کد خبر: ۷۲۲۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۶
کد خبر : ۷۲۲۲۸۰۹

رئیس کل و بنیان گذار انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور با بیان اینکه هیچ کدام از دستگاه‌های تست قند خون بر دیگری برتری ندارد، گفت: علت تفاوت قیمت این نوع دستگاه‌ها برند آن‌ها است.

همه چیز درباره دستگاه‌های تست قند خون/رایزنی برای واردات دستگاه لیزری سنجش قند خونبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شکور امیدی رئیس کل و بنیان گذار انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور، با بیان اینکه دستگاه‌های تست قند خون در داخل تولید نمی‌شود، گفت: دستگاه‌های تست قند خون از گذشته تاکنون از خارج وارد می‌شود البته در ابتدا انجمن حمایت از بیماران دیابتی در این حوزه مسئول بود و پس از مدتی دیگر هزینه دستگاه از سوی کمپانی از ما گرفته نشد که این خود زمینه‌ای برای توزیع رایگان آن‌ها در بین مردم شد.

وی ادامه داد: اکنون با توجه به تحریم‌ها و نرخ ارز افراد مختلفی مسئولیت واردات این دستگاه‌ها را برعهده گرفته اند.

امیدی در پاسخ به این سوال که آیا تولید دستگاه تست قند خون در داخل ممکن نیست، گفت: امکان تولید این دستگاه‌ها در داخل وجود دارد و در گذشته نیز تجربه این موضوع را در کرمانشاه داشته ایم، اما با توجه به اینکه تولید این دستگاه‌ها تحت لیسانس کشور آلمان بوده پس از تحریم‌ها تولید آن‌ها در کشور با مشکل مواجه شد.

رئیس کل و بنیان گذار انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور با اشاره به تولید دستگاه‌های تست قند خون لیزری در کشور هلند و بلژیک تصریح کرد: اکنون دستگاهی در هلند و بلژیک ساخته شده که دیگر نیاز به خون گیری از بدن برای تست هر روزه میزان قند خون وجود ندارد این دستگاه‌ها به صورت لیزری بوده و فرد با بستن آن‌ها بر روی مچ خود و در تماس با پوست از میزان قند خون خود آگاه می‌شود.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم که بتوانیم با واردات این نوع دستگاه‌ها تسهیل شرایط ارزیابی قند خون را برای بیماران دیابتی انجام دهیم.

امیدی در پاسخ به این سوال که دستگاه‌های تست قند خون با هم چه تفاوتی دارند، گفت: هیچ کدام از دستگاه‌های قند خون بر دیگری برتری ندارد و روش کار در دستگاه‌ها چه آلمانی، چه تایوانی و چه آمریکایی، چون به صورت کروماتوگرافی بوده و در سنجش قند خون چندان اختلافی با یکدیگر ندارند از این رو نمی‌توان ادعایی در مورد کیفیت برتر یکی بر دیگری داشت.

اختلاف اندک نتیجه تست قند خون و آزمایش آن

رئیس کل و بنیان گذار انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور با بیان اینکه اختلاف اندک در نتیجه تست قند خون در منزل و آزمایشگاه در خونی است که از فرد گرفته می‌شود، افزود:، زیرا خونی که از سیاهرگ گرفته می‌شود با مویرگ متفاوات است که این خود کمی نتیجه تست قند را متفاوت می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که علت تفاوت قیمت دستگاه‌های تست قند خون با یکدیگر در چیست، گفت: علت تفاوت قیمت دستگاه‌های تست قند خون در مبادی واردات آن‌ها بوده و اینکه برند‌های مختلف قیمت‌های آن‌ها را نیز متفاوت کرده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر