کد خبر: ۷۲۲۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
کد خبر : ۷۲۲۱۹۷۷

معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی۲۴ روستای جنوب این استان با گذشت بیش‌از ۲ هفته از سیلاب همچنان قطع است .

راه ارتباطی ۲۴ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان بسته استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی۲۴ روستای جنوب این استان با گذشت بیش‌از ۲ هفته از سیلاب همچنان قطع است و امدادرسانی به آن‌ها از طریق بالگرد و ماشین آلات سنگین راهداری درحال انجام است.

روح الله سرگزی معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شد که با تلاش شبانه‌روزی نیرو‌های امدادی، سپاه و بسیج ۸۶۶ مسیر بازگشایی شده است.

او از برقراری شبکه آب در ۳۲۷ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در سیلاب اخیر آب ۳۶۹ روستا قطع شده بود که با تلاش تیم‌های شرکت آب و فاضلاب شبکه آب ۳۷۲ روستا مجدد به شبکه بازگشته و همچنان ۴۲ روستا آب آن‌ها قطع است.

معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با وجود تلاش‌های انجام شده همچنان ارتباط تلفنی ۲ روستای جنوب این استان قطع است.

اوتصریح کرد: تمامی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای کمک رسانی به مردم سیلزده بسیج شده و مسوولان در کنار مردم به خدمات رسانی مشغول هستند.

سرگزی گفت: براساس برآورد‌های اولیه انجام شده تاکنون سیل اخیر افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف زیربنایی، کشاورزی و ... استان وارد کرده است که بیشترین آسیب به بخش راه‌ها مربوط می‌شود.

او بیان کرد: نداشتن تلفات جانی در این سیلاب نشان از اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای قابل توجه تمامی دستگاه‌ها بوده است.

معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان پیام رهبرمعظم انقلاب را موجب شتاب بخشی خدمات و اقدامات همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: حضور مقامات کشوری نشان از توجه ویژه نظام به این استان است.

انتهای پیام/گ

 

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر