کد خبر: ۷۲۲۱۶۰۰
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۲۲۱۶۰۰

معاون مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت:درحال حاضر ۴۱ درصد اعضای تعاونی‌های استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، علی اصغر عباسی گفت:۴۸ شرکت تعاونی اقتصادی جدید امسال در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و عمران در این استان تشکیل و راه‌اندازی شده است.

او افزود: سه هزار و ۵۴ عضو و سرمایه گذاری اولیه حدود ۲۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۴۱۶ نفری در حال فعالیت هستند.

معاون مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان  با اشاره به اینکه با این ۴۸ تعاونی تعداد تعاونی‌های فعال استان به یک هزار و ۷۰ تعاونی رسیده است، اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۵۴۸ نفر در کل تعاونی‌های فعال استان مشغول بکار هستند.

عباشی یادآور شد: یکی از عوامل موثر در توسعه اقتصاد کشور روحیه جمعی و فضای همکاری اجتماعی است که فعالیت با تعاون، همکاری و خرد جمعی، ماندگاری بیشتری داشته و در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام اثرگذار است.

عباسی با بیان اینکه تعداد اعضای این تعاونی‌های ۲۰۵ هزار نفر است، افزود: ۴۱ درصد اعضای تعاونی‌های استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: حداقل و حداکثر تعداد عضو در تعاونی‌ها به نسبت سرمایه، نوع فعالیت، فرصت شغلی و رعایت اصل عدم تمرکز و سهم متغیر بوده، ولی تعداد اعضا به موجب ماده ۶ قانون بخش تعاون، نباید کمتر از هفت نفر باشد و این تعداد باید در زمان فعالیت شرکت تعاونی نیز حفظ شود.

او تاکید کرد: بر اساس قانون، به استثنای یک مورد، سقفی برای حداکثر تعداد عضو برای شرکت‌های تعاونی تعیین نشده و فقط شرکت‌های تعاونی مسکن که احداث واحد‌های مسکونی اعضا را بر عهده دارند، در تعداد اعضا نباید از حداکثر ۵۰۰ نفر عضو تجاوز کنند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر