کد خبر: ۷۲۲۲۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
کد خبر : ۷۲۲۲۳۷۰

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌ها تا کنون سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف وارد کرده است.

سیلاب ۳.۴ هزار میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان خسارت زدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،عباسعلی ارجمن مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستاندی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان به بخش راه ۲۹ درصد، مسکن ۲۵ درصد، کشاورزی ۲۳ درصد، شهرداری ۱۰ درصد، آب و فاضلاب هفت درصد و به سایر بخش‌ها درصد کمی خسارت وارد کرده است.

او ادامه داد: ۶۷۸ تیم امدادی، عملیاتی، جهادی، اورژانس و مردمی در سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان فعالیت داشته‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی در جنوب این استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد رشد داشته است و همچنین شاهد افزایش ۱۹۹ درصدی حجم آب پشت سد‌ها هستیم.

او  اظهار داشت: ۱۴شهرستان سیستان و بلوچستان در حوزه بحرانی سیل قرار داشت و هزار و ۵۴۲ روستا نیز تحت تاثیر این سیلاب بودند.

ارجمندی ادامه داد: وسعت سیلاب جنوب سیستان و بلوچستان ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع است که ۶۲ هزار کیلومتر مربع آن در حوزه بحرانی قرار دارد.

او  با بیان اینکه این سیلاب تلفات جانی به همراه نداشت؛ تصریح کرد: ارتباط ستاد بحران با دهیاری‌ها در همان لحظات اولیه به خوبی انجام شد و اطلاع رسانی و اعلام وضعیت هشدار توسط بلندگو‌های مساجد از جمله عوامل مهم در نداشتن تلفات جانی بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ۲۰۰ سورتی پرواز در این مناطق توسط چرخ بال‌های هلال احمر و نظامی انجام شده و ۲۶۷ مادر باردار نیز توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافتند.

او  گفت: ۱۶ میلیارد تومان هلال احمر، ۱۳۰ کامیون امدادی به ارزش ۴.۵ میلیارد تومان توسط شرکت شستا، ۱۵ هزار جفت کفش توسط کفش سازی بِلا، ۸۰۰ هزار پرس غذا توسط موکب داران و همچنین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۹۰ تن اقلام امدادی به مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان ارسال کرده است.

ارجمندی اظهار داشت: ۲۱ گروه پزشکی جهادی به غیر از گروه‌های پزشکی ارتش و سپاه با آورده یک میلیارد تومان دارو کار امدادرسانی در مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان را انجام دادند.

او بیان کرد: ۳۵ هزار و ۶۲۷ خانوار سیلزده جنوب استان تا کنون از طریق ستاد بحران، هلال احمر، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و گروه‌های خودجوش زیر پوشش قرار گرفته‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ۱۵۶ هزار و ۷۵۱ نفر در این مدت بسته غذایی و امدادی دریافت کرده‌اند.

او  در خصوص تخریب منازل سیلزده گفت: ۲۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی دستور ساخت و بازسازی آن‌ها صادر شده که ۱۴ هزار واحد در حوزه روستایی و ۲ هزار واحد در حوزه شهری است و همچنین هشت هزار واحد باید بازسازی شود.

ارجمندی یکی از مشکلات مهم در مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان را نبود کامل ماشین آلات راهسازی دانست که نیاز است شرکت‌های دولتی، خصوصی، خیران و مردم در این بخش کمک کنند.

انتهای پیام/.ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر