کد خبر: ۷۲۲۲۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
کد خبر : ۷۲۲۲۶۹۷
مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی:

دهقانی گفت: صندوق بیمه در نظر دارد از محل بازار سرمایه برای پروژه‌های خرد که سهامی عام نیستند، به واسطه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی، تامین مالی کند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان فرید دهقانی در جلسه "اتاق فکر معدن و صنایع معدنی با محوریت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی" افزود: صندوق بیمه بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های سیستم بانکی، تامین مالی از طریق بازار سرمایه را نیز هدفگذاری کرده است.

وی گفت: علاوه بر افزایش ارزش بیمه نامه‌های صادره، تعداد ۵۹ فقره پرونده به ارزش ۴ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال آماده صدور بیمه نامه است که با تکمیل مدارک توسط متقاضی و همکاری بانک‌های عامل، بیمه نامه برای آن‌ها صادر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه  فعالیت‌های معدنی ادامه داد: مجموع کل تعهدات ایجاد شده صندوق برابر با ۷ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال است.

او با بیان اینکه وصول مطالبات صندوق بدون اقدامات قضایی افزایش چشمگیری داشته است، عنوان کرد: تاکنون یک هزار و ۷۴۲ فقره بیمه نامه سرمایه گذاری و اعتباری به مبلغ یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان صادر شده که ۵۹۲ میلیارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.

مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی گفت: خدمات صندوق بیمه سرمایه گذاری به بخش دولتی و خصولتی خدمات ارایه نخواهد کرد و راهبرد اصلی ما تسهیل امور برای بخش خصوصی و به نوعی ذیل اهداف ایمیدرو (اقدامات توسعه ای) است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده و دستاورد‌های اخیر صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: بهره برداری از نرم افزار CRM (ارایه خدمات آنلاین)، عقد تفاهم نامه با شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در چارچوب اجرای طرح احیا و فعالسازی معادن کوچک و همچنین حمایت از استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان از جمله خدمات صندوق طی این ۳ سال گذشته بوده است.

دهقانی ضمن اعلام اینکه ساختمان اداری صندوق در سال جاری تعمیر و بازسازی شد، افزود: اجرایی شدن تفاهم نامه نظام مهندسی معدن جهت چابک سازی و برون سپاری برخی امور و معرفی خدمات صندوق و حل مشکلات معدنکاران در ۳۰ استان کشور از دیگر فعالیت‌های صندوق بوده است.

این مقام مسئول در صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به برنامه‌های صندوق طی سال ۹۹، اظهار کرد: تکمیل سرمایه صندوق از ۳۵۰ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان مورد توجه است.

وی ادامه داد: تدوین اجرایی کردن طرح تامین ماشین آلات برای معادن کوچک، حمایت از معدنکاری سبز، متنوع سازی پرتفوی تامین مالی از بانک‌ها و اجرایی کردن طرح حمایت از استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان از جمله برنامه‌های صندوق در سال آتی است.

دهقانی گفت: اختصاص منابع جهت پرداخت تسهیلات به اکتشاف و صدور مجوز جذب نیروی انسانی از جمله درخواست‌های صندوق بیمه به منظور تسریع در پیشبرد اهداف است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر