کد خبر: ۷۲۲۲۵۱۴
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
کد خبر : ۷۲۲۲۵۱۴
گروه : سیاسی » دولت
محمودی خبر داد:

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور از همکاری این وزارت خانه با وزارت کار جهت ایجاد رسته و رشته شغلی برای پناهندگان خبر داد.

همکاری اداره اتباع و مهاجرین خارجی و وزارت کار برای ایجاد شرایط شغلی برای اتباع خارجیبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در خصوص رسته و رشته شغلی اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از اتباع و مهاجرین خارجی که به صورت قانونی وارد خاک ایران شده‌اند،مشغول به کار درحرفه‌های مختلف هستند، ما هم تلاش کردیم تا شرایطی مناسب برای آنها فراهم کنیم تا این افراد بتوانند س از دریافت کارت کار در رسته و رشته شغلی که در آن متبحر هستند، فعالیت خود را ادامه دهند. در این صورت در زمان بازگشت به کشور خود می توانند به فردی تأثیرگذار تبدیل شوند.

دبیرکمیسیون ساماندهی اتباع خارجی در ادامه افزود: در آمایش ۱۴ طبق تفاهم نامه‌ای که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم قرار بر این شد که هر کدام از اتباع در هر رشته‌ای که مشغول به کار هستند، چه به صورت خود اظهاری و چه به صورت راستی آزمایی مشاغل،مورد بررسی قرار بگیرند.

محمودی گفت: به این ترتیب هر کدام از اتباع با همان رسته و رشته شغلی که دارند می‌توانند کار داشته باشند به طور مثال فردی که مشغول انجام کارهای ساختمانی است رسته شغلی ساختمانی و رشته گچ کاری یا سیمان کاری را دریافت خواهد کرد.


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در ادامه با بیان اینکه ورود به کشور ایران به صورت غیرمجاز، غیرقانونی محسوب می‌شود و عواقبی را برای آنها دربرخواهد داشت افزود: توصیه می‌کنیم افرادی که به دنبال کار هستند مراقب باشند تا در دام فریب باندهای قاچاق انسان نیافتند.این شبکه های قاچاق انسان ،افراد را به بهانه اینکه برای شما موقعیت شغلی خیلی خوبی در کشور ایران فراهم کرده ایم وارد خاک کشور می‌کنند اما به هیچ کدام از وعده‌های خود عمل نمی‌کنند.

او گفت: متاسفانه بارها شاهد جان باختن اتباع غیر مجاز درتصادفات جاده ای بودیم و یا اینکه قاچاقچیان با وعده و وعیدهای پوشالی از اتباع میلیون ها تومان پول کلاهبرداری کرده‌اند.

دبیرکمیسیون ساماندهی اتباع خارجی افزود: اتباع می‌توانند طبق مقررات و قوانین با داشتن پاسپورت وارد خاک ایران شوند .شاید در این میان افرادی نیز حضور داشته باشند که به صورت غیرقانونی وارد خاک ایران شده و اتفاقا مشغول کار نیز هستند ،این افراد باید بدانند که پس از دستگیری، برچسب متجاوز مرزی به آنها زده می شود و عواقب بعدی برای آنها گران تمام خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر