کد خبر: ۷۲۲۳۴۷۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
کد خبر : ۷۲۲۳۴۷۵
گروه : سیاسی » دولت
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد؛

سردار زهرایی گفت: از ۱۱ هزار پروژه عمرانی حدود ۶ هزار پروژه به صورت استانی، در دهه فجر در برخی از استان‌ها افتتاح خواهد شد.

افتتاح ۶ هزار پروژه عمرانی زود بازده در دهه فجربه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ پاسدار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در جمع خبرنگاران درباره خدمت رسانی همزمان ۴۰ پروژه عمرانی زودبازده گفت: سازمان بسیج مستضعفین به منظور خدمت بی منت به مردم ایران اسلامی به ویژه در مناطق محروم، روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها با همکاری وزارت کشور و سایر وزارتخانه‌ها، سپاه پاسداران اقدامی تحت عنوان خدمت رسانی همزمان ۴۰ پروژه عمرانی زود بازده عام المنفعه تعریف کرد.

سردار زهرایی افزود: یکی از اهداف مهم این طرح نشان دادن همگرایی، هم‌افزایی و همرسانی ظرفیت‌های همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی به منظور محرومیت زدایی بود، دوم اینکه موج امید آفرینی در زندگی مردم به خصوص مناطق روستایی و حاشیه‌نشین شهر‌ها به وجود آورد؛ سوم آنکه منابع مالی و اعتباری، ماشین آلات و نیروی انسانی موجود با اولویت آب، زیرساخت اشتغال و مسکن محرومان اجرای این پروژه را شروع کند.

او تصریح کرد: ۱۷ هزار پروژه از این ۴۰ هزار پروژه در استان‌های خراسان جنوبی و کردستان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. اکنون ۱۱ هزار پروژه عمرانی دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصد است که از این تعداد، حدود ۶ هزار پروژه عمرانی به صورت استانی، در دهه فجر در برخی از استان‌ها افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: انتظار ما این است که تا پایان سال بتوانیم بیش از ۶ هزار پروژه‌ای که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، به سرانجام برسانیم. از مجموع ۴۰ هزار پروژه حدود ۱۰ هزار پروژه باقی مانده که موافقت‌نامه آن با دستگاه اجرایی انجام شده است. امیدواریم بتوانیم در سه ماهه اول سال ۹۹ این ۱۰ هزار پروژه باقیمانده را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر