کد خبر: ۷۲۲۱۱۵۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
کد خبر : ۷۲۲۱۱۵۶
گروه : فارس » شیراز

رئیس پلیس راهور استان فارس گفت: در پی یخ زدگی معابر شهری شیراز ۸۰ خودرو در نقاط مختلف این شهر با یکدیگر برخورد کردند.

برخورد ۸۰ خودرو در شیرازبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس پلیس راهور استان فارس گفت: در پی بروز چندین فقره تصادف زنجیره‌ای در پی یخ زدگی معابر شهری شیراز حدود ۸۰ خودرو در نقاط مختلف این شهر با یکدیگر برخورد کردند.

سرهنگ مصطفی عباسی افزود: از شامگاه پنجشنبه تاکنون با توجه به برودت هوا به دنبال بارش برف در محور‌های شمالی و غربی شهر شیراز تصادف‌های چند وسیله‌ای رخ داده است.

او ادامه داد: تصادف‌های زنجیره‌ای در محور‌های گلستان، حسینی الهاشمی، پل محمودیه، صدرا و محور منتهی به قلات به دلیل یخ زدگی سطح معابر ایجاد شده است.

سرهنگ عباسی با بیان اینکه حدود ۸۰ وسیله نقلیه در طی این تصادفات زنجیره‌ای در نقاط مختلف شیراز به یکدیگر برخورد کرده است، گفت: این تصادفات خسارتی بوده است و خوشبختانه مصدومیت کلی به دنبال نداشته و تعدادی از سرنشینان این خودرو‌ها نیز به دلیل برخورد زنجیره‌ای خودرو‌ها دچار کوفتگی و مصدومیت‌های جزیی شده که همه مصدومان نیز بصورت سرپایی در صحنه مداوا شده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان فارس در ادامه گفت: با توجه به سردی هوا پیش بینی می‌شود که از عصر جمعه نیز به تدریج وضعیت مشابه شامگاه پنجشنبه و ابتدای صبح جمعه در سطح معابر شیراز تکرار و یخ زدگی خیابان‌ها رخ دهد، بنابر این به همه ساکنین شیراز خصوصا در مناطق شمالی و غربی توصیه می‌شود که تا قبل از غروب آفتاب به منازل خود مراجعه کنند و افرادی که قصد تردد از این مسیر‌ها را دارند نیز تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

او اظهار داشت: در حال حاضر سفر‌های زیادی به سمت شهرستان سپیدان و قلات انجام شده و ظرفیت این مسیر‌ها اکنون تکمیل است و از این رو به شهروندان شیرازی توصیه می‌شود که از سفر غیرضروری به این محور‌ها اجتناب کرده تا در صورت بروز حادثه خودرو‌های امدادی و انتظامی بتوانند به موقع در صحنه حاضر شوند.

عباسی در پایان تاکید کرد: دمای هوا در حال حاضر در شیراز پایین است و تا روز‌های آینده احتمال یخ زدگی معابر وجود دارد و رانندگان باید قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت فاصله طولی مناسب را در معابر این شهر و محور‌های شمالی و مرکزی استان فارس رعایت کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر