کد خبر: ۷۲۲۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
کد خبر : ۷۲۲۲۴۹۰

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار ۲۰ میلیارد ریالی پیش فروش خودرو خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: در پایش‌های اطلاعاتی که کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی انجام دادند مشخص شد که شرکتی در خیابان مطهری بدون داشتن مجوز از مراجع ذی ربط اقدام به پیش فروش خودرو به صورت لیزینگی می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیر شرکت فردی به نام وحید ۴۰ ساله شناسایی شد، تصریح کرد: در گام نخست تحقیقات کارآگاهان اداره چهاردهم به بررسی مجوز‌های شرکت مذکور پرداختند و مشخص شد شرکت تنها از ثبت شرکت‌ها مجوز دارد و از بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن برای پیش فروش خودرو مجوزی ندارد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: مراقبت‌های ویژه آغاز و کارآگاهان محل شرکت را تحت کنترل خویش درآوردند تا اینکه متوجه شدند که کارمندان شرکت وسایل شرکت را بسته بندی و قصد جابجایی دارند.

سرهنگ تقی پور عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که نشانی جدید شرکت خیابان سهروردی است و کارمندان شرکت، مشتریان خود را به این نشانی راهنمایی می‌کنند.

وی افزود: مدیر شرکت در عملیات پلیسی دستگیر و در بازجوئی‌های اولیه اظهار داشت، از تیر ماه سال جاری شرکت را تاسیس کرده ام و از طریق یکی از سایت‌های واسطه خرید و فروش در اینترنت به تبلیغ پیش فروش خودرو اقساطی پرداخته و در این مدت تعداد ۱۰۷ دستگاه خودرو ثبت نام و رضایت تعدادی از مشتریان را گرفته و پول ۲۷ تن از شاکیان را به آن‌ها برگردانده ام و ۸۰ تن از شاکیان هنوز پول خود را دریافت نکرده اند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت افزود: استعلامات نشان داد وحید رئیس هیات مدیره یک شرکت لیزینگ دیگر نیز است که در این خصوص نیز پرونده‌ای علیه وی مطرح و در حال رسیدگی است و تحت پیگرد قضائی می‌باشد.

وی ابراز داشت: وحید در خصوص دفتر سهروردی گفت، شرکت سهروردی را برای آبدارچی شرکت مطهری به نام کریم ۴۲ ساله ثبت نموده ام و قرار است به ازای شراکت در این کار روزی ۳۰۰ میلیون ریال نقد به من پرداخت کند.

سرهنگ تقی پور گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان به دفتر شرکت واقع در خیابان سهروردی مراجعه و کریم را نیز دستگیر کردند. کریم در بازجویی‌ها اعلام داشت، یک هفته‌ای است که شرکت خیابان سهروردی را راه اندازی کرده ام و در این مدت یک هفته‌ای، ده ثبت نام پیش فروش خودرو انجام دادم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با اعلام اینکه تاکنون ۸۵ تن از شاکیان شناسایی شده اند، گفت: کارشناسان ارزش ریال اموال کلاهبرداری شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد و هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه یک دادسرای ناحیه ۳۲ تهران روانه زندان شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر