوسارق چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به بیش از ۴۰ فقره موبایل قاپی در محدوده شمال تهران با همکاری یکدیگر معترف شدند.

وی با بیان اینکه با دعوت از مال باختگان، تاکنون ۳۱ تن از شاکیان هر دو متهم را به عنوان سارق گوشی هایشان اعلام کرده اند، گفت: با تجمیع پرونده‌های تشکیل شده علیه سارقان هر دو متهم با دستوربازپرس شعبه ۸ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر