کد خبر: ۷۲۲۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر : ۷۲۲۲۰۴۹

تهیه کننده برنامه «مجلسی ها» گفت:در این برنامه با نمایندگان سابق مجلس گفت وگو خواهد شد و رویداد‌های دوره‌های قبلی مجلس شورای اسلامی ارزیابی می شود.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی علی پور تهیه کننده برنامه «مجلسی ها» درباره ساختار این برنامه گفت: در این برنامه با نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی گفت وگو خواهد شد و رویداد‌های دوره‌های قبلی مجلس مورد ارزیابی، تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

تهیه کننده «مجلسی ها» افزود: مهمانان این برنامه درباره ساختار مجلس، خاطرات تلخ و شیرین مجلس و لوایح و طرح‌هایی که در مدت زمان نمایندگی خود پیگیری کرده و به نتیجه نرسیده اند یا لوایح و طرح‌هایی که به دلایل مختلف پیگیری نشده صحبت می‌کنند.

وی ادامه داد: این برنامه همچنین سطح انتظارات مردم از مجلس را بررسی می‌کند و تناسب توقعات مردم را با ساختار و قوانین مجلس بررسی می‌کند. «مجلسی ها» همچنین وظایفی را که نمایندگان مجلس در دوران نمایندگی خود، متعهد شده اند مورد واکاوی قرار می‌دهد.

علی پور ادامه داد: این که اصولا وعده‌های نمایندگان تا چه حد در حیطه وظایف و مسئولیت هایشان است و امکان تغییر ماهیت نمایندگی بومی به ملی از دیگر مباحثی است که این برنامه دنبال می‌کند.

تهیه کننده برنامه «مجلسی ها» مصاحبه مردمی را از دیگر بخش‌های این برنامه عنوان کرد که در این گزارش‌ها نام یکی از نمایندگان مجلس مطرح و از مردم درباره این نماینده سوالاتی پرسیده می‌شود و این که از نظر آن ها، یک نماینده باید دارای چه خصوصیاتی باشد. همچنین سوابق اجرایی نمایندگان و توضیح مسائلی مانند تفاوت طرح و لایحه، چگونگی انتخاب هیات رئیسه مجلس و .. از دیگر بخش‌های این برنامه است.

علی پور خاطرنشان کرد: این ویژه برنامه علاوه بر گفت و گو، دارای بخش‌هایی همچون موشن گرافیک در خصوص کارکرد‌های مجلس، معرفی مهمان برنامه است و میزان رای آن‌ها در قالب گرافیک و موشن به تصویر کشیده می‌شود.

برنامه «مجلسی ها» به تهیه کنندگی مهدی علی پور کاری از گروه سیاسی است که در ۳۰ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به صورت هفتگی هر پنج شنبه ساعت ۱۶ تا زمان انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر