کد خبر: ۷۲۲۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر : ۷۲۲۱۸۹۷

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: شرکت ما توانسته است چندین مدل از «راکتور تحت فشار» را تامین و به سایر کشور‌ها صادر کند.

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، راکتور‌های تحت فشار به منظور انجام واکنش‌های شیمیایی تحت فشار مانند هیدروژناسیون و پژوهش‌های پلیمری و کاتالیستی در آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه و نیز برای تولیدات شیمیایی در واحد‌های آزمایش صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این سیستم‌ها دارای مخازن فشار بالا و دمای بالا هستند. موتور‌های همزندار قدرتمند و کوپلینگ مغناطیسی به کار رفته در این سیستم‌ها اختلاطی مؤثر و بدون نشتی را تضمین می‌کنند.

یک شرکت دانش‌بنیان در کشورمان توانسته توانایی تولید چندین مدل از این راکتور‌ها را کسب کند و نیاز صنعت و مراکز علمی کشور به این تجهیز مهم را برطرف کند.

علیرضا شیرعلی، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان درباره نوع فعالیت این شرکت گفت: این شرکت بر روی ساخت ماشین‌های دوار فعالیت دارد و همچنین دانش فنی طراحی و ساخت راکتور‌های تحت فشار همزن‌دار مجهز به درایو مغناطیسی، پمپ‌های سانتریفیوژ مجهز به درایو مغناطیسی را در اختیار دارد.

او ادامه داد: این تجهیزات به راحتی تا فشار ۱۵۰۰ بار و خلاء مطلق را انجام می‌دهد. فعالیت آب‌بند درایو مغناطیسی این شرکت در نوع خود منحصر به فرد است.

این فعال فناور بیان کرد: طراحی و ساخت راکتور‌های همزندار تحت فشار از ۱۰ بار به بالا تا ۱۵۰۰ بار با کنترل تمام کامپیوتری دقیق، به صورت یک پایلوت کامل با امکانات سرمایشی و گرمایش و نمونه گیری تحت فشار از حجم ۱۰ سی سی تا ۱۰۰ هزار لیتر، ساخت فرمانتور کامل برای تولید و تحقیق از حجم ۱۰۰ سی سی تا ۱۰ هزار لیتر از جمله فعالیت‌های این شرکت است.

او اضافه کرد: طراحی و ساخت پمپ‌های مجهز به آببند مغناطیسی که نشتی آن‌ها مطلقا صفر، تا فشار ۱۰۰۰ بار و توان ۵۰۰ کیلوات و تا دمای ۴۵۰ سانتی‌گراد و ۶ هزار دور در دقیقه و نیز تعدادی دیگری از میکسر‌های دابل پلانتری، پمپ‌های سرنگی فشار بالا و سیرکولاتور‌ها در این شرکت تولید می‌شوند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: مشتریان این شرکت، دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، پالایشگاه‌ها، شرکت‌های نفتی، شرکت‌های پتروشیمی، شرکت‌های دارویی و بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی را تشکیل می‌دهند.

این فعال فناور گفت: در این شرکت به صورت مستقیم برای ۶ نفر شغل ایجاد شده است.

شیرعلی به صادرات این محصول اشاره و بیان کرد: تعدادی از محصولات این شرکت از طریق خریداران ایرانی به دیگر کشور‌ها صادر شده است، ولی در حال حاضر به دلیل گسترده بودن بازار کشور این شرکت تمرکز اصلی خود را بر روی پوشش بازار داخل قرار داده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر