کد خبر: ۷۲۲۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
کد خبر : ۷۲۲۳۸۹۰
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت:استکبار جهانی در حال گسترش ظلم در سراسر گستی بوده و ما در حال مقاومت.

استکبار جهانی مشغول ظلم در سراسر گیتی استبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام  "حمید شهریاری" امروز طی سخنانی در نشست شورای معاونین مجمع جهانی تقریب گفت: بدون تردید وظیفه اصلی مجمع جهانی تقریب جلوگیری از ایجاد تفرقه در بین اقوام و ملل اسلامی است.

او با اشاره به آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا»، اظهار کرد: حبل الهی استعاره‌ای است از تعهدی که انسان به "خلیفه اللهی" خودش دارد، انسان متعهد شد که خلیفه خداوند بر روی زمین باشد و از اوامر او اطاعت کند و نواهی او بپرهیزد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خداوند از امت اسلامی خواسته در مسیر خیر و امر به معروف و نهی از منکر حرکت کند، افزود: همچنین در مسیری حرکت کند که نشان دهنده بروز و ظهور صفات جلال و جمال الهی در صحنه گیتی باشد و این صفات الهی تنها در خلیفه الله بروز می‌کند و فرد کامل خلیفه اللهی حضرت ختمی مرتبط محمد مصطفی (ص) است.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری گفت: حضرت محمد (ص) نمود و بروز صفات جلال و جمال الهی بر روی زمین هستند و با این حضور خودشان همه ملت‌های اسلامی را دستگیری کردند تا به حبل الهی متصل شوند.

او خاطرنشان کرد: ملت‌های اسلامی با چنگ زدن و آویختن به این ریسمان الهی می‌توانند خودشان را از قهر جهنم نجات دهند و به ملکوت آسمان متصل شوند و هر کسی از این چتری که حضرت محمد (ص) ترسیم کرده، دور شود و دست خودش را از این حبل الهی رها کند، جایگاهش جهنم است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) فرمودند که بعد از من این حبل تداوم دارد، خاطرنشان کرد: اینطور نیست که با رحلت پیامبر این حبل منقطع شود. وحی منقطع می‌شود، ولی حبل الهی که اتصال به سماء و ارض است، منقطع نمی‌شود.

حجت السلام و المسلیمن شهریاری با بیان اینکه حضرت محمد (ص) فرمودند امت اسلامی باید به قرآن کتاب الهی و اهل بیت عصمت و طهارت تمسک کنند، افزود: مادامی که امت اسلامی به این دو چنگ بزنند و به آن تعهد داشته باشند در مسیر هدایت هستند و هرگاه از این دو دست بردارند مسیرشان، مسیر ضلالت و گمراهی است.

او با تأکید بر اینکه اهل بیت (ع) تداوم خلیفه اللهی حضرت ختمی مرتبط بر روی گیتی هستند، اظهار کرد: نه از این جهت که صرفا امام و رهبران جامعه اسلامی هستند؛ بلکه به خاطر اینکه ولایت و سرپرستی ما بر عهده اهل بیت است.


دبیرکل مجمع با بیان اینکه اصل ولایت همانطور که پیداست مأخوذ از محبت است یعنی انسان تا کسی را دوست نداشته باشد سر سپرده و ولایت او قرار نمی‌گیرد، گفت: انسان تا عشق و محبت به کسی نداشته باشد ولایت او را به معنی واقعی کلمه نمی‌پذیرد پس عشق و محبت به اهل بیت (ع) ابزاری است برای اینکه ولایت حقیقی به معنی سرپرستی آنها را بپذیریم.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با اشاره به اینکه ما باید انسان‌های صابر و شاکری باشیم افزود: یعنی اینکه ما بر مصیبت‌ها و مشکلاتی که در مسیر ولایت است صبر خواهیم کرد و هم شکر این نعمت را به جا خواهیم آورد. در قرآن کریم آمده است که در روز قیامت از این دو نعمت از انسان سؤال می‌شود.

او گفت: بزرگترین نعمت، نعمت ولایت است؛ نعمتی که اهل بیت (ع) چتر حمایت و سرپرستی خودشان را بر سر تک تک ما گسترانیده اند و بر ماست که زیر این چتر قرار گیریم و به حبل الهی تمسک کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان تأکید کرد: امروز استکبار جهانی همه ظرفیت‌های خود را به کار گرفته و مشغول ظلم در سراسر گیتی است، ما در برابر این ظلم مقاومت می‌کنیم و این به امر معنای جلوگیری ما از حضور استعمار در صحنه‌های جهانی همچنین قتل و کشتار از سوی آنها است، ولی این قتل و کشتار همچنان ادامه دارد و هر روز بزرگان و سرداران مورد تهدید قرار می‌گیرند و این نشان دهنده گستردگی ظلم است.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر