کد خبر: ۷۲۲۳۰۷۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۷۲۲۳۰۷۷
گروه : مرکزی » اراک

خدام حرم رضوی با حضوردر بیمارستان خمین از بیماران بیمارستان امام خمینی (ره) عیادت کردند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، همزمان با ایام فاطمیه کاروان خدام حرم رضوی که حامل پرچم امام رضا (ع) هستند با سفر به شهرستان خمین با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر خمین با بیماران این بیمارستان عیادت کردند و دل‌های مشتاقان را به عطر حریم رضوی متبرک کردند و پیام رأفت امام هشتم را به بیماران  رساندند.

عیادت خدام حرم رضوی از بیماران بیمارستان خمین

در این حرکت فرهنگی خدام امام رضا (ع) پرچم متبرک حرم مطهر امام رضا (ع) را به دست تمام بیماران بستری در این بیمارستان‌ها رسانند و به آن‌ها تبرکی حرم را تقدیم کردند.

همچنین خدام حرم رضوی شفای تمام بیماران را از خدا به واسطه این امام رئوف طلب کردند.

خادمان حرم رضوی در این حرکت خدام در وصف امام رضا (ع) مدیحه ثرایی کردند و با قرائت سوره حمد و همچنین صلوات خاصه امام رضا (ع) از خداوند شفای عاجل بیماران را خواستار شدند.

حضرت فاطمه (س) نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار است و این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است.

گرچه روایات تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) متفاوت است؛ اما میان علمای شیعه دو تاریخ مشهور و مقبول است: یکی هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) و دیگری نود و پنج روز بعد از رحلتان حضرت است و میان این دو تاریخ را ایام فاطمیه نامیده و این ایام را برای بانوی دو عالم عزاداری می‌کنند.

بنا به روایت هفتاد و پنج روز، سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل، را فاطمیه اوّل و بنا به روایت نود و پنج روز، سوم تا پنجم جمادی الثانی را فاطمیه دوم می‌نامند.

ایام فاطمیه در سال ۹۸ از روز پنجشنبه ۱۹ دیماه که اولین روایت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است و فاطمیه اول نامیده می‌شود شروع می‌شود و روز چهارشنبه ۹ بهمن اسفند ۱۳۹۸ برابر با روایت دوم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) که فاطمیه دوم نامیده می‌شود تمام می‌شود.

انتهای پیام/ ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر