کد خبر: ۷۲۲۶۲۱۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
کد خبر : ۷۲۲۶۲۱۵

تفاهم نامه ایجاد دسترسی شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل به خط ریلی راه آهن میانه- اردبیل به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، در نشست مشترک مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استاندار اردبیل تفاهم نامه ایجاد دسترسی شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل به خط ریلی راه آهن میانه- اردبیل به امضا رسید.

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در این خصوص گفت: در این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند تا در سریعترین زمان ممکن این اتصال ریلی عملیاتی شده و هزینه احداث آن به طور مشترک میان سازمان صنایع کوچک و استانداری اردبیل تامین اعتبار و پرداخت خواهد شد.

او ایجاد ناحیه صنعتی اصلاندوز را از دیگر موارد مطرح شده عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود این ناحیه صنعتی در مدت مشخص شده تکمیل شود که با توجه به قرارگیری این ناحیه صنعتی در منطقه مرزی و در مجاورت کشور جمهوری آذربایجان، احداث آن تحولی عظیم در اقتصاد و اشتغال این منطقه محروم استان ایجاد خواهد کرد.

استاندار اردبیل مساحت این ناحیه صنعتی را ۳۰ هکتار اعلام و ابراز امیدواری کرد تا با تسهیل صدور مجوزها، امکان احداث و سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی فراهم آید.

بهنام جو از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه را احداث شهرک مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بیان کرد و افزود: نظر به اهمیت احداث این شهرک صنعتی مرزی که بر اقتصاد استان بسیار تاثیر گذار خواهد بود، طرفین بر تسهیل فرآیند‌های اداری و آغاز عملیات اجرایی این شهرک صنعتی تاکید کردند.

او ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا مطالعات امکان سنجی این شهرک صنعتی هر چه سریعتر آغاز و به مشاورین ذیصلاح واگذار و در اسرع وقت مطالعات کامل آن آغاز شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه فی مابین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و استانداری اردبیل، طرفین مشترکاً متعهد به تامین اعتبارات لازم برای احداث شهرک مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان شدند.

بهنام جو ایجاد شهرک صنعتی مرزی در این منطقه محروم مرزی را باعث توسعه و ایجاد اشتغال در شمال استان دانست و گفت: با احداث و توسعه شهرک صنعتی مشترک، مقدمات حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سطح استان فراهم خواهد شد تا شاهد افزایش رونق تولید در استان باشیم.

او ایجاد شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی در استان را از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست برشمرد و افزود: بر اساس گفتگو‌های انجام شده مقرر شد این بلوک صنعتی در فاز سوم شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل و به مساحت ۹۵ هکتار ایجاد خواهد شد که کلیه مراحل اخذ استعلامات و مجوز آن در مرحله پایانی خود بوده که با تامین اعتبارات مورد نیاز، در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: نزدیکی به مرکز استان و قرارگیری در کنار فرودگاه اردبیل و محور ترانزیتی اردبیل- آستارا را از مزایای شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل است که با استقبال سرمایه گذاران روبرو شده است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر