کد خبر: ۷۲۲۶۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۲۲۶۲۷۱

طبق تحقیقات جدید، آمار مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا در شهرهای انگلستان بیش از تصادفات رانندگی است.

آلودگی هوا بیش از تصادفات قربانی می‌گیرد.به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، آلودگی هوا این روزها از مشکلات بزرگ خیلی از شهرها و کشورهای جهان به شمار می‌آید و در شهرهای پیشرفته و صنعتی این مشکل پررنگ‌تر به نظر می‌رسد. در صورتیکه این نوع آلودگی سالیانه بیشتر شده و بیماری ها و خطرات فراوانی را با خود به شهرها می‌آورد.  اما به نظر نمی‌رسد دولتمردان و سران کشورها ایده و برنامه جدی و دقیقی برای حل دائمی این مشکل داشته باشند.

آخرین تحقیقات صورت گرفته در شهر‌های انگلیس نشان می‌دهد مرگ و میر در این شهر‌ها به طوری است که در هر ۱۹ نفر بیشتر از یک نفر به دلیل آلودگی هوا و آثار مخرب آن جان خود را از دست می‌دهند.

گفته شده برای کسانی که ساکن شهر‌ها هستند آلودگی هوا ۲۵ برابر بیشتر از تصادفات کشنده است. این آلودگی که شامل گرد و غبار، خاکستر و دود و ذرات معلق در هوا می‌شود در مناظق جنوب انگلستان به مراتب از بخش‌های دیگر بیشتر است.

طی این تحقیقات شهر‌های لندن، لوتون و اسلاو با بیشترین آلودگی هوا جزو نقاط سیاه معرفی شدند و کمترین میزان آلودگی و مرگ و میر به شهر آبردین نسبت داده شد که مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در این شهر یک در ۳۳ می‌باشد. بعد از آبردین شهر‌های داندی، گلاسکو، بلکپول و ادینبورگ نیز جزو شهر‌هایی با آلودگی کمتر قرار دارند.

آلودگی هوا بیش از تصادفات قربانی می‌گیرد.

زاک باند از بنیاد ریه انگلیس می‌گوید:"  تنفس در هوای آلوده برای همه خطرناک است و می‌تواند با منجر شدن به سرطان، سکته مغزی و بیماری های ریوی بشدت سلامت جامعه را به خطر بیاندازد". در آخر از دولت این کشور خواسته شده برای مقابله با افزایش آلوگی هوا و جلوگیری از بروز بیماری‌‌های ناشی از آن، دستورالعمل های جدی‌ای را درمورد این آلودگی اتخاذ کرده و اجرا کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر