کد خبر: ۷۲۲۱۳۸۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
کد خبر : ۷۲۲۱۳۸۰
گروه : قم » قم
نماینده ولی فقیه در امور حج با آیت الله مکارم شیرازی دیدار کرد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت:حجاج ایرانی‌ باید از نظر ادب،اخلاق،رفتار و برخورد الگوی حجاج دیگر کشور‌ها باشند.

توصیه آیت الله مکارم شیرازی به نماینده ولی فقیه در امور حجبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم،آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و هیات همراه، گزارش ارائه شده از سوی ایشان را امید بخش توصیف و برای تمامی دست اندرکاران حج و زیارت آرزوی توفیق کردند.

او در ادامه حج را آبروی اسلام و تشیع دانسته و با بیان توصیه‌های مهم خطاب به دست اندرکاران حج، بر لزوم ارائه آموزش‌های لازم به حجاج تاکید کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره بر لزوم حضور حجاج در برنامه‌های آموزشی اعلامی از سوی سازمان حج افزود: نتیجه آموزش‌های ارائه شده به حجاج باید به گونه‌ای باشد که ایرانی‌هایی که اعزام می‌شوند، از نظر ادب، اخلاق، رفتار و برخورد نمونه و الگوی حجاج دیگر کشور‌ها باشند.

این مرجع تقلید احترام به مقدسات مذاهب مختلف اسلامی را یک اصل مهم برشمرده و گفت: توجه و التزام به این امر حیاتی و مهم در همه موقعیت‌ها و اماکن ضرورت دارد، لکن در موسم حج اهمیت و حساسیت مضاعف پیدا می‌کند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که بیش از گذشته نیاز به وحدت داریم و باید توجه داشت که تحقق این مهم بدون احترام به عقاید مذاهب اسلامی محقق نمی‌شود.

او ایران هراسی و شیعه ستیزی را حربه معاندان و مستکبران خواند و گفت: رسانه‌های جبهه استکبار همواره تلاش می‌کنند واقعیتی وارونه از جمهوری اسلامی ایران ارائه کنند؛ هیات‌های مختلفی که به کشور ما می‌آیند اذعان می‌کنند واقعیت ایران با آنچه در رسانه‌ها ترسیم و تصویر می‌شود، فرسنگ‌ها فاصله دارد.

این مرجع تقلید اظهار کرد: در چنین شرایطی باید با حضور در صحنه، تبلیغات صحیح و نیز مهم‌تر از آن برخورد شایسته این فضا را بشکنیم، موسم حج فرصتی مناسب برای تحقق این مهم است که حجاج باید با عمل خود در این جهت نقش آفرینی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: امروز دنیای استکبار و غرب از یک سو با هجمه‌ها و تبلیغات سیاسی و از دیگر سو وهابیت با تبلیغات مذهبی علیه ما برنامه ریزی و فعالیت می‌کنند و باید ضمن داشتن برنامه‌های هدفمند برای مقابله با این هجمه، با عمل اسلامی ماهیت واقعی خود را به دنیا نشان دهیم.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب گزارش کاملی از برگزاری حج ۹۸ و نیز برنامه‌های در دست اجرا برای برگزاری مطلوب حج سال آینده، خدمت معظم له ارائه کرد.

او ضمن تجلیل از فرمایشات ارزشمند معظم له، رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و مرجعیت را نقشه راه دست اندرکاران حج دانست.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر