کد خبر: ۷۲۲۱۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
کد خبر : ۷۲۲۱۸۸۵
جنوب شرق روی موج بارش؛

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته از حدود ۱۰۰ نقطه استان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارندگی‌ها با میزان ۶۰ میلی متر در ایستگاه بارانسنجی «درودی نرون» خاش ثبت شده است.

۶۰ میلی متر باران در سیستان و بلوچستان باریدمحسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان  در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت:: همانطور که انتظار می‌رفت سامانه بارشی به نسبت قوی از پنج شنبه گذشته فعالیتش را در سیستان و بلوچستان شروع کرد و بارش موثری برای نواحی مرکزی، غربی و بخش‌های جنوبی استان به ارمغان آورد.

او با بیان اینکه بارش‌های ۱۸ نقطه استان به ۲۰ میلی متر و بیشتر از آن رسیده است، گفت: در این مدت از ایستگاه‌های «سنیپ» خاش ۴۹.۵، «زرآباد» کنارک ۳۴، «تمندان» خاش ۳۳.۵، «ترشاب» خاش ۲۷، شهر دلگان ۲۵، «خیرآباد بالا» و «بهارآباد» زاهدان و «کوه خواجه» هامون ۲۴.۵ و شهر کنارک، «میرآباد» زاهدان» و «تیمور آباد» هامون ۲۳ میلی متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در شمال استان نیز بارش‌های خوبی گزارش شده به طوریکه در شهر‌های زابل، ۱۶.۵، زهک، ۱۵.۹، هیرمند ۱۲.۶، هامون ۱۱.۱ و نیمروز ۶.۵ میلی متر باران باریده است.

حیدری با بیان اینکه اگرچه بارش‌های زابل به لحاظ عددی به نسبت بارندگی‌های جنوب استان ناچیز محسوب می‌شود، گفت: همین مقدار ناچیز معادل ۳۰ درصد بارش‌های یک سال زراعی این شهر است. زابل جزو کم بارارن‌ترین شهر‌های کشور است که میانگین بارش سالانه آن حدود ۵۰ میلی متر است.

او ادامه داد: در این سامانه تمرکز بارندگی‌ها بیشتر در نواحی مرکزی و ارتفاعات غربی استان بوده، اما بارش‌های موثر دامنه گسترده‌ای داشته است به طوریکه حداقل حدود ۱۵ شهرستان استان را در بر گرفته است.

عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز فعالیت سامانه تا صبح امروز از شهرستان‌های کنارک، چابهار، نیکشهر، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور، سراوان، سیب سوران، خاش، زاهدان، میرجاوه، زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز بارندگی گزارش شده است.

حیدری افزود: امروز فعالیت این سامانه بارشی در استان به پایان رسید، اما مجدد فردا یک سامانه بارشی جدید با در سطح استان فعال می‌شود که بیشینه بارندگی‌های آن تا حدود ۱۵ میلی متر برآورد می‌شود و دامنه فعالیت زمانی آن کوتاه است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر