کد خبر: ۷۲۲۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر : ۷۲۲۳۴۱۵
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیر کل ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار برای مقابله با پدیده گرد و غبار در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته است.

.///محمد طهماسبی مدیر کل مقابله با پدیده گردو غبار گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اختصاص اعتباراتی برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار کرد: در سه سال گذشته از محل صندوق توسعه در سال ۹۶ و ۹۷، ۲۵۰ میلیون دلار و در سال ۹۸، ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار برای مقابله با پدیده گرد و غبار در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته است.

مدیر کل ملی مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: طبق آخرین تحقیقات نزدیک به ۳۵ میلیون هکتار از اراضی کشور ما با کاربری‌های مختلف درگیر پدیده گرد و غبار هستند.

او در ادامه بیان کرد: در سال جاری برخلاف سال گذشته که تاکید بر استان خوزستان بود، امسال علاوه بر تعهدات قبلی درخصوص استان خوزستان به صورت نوبتی؛ تمرکز بر استان‌های شرقی است که درگیر مسئله گرد و غبار  هستند.


بیشتر بخوانید: تنها راه حل مقابله با گرد و غبار، همکاری کشورها با یکدیگر است


طهماسبی با اشاره به اینکه ۶ درصد این اعتبار در سال جاری نیز مختص به استان خوزستان است، افزود: برای مقابله با پدیده گرد و غبار علاوه بر خوزستان امسال تمرکز بر استان‌های شرقی، چون سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، اصفهان و هرمزگان بوده است.

مدیر کل مقابله با پدیده گردو غبار گفت: از ۱۰۰ میلیون اعتبار اختصاص یافته در سال ۹۸ برای مقابله با پدیده گرد و غبار ۳۰ میلیون یورو مستقیما برای نوسازی تاسیسات برق که آسیب دیده اند در نظر گرفته شد و از همان اول در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر