معرفی ۱۵ خودروی پرفروش سال ۲۰۱۹ در جهان

در این گزارش به معرفی ۱۵ خودرو با بیشترین آمار فروش در بازار‌های جهانی خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در طول سال ۲۰۱۹ بالغ بر چند صد خودرو جدید و جذاب توسط شرکت‌های مختلف در کشور‌های جهان تولید و وارد بازار شدند، مدل‌های بسیار زیادی هم که در سالیان پیشین معرفی شده بودند، در بازار جهانی حضور داشته و به فروش می‌روند. در میان بازار پرتلاطم خودرو با انواع و اقسام مدل‌های مختلف، با برند‌های معتبر، امکانات عالی و قیمت مناسب، کسب عنوان پرفروش‌ترین خودرو سال، اتفاقی شگفت انگیز است. مردم در سراسر جهان، انتخاب‌های فراوانی برای تهیه خودرو جدید خود دارند، در این بازار پررقابت برای درخشش یک مدل مخصوص، باید تمامی موارد مورد نظر مشتریان برآورده شود. این موارد شامل قدرت خودرو، قیمت، امکانات هوشمند، ایمنی، خدمات پس از فروش، طراحی زیبا، آپشن‌های کاربردی و تناسب داشتن با نیاز مردم منطقه است. به طور مثال در شهر‌های بزرگ فروش وانت‌ها یا پیکاپ‌ها قابل توجه نیست، اما خودرو‌های سدان، شاسی‌بلند و هاچبک، به خصوص در نسخه‌های هیبریدی یا الکتریکی، فروش بالایی دارند. از طرفی در مناطقی با پوشش طبیعی گسترده، نیاز مردن به پیکاب و وانت بسیار است، از این رو بسیاری از مردم ایلت‌های آمریکا یا کشور استرالیا، از جمله خریداران مدل‌های پیکاپ هستند. مدل‌های کروکی و جمع‌و‌جور در مناطق خوش‌آب و هوا و توریستی طرفدار بسیاری دارند و از طرفی کراس‌اوور‌های سرسخت و قدرتمند، برای مناطق جنگلی، صعب‌العبور با بارش فراوان باران و برف مناسب هستند.

تمامی موارد گفته شده در کنار تبلیغات، اعتبار نام شرکت تولید کننده و برگزاری فروش‌های ویژه، به محبوبیت یک خودرو و درنهایت فروش بالا و سودآوری آن کمک می‌کند. به طور معمول شرکت‌های زیادی قادر به تولید مدل‌های پرفروش نیستند، با بررسی فروش سالانه خودرو‌ها پی‌ می‌بریم که به طور معمول شرکت‌های نیسان، تویوتا، فورد و هوندا توانایی تولید مدل‌های پرفروش را دارند. علت این اتفاق قیمت مناسب، امنیت بالا و به خصوص برای برند‌های شرق آسیایی، جمعیت بالا کشور‌های بازار هدف مانند کشور‌های چین، ژاپن، کره، هند و روسیه است که موجب می‌شود این شرکت‌ها همواره یکی از پرفروش‌ترین خودروها در جهان را تولید کنند. در کنار این موارد عدم وجود نام شرکت‌هایی مانند مرسدس بنز، بی‌ام‌و، آئودی و فولوکس‌واگن به علت قیمت بالا محصولات و بازار هدف کوچکتر، جای تعجب ندارد. البته گروه خودروسازی فولکس‌واگن با مالکیت چندین برند معروف، طی سال‌های اخیر به عنوان یکی از پرفروش‌ترین شرکت‌های خودرو سازی در جهان بوده، اما محصولات خود فولکس‌واگن به تنهایی در میان خودرو‌های پرفروش دیده نمی‌شوند.

با نگاهی به پرفروش‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۱۹، در می‌یابیم که مانند همیشه شاسی‌بلند، کراس‌اوور و پیکاپ‌های مقرون‌به‌صرفه توانسته‌اند در بازارجهانی درخشان ظاهر شوند، در میان این خودروها، معدود مدل‌های طرح سدان به چشم می‌آیند که البتده تعداد فروش بالایی دارند. با توجه به این موارد، با معرفی پرفروش‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۱۹ همراه ما باشید:

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: تویوتا هایلندر

تعداد فروش: ۲۳۹.۴۳۸ نسخه

قیمت پایه: ۳۸ هزار و ۲۰۰ دلار

تویوتا هایلندر به عنوان یکی از پرفروش‌ترین شاسی‌بلند‌های سال شناخته می‌شود، این خودرو که نسل آخر آن در سال ۲۰۱۸ معرفی شد، در دوسال میلادی گذشته فروش بسیار خوبی داشته، البته با توجه به افت فروش ۲.۱ درصدی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸، همچنان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین خودرو‌های سال شناخته می‌شود.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: فورد اسکیپ

تعداد فروش: ۲۴۱.۳۳۸ نسخه

قیمت پایه: ۲۵ هزار دلار

پس از فروش عالی در سال ۲۰۱۸، فورد اسکیپ به عنوان یک شاسی‌بلند مقرون‌به‌صرفه در سال ۲۰۱۹ نیز با اقبال بالایی همراه بود. این خودرو بر اساس پلتفرم مشهور فورد ff تولید شده و با توجه به افت فروش ۱۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸، همچنان در میان پرفروش‌ترین‌های سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: جیپ گرندچروکی

تعداد فروش: ۲۴۲.۹۶۹ نسخه

قیمت پایه: ۳۳ هزار و ۲۰۰ دلار

جیپ گرندچروکی یکی دیگر از شاسی‌بلند‌های این فهرست است که در سال ۲۰۱۹ فروش بالایی داشت. این خودرو برخلاف مدل‌های پیشین، در سال ۲۰۱۹ فروش بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۸ داشت. البته در ماه‌های انتهایی سال، فروش این مدل کمی با افت مواجه شد، اما به طور کلی، شرکت جیپ در سال ۲۰۱۹ توانست ۸ درصد بیشتر از سال میلادی گذشته شاسی‌بلند گرندچروکی را به فروش برساند.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: تویوتا تاکوما

تعداد فروش: ۲۴۸.۸۰۱ نسخه

قیمت پایه: ۲۵ هزار و ۷۰۰ دلار

یک پیکاپ جذاب، ارزان و پرقدرت که در مناطقی مانند آمریکا، مکزیک و ژاپن طرفداران بسیاری دارد، باید هم در فهرست پرفروش‌ترین‌های سال باشد. تاکوما نیز نسبت به سال ۲۰۱۸ با افزایش فروش همراه شد، البته این مقدار تنها ۱.۳ درصد بود، اما رشد فروش این خودرو برای تویوتا به معنی افزایش سرمایه‌گذاری بر روی پیکاپ‌های خود به ویژه در مناطق آمریکای لاتین است.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: هوندا آکورد

تعداد فروش: ۲۶۷.۵۶۷ نسخه

قیمت پایه: ۲۶ هزار و ۱۰۰ دلار

نسل دهم سدان هوندا آکورد در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، در دوسال ابتدایی عرضه این مدل جزو ۱۰ مدل پرفروش سال بوده، البته در سال ۲۰۱۹ با کمی افت فروش به مقام یازدهمین خودرو پرفروش سال تنزل پیدا کرد. تنوع مدل‌های ارائه شده، قیمت ارزان و شرایط فروش ویژه در منطقه آمریکای شمالی، از جمله دلایل موفقیت هوندا آکورد به شمار می‌آید.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو:تویوتا  کرولا

تعداد فروش: ۳۰۴.۸۵۰ نسخه

قیمت پایه: ۱۹ هزار و ۴۵۰ دلار

عضو ثابت فهرست پرفروش‌ترین‌ها در سال‌های مختلف، به‌نظر نمی‌رسد که هرگز تویوتا کرولا را خارج از فهرست ۱۵ خوردو پرفروش سال ببینیم. با گذشت سالی دیگر این مدل همچنان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین خودرو‌های سال شناخته می‌شود. تویوتا کرولا همچنین پرفروش‌ترین خودرو تاریخ است. خودرویی که از ۱۹۶۶ تولید می‌شود و نسل جدید آن در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. استقبال فراوان از نسخه الکتریکی کرولا از دلایل حضور این خودرو در این فهرست است.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: هوندا سیویک

تعداد فروش: ۳۲۵.۶۵۰ نسخه

قیمت پایه: ۱۹ هزار و ۷۵۰ دلار

هوندا چند مدل پرفروش و بسیار پرطرفدار دارد که از این نظر با دیگر مدل‌های این شرکت اختلاف بسیاری دارند، دومین سدان پرطرفدارن هوندا در این فهرست، مدل مشهور سیویک است که از سال ۲۰۱۶ معرفی و هرساله به عنوان یکی از پرفروش‌ترین‌های سال شناخته می‌شود.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو:تویوتا  کمری

تعداد فروش: ۳۳۶.۹۷۸ نسخه

قیمت پایه: ۲۴ هزار و ۷۶۵ دلار

این فهرست تماما از مدل‌های مشهور و نام آشنایی پر شده که تقریبا هرساله به عنوان پرفروش‌ترین‌های سال معرفی می‌شوند. تویوتا کمری نیز از خودرو‌های نسبتا مقرون‌به‌صرفه با امکانات مدرن و جذاب است که توانست رتبه هشتمین خودرو پرفروش سال ۲۰۱۹ را کسب کند. تویوتا کمری نسخه‌های بسیار متنوعی با مشخصات، قابلیت‌ها و قدرت متفاوت دارد که موجب می‌شود خریداران با هر نوع سلیقه و مشخصات مورد نظر به سراغ این مدل بیایند.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو:شورولت  اکویناکس

تعداد فروش: ۳۴۶.۰۴۸ نسخه

قیمت پایه: ۲۴ هزار و ۹۹۵ دلار

شاسی‌بلند کامپکت شورولت به عنوان پرفروش‌ترین شاسی‌بلند جنرال موتورز در این فهرست جایگاه هفتم را از آن خود کرد. این خودرو تا کنون طی سه نسل تولید شده که به علت قیمت مناسب و امکانات عالی، همواره جزو پرفروش‌ترین خودرو‌های شورولت و شرکت جنرال موتورز به محسوب می‌شود. این مدل در سال ۲۰۱۹ با چهار درصد رشد، بیشترین مقدار فروش در طی ۱۶ سال تولید خود را تجربه کرد.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: نیسان روگ

تعداد فروش: ۳۵۰.۴۴۷ نسخه

قیمت پایه: ۲۴ هزار و ۹۲۰ دلار

یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین خودرو‌های این فهرست که جایگاه بسیار مناسبی نیز دارد، نیسان روگ است. این کراس‌اوور پرطرفدار تا کنون باه مقدار بیش از ۳۵۰ هزار نسخه فروش نزدیک نشده بود، اما در سال ۲۰۱۹ با ۱۵ درصد رشد که مقدار چشمگیری به شمار می‌آید، از نظر فروش حتی خود شرکت نیسان را هم متعجب کرد.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو:هوندا CR-V

تعداد فروش: ۳۸۴.۱۶۸ نسخه

قیمت پایه: ۲۵ هزار و ۳۴۰ دلار

هوندا سی‌آر-وی، نسخه شاسی‌بلند مدل سدان سیویک شرکت هوندا محسوب می‌شود. این کراس‌اوور کامپکت نیز با رشد ۱.۶ درصدی، بیشترین مقدار فروش در تاریخ خود را پشت‌سر گذاشت و به همین دلیل، پنجمین خودرو پرفروش سال شناخته شد. این کراس‌اوور در آمریکا، اروپا، چین، تایلند و اندونزی به فروش می‌رسد.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: تویوتا RAV4

تعداد فروش: ۴۴۸.۰۷۱ نسخه

قیمت پایه: ۲۵ هزار و ۸۵۰ دلار

تویوتا RAV4 لقب پرفروش‌ترین شاسی‌بلند آمریکا را یدک می‌کشد. این خودرو جذاب به عنوان یک شاسی‌بلند با قابلیت‌های اسپرت و در اندازه کامپکت، همه نیاز‌های خانواده‌های آمریکایی را فراهم می‌سازد. البته فروش خوب تویوتا RAV4 تنها به آمریکا مختصر نمی‌شود، این مدل در کانادا نیز عرضه شده و طرفداران بسیاری دارد. با رشد فروش ۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸، حضور این مدل در میان ۵ خودرو پرفروش سال ۲۰۱۹، جای تعجب ندارد.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: شورولت سیلورادو

تعداد فروش: ۵۷۵.۶۰۰ نسخه

قیمت پایه: ۲۸ هزار و ۳۰۰ دلار

تاکنون تعداد بسیاری از فهرست پرفروش‌ترین خودرو‌های سال به مدل‌های شاسی‌بلند اختصاص داشت، اما ۳ مدل پرفروش سال، در انحصار وانت تراک‌های پرقدرت آمریکایی است. شورولت سیلورادو که دست کمی از یک کامیون ندارد، یکی از مشهورترین تراک‌های قاره آمریکا به شمار می‌رود که سابقه ساخت آن به بیش از ۲۰ سال می‌رسد. نسل سوم این خودرو میان سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به فروش رسید و در حال حاضر آخرین نسخه‌های آن در بازار است. شورولت قول داده تا در سال جدید، نسخه جدید و جذاب‌تر سیلورادو را معرفی و روانه بازار کند.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: رم پیکاپ

تعداد فروش: ۶۳۳.۶۹۴ نسخه

قیمت پایه: ۳۲ هزار دلار

شرکت رم تراکس با تولیدتعدادی از پیکاپ‌های محبوب بازار شناخته می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۹ توانست با یک پیشرفت فروش چشمگیر، تعداد بیش از ۶۳۳ هزار پیکاپ به فروش برساند. این تعداد نسبت به فروش سال ۲۰۱۸، نزدیک به ۱۸ درصد رشد داشته است که رقمی شگفت‌انگیز محسوب می‌شود. این فروش عالی به دلیل معرفی نسل جدید رم پیکاپ بود که موجب جذب خریداران شد.

معرفی 15 خودرو پرفروش سال 2019 در جهان

نام خودرو: فورد سری اف

تعداد فروش: ۸۹۶.۵۲۶ نسخه

قیمت پایه: ۳۰ هزار دلار

محبوب‌ترین و مشهور‌ترین وانت تراک در جهان و حتی شاید در تاریخ، بار دیگر به عنوان پرفروش‌ترین خودرو سال انتخاب شد. این مدل نزدیک به ۹۰۰ هزار نسخه فروش داشت که رقم نزدیکی به رکورد یک میلیون نسخه فروش محسوب می‌شود. البته فورد سری‌اف با توجه به رشد فروش رم پیکاپ، ۱.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش فروش داشت. رقابت این دو مدل در بازار سال ۲۰۲۰ می‌تواند جذابیت فراوانی داشته باشد. فرود سری‌اف از سال ۲۰۱۵ با کلی تغییرات وارد نسل پانزدهم خود شد. این مدل از سال ۱۹۴۹ تولید می‌شود.

گزارش از عبدالله مطیع

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Netherlands
ناشناس
۱۴:۴۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
خوشا به حال انهایی که این خودروها را راحت میخرند و استفاده میکنند
Iran (Islamic Republic of)
هههه
۲۰:۰۵ ۰۲ تير ۱۳۹۹
چرا همه ی ماشین ها ماشین باری ان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۲ ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
این امریکا چیا که نمیسازه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۵ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
آیا عمر ما کفاف میده چنین خودرویی تو ایران ببینیم
Iran (Islamic Republic of)
ماد
۲۱:۱۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
ای قدرت خدا !ادم این پیکاپ ا رو میبینه از خود بی خود میشه خدا رو شکر تو ایران نمیان! ملت با همین پراید بی در و پیکر انچنان گاز و ویراژ میدن و قیافه میگیرن که خدا رو بنده نیستن وتی بحال اینکه تینا بیاد خلایق هرچه لایق
United States of America
جواد
۱۹:۴۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
خداروشکر ت. چی بگم چیزی م هست مگه بشه گفت
Iran (Islamic Republic of)
گرگین خان
۱۸:۱۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
اینا رو ایرانیا تو آمریکا میسازن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
در گمرکو باز کنین ماشین که نمی تونیم بخریم حداقل بقیه بخرن ما نگا کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ما چقدر بدبختیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۷ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
قیمت این ماشینها تقریبا به دلار امروز ما بین 300 تا 500 میلیون هستن
اگه اینها رو دولت وارد کنه ده برابر میشکه روشون
دولت چقدر سود میکنه
واقعا من هم به جای دولت بودم اینها رو تولید نمیکردم !!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
عجب زندگی داریم خیلی عقبیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
انصافاً همشون یه طرف کوئیک ما یه طرف خدا وکیلی خودرویی بهتر از کوییک پیدا میشه طوفانیه برای خودش وقتی سوارش میشی آدم حس میکنه از زباله براش خودرو ساختن البته یادتون نره هر وقت سوار تیبا ساینا و کوئیک شدید قبلش وصیت کنید بعد سوار شید آخه به احتمال زیاد این ماشینا پرواز میکنن مستقیم میرن پیش خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
مردم دنیا چی سوار میشن اونوقت ما چی!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ما پراید و پژو
البته اینقدر گفتین پراید که دیگه نمیشه خرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
کو پراااااااید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
آقا گزارش شما ناقصه آخه مگه میشه تعدادنسخه های فروش پراید،پژو،سمند ، تیبا و... رانادیده گرفت دارین حق خوری میکنین ها ،والله
United States of America
شاه مراد
۱۲:۴۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
داداش پراید وانتو از قلم انداختی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پراید وانت = دمپایی حمام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
اونم وانت نیسان
Iran (Islamic Republic of)
Ali
۱۲:۳۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
خداوکیلی قیمت هارو حساب کنین چرا ما آشغالهای ایران خودرووسایپارو سوار بشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
جون مادرتون شما دیگه مارو آتیش نزن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
چقدر دارم میخندم به این حرفتون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ایران چرا خودرو پیشرفته ندارد ؟
واردات هر خودرو برای ایران درآمدی بین 10 تا یک میلیاردی دارد
پس صرفه ندارد تولید کند
ملت هم که فقط پولدارها مردم محسوب میشن بقیه فقط کارت ملی دارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
احسنت
حرف درستی هستش
ایران از واردات خودرو بیشتر از کارخانه سازنده درآمد داره
بعد میگیم پول نیست بودجه نیست !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پس کو پراید
Iran (Islamic Republic of)
محمد315
۱۱:۰۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تو رو خدا صنعت خودروسازی رو از دست این لیبرال ها بگیرید خسته شدیم از بس شنیدیم ایران نمیتونه ماشین خوب تولید کنه
#اختابوس
#فامیل_بازی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ایران هیچ وقت نمیتواند ماشین خوب تولید کند

گلگیر برای ماشینهای ایرانی آپشن محسوب میشود
در خواب و ارزوی ماشین با کیفیت ایرانی خواهیم ماند
علی برکت الله
Iran (Islamic Republic of)
یونس
۱۱:۰۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پراید و پژو...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پس پراید کجاست
Iran (Islamic Republic of)
غریبه
۱۰:۰۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
به محصولات ایران خودرو و سایپا نمیرسند عمراااااااا همشون یکطرف پراید111 یک طرف!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
یادم رفت این بگم . در گمرک باز کنین خسته شدیم از بس ماشین اشغال چینی و منتاژ دیدیم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
اهر نفهمیدیم پراید خودرو داخلیه یا هارجیه آنقدر قیمتش داره می‌ره بالا . بقول مدیرهای سایپا قیمت واقعی پراید هشتاد میلیونه . خدا بده برکت الله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پراید 5000 دلار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
ای حسود ها پس ایران خودرو زیبا کو
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پراید
پر فروش ترین خودرو ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
پراید رو اعلام نکردید
Iran (Islamic Republic of)
عمار
۰۸:۵۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
این خودروهای استاندارد و فول آبشن با کیفیت و زیبا و ایمن و مقاوم و به نسبت خودروهای داخلی ارزان قیمتتر رو قرار ایرانخودرو و سایپا تولید کنه یا وارد کنه برای حفظ محیط زیست سالم و بدون آلودگی و زیبا سازی محیط زیست اشرف مخلوقات انسانها ؟ !!! .
Indonesia
ناشناس
۰۸:۵۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
فکرنکنم هیچ خودروی بیشترازپرایدخودروی مرگ بیسترفروش داشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
بنظر من پرفروش آرین خودرو جهان پراید هست و بس
به تنهایی جایگاه اول رو داره اونم با اختلاف
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۸:۵۲ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
هوندا سیویک با دلار 13 هزار تومنی میشه 250 میلیون تومان.
مملکت امام زمان رو به چه روزی انداختن این جماعت.
Iran (Islamic Republic of)
ali
۰۸:۴۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
سلام پرفروش ترین خودرو در دنیا ایران خودرو و سایپا است که سایت ثبت نام انها 30 ثانیه باز می شود و تمام خودرو خود را می فروشد و یکسال بعد با تمام دوندگی خودرو را تحویل می دهد
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر