کد خبر: ۷۲۲۶۰۸۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
کد خبر : ۷۲۲۶۰۸۹

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از احداث مرکز پایش و سنجش آلودگی‌های زیست محیطی رودخانه ارس در اصلاندوز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سعید شهند، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در سفر به شهرستان پارس آباد و با حضور در شهرستان اصلاندوز از تالاب سدمیل مغان، در بازدید میدانی از تالاب سد میل مغان و ایستگاه سنجش آنلاین رودخانه ارس بر احداث مرکز پایش و سنجش آلودگی‌های زیست محیطی در حاشیه رودخانه ارس تاکید کرد.

او اظهارداشت: با توجه به اهمیت تالاب میل اصلاندوز و رودخانه ارس به عنوان منبع تامین کننده آب چهار شهرستان اصلاندوز، پارس آباد، گرمی و بیله سوار علاوه بر پایش‌های مداوم ماهانه توسط کارشناسان و سیستم آنلاین سنجش آلودگی رودخانه ارس نصب شده در محل سد میل، لازم است مرکز پایش زیست محیطی رودخانه ارس نیز در حاشیه تالاب سد میل اصلاندوز احداث شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اهمیت رودخانه ارس و تالاب سد میل چه از لحاظ تامین آب چهار شهرستان و چه از لحاظ پذیرش سالانه بیش هزاران پرنده مهاجردر قالب ۷۲ گونه پرنده مهاجر آبزی و کنار آبزی، بر پیگیری احداث مرکز پایش و سنجش زیست محیطی در حاشیه تالاب سدمیل مغان تاکید کرد.

شهند با اشاره به قابلیت‌های بالای تالاب سد میل اصلاندوز گفت: ایجاد زیر ساخت‌ها جهت سهولت پرنده نگری بازدید کنندگان و گردشگران و همچنین پیگیری اتمام پروژه ثبت تالاب سد میل اصلاندوز در کنوانسیون رامسر را از دیگر برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد.

همه ساله تعداد کثیری از گونه‌های مختلف پرندگان در تالاب‌ها، آب‌بند‌ها، شالیزارها، حاشیه رودخانه‌ها و مزارع این شهرستان برای استراحت و زمستان‌گذرانی فرود می‌آیند که بیش از ۳۲ هزار قطعه پرنده در قالب ۷۲ گونه مختلف فقط در تالاب سدمیل مغان قابل شناسایی و مشاهده است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر