کد خبر: ۷۲۲۳۴۲۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
کد خبر : ۷۲۲۳۴۲۷
گروه : یزد » یزد

شهردار بافق گفت: بیش از ۹۵ درصدکاربری‌های مختلف در محدوه شهری بافق ممیزی شده است.

سیدعلی نوروززاده شهردار بافق در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،گفت: در اجرای این طرح تمامی اطلاعات مکانی از قبیل؛ ابعاد و اندازه ها و نقشه ملک، و اطلاعات توصیفی مانند مشخصات ملک، آدرس و اشتراک‌های آب، برق، گاز و تلفن و همچنین کاربری موجود جمع آوری شده است.

او افزود:  بخش عمده‌ای از اطلاعات جمع آوری شده در سامانه شهرسازی شهرداری به ثبت رسیده است و مابقی قبل از پایان سال به ثبت می‌رسد.

شهردار بافق از وجود ۲۲ هزار و ۸۰۰ ملک با کاربری‌های مختلف در محدوه شهری خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از ۹۵ درصد ممیزی شده است.

نوروززاده تصریح کرد: مراحل جمع آوری و ثبت اطلاعات ممیزی از ۲ سال قبل آغاز شد و تا پایان بهمن ماه امسال به اتمام می‌رسد.

او ثبت و نگهداری سوابق املاک، معابر و مشاغل در سیسم، آگاهی از اطلاعات به روز از وضعیت موجود تمامی املاک، معابر و مشاغل در سطح شهر، تسهیل در دستیابی به اطلاعات و محاسبات عوارض نوسازی و عوارض کسب و پیشه، ایجاد بستر مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری، میسر بودن ارایه خدمات مکانی مربوطه در سیستم یکپارچه شهر سازی و نوسازی، دسترسی سریع و بی واسطه شهرداری به داده‌های مکانی املاک، نمایش نقشه معابر و مشاغل در سایر سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی نظیر GIS و Google earth، گزارش گیری سریع و دقیق از تعداد و مشخصات املاک و معابر با کاربری‌های مختلف و امکان تهیه نمودار‌های آماری را از مهم‌ترین فواید اجرای عملیات طرح ممیزی املاک شهری برشمرد.

نوروززاده مراحل بعدی طرح را یاد آورشد و گفت: در این مرحله نسبت به صدور فیش تشخیص اقدام می‌شود که شهروندان عزیز باید آن را به دقت مطالعه کنند و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، مراتب را به دفتر محلی که متعاقبا اعلام می‌شود اطلاع دهند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر