کد خبر: ۷۲۲۶۹۹۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
کد خبر : ۷۲۲۶۹۹۳

رییس اداره اوقاف ناحیه یک اصفهان با تکذیب خبر تخریب مقبره کمال اسماعیل از مرمت و بازسازی این بنای تاریخی خبر داد.

حجت الاسلام توسلی رییس اداره اوقاف ناحیه یک اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، در خصوص آخرین وضعیت مرمت مقبره کمال اسماعیل گفت : مقبره کمال اسماعیل در انتهای پارک کمال اسماعیل قرار دارد و یک بقعه کوچک و میراثی است .

او ادامه داد : کمال اسماعیل شاعر قرن ششم و هفتم بود که پس از حمله مغول در همان مکانی که عبادت می کرده است به شهادت می رسد . این مقبره دارای فضای کوچکی است و اطراف آن پارک قرار دارد .

رییس اداره اوقاف ناحیه یک اصفهان اظهار کرد: سال ۷۸ این مقبره توسط شهرداری بازسازی شده است و در حال حاضر نیز فضای بیرونی و داخلی مقبره در دست مرمت و بازسازی است.

توسلی افزود: مسئولیت مرمت این مقبره با شهرداری منطقه ۳ اصفهان است و احتمالا تا حدود دو الی سه هفته دیگر تکمیل شود، چند روز قبل هم که از این مقبره بازدید داشتم در حال تکمیل و بازسازی بود. چون این مقبره یک بنای میراثی است حتما باید در خصوص مرمت نظرات میراث گرفته شود تا آسیبی به مقبره ایجاد نشود.

او بیان کرد:   این مقبره زیر نظر ناحیه یک اوقاف و شهرداری منطقه ۳ است. از سال ۷۸ به درخواست اوقاف مقبره کمال اسماعیل مرمت شد، ولی در حال حاضر، چون این مقبره دست شهرداری است در فضای بیرونی عملیات مرمت و بازسازی انجام می‌شود.

رییس اداره اوقاف ناحیه یک اصفهان در خصوص خبر تخریب مقبره کمال اسماعیل گفت: هیچ گونه تخریبی در این مقبره اتفاق نیفتاده است و تصاویری که از وجود وسایل در این مقبره گرفته شده متعلق به بنا‌هایی بوده است که در این مکان کار مرمت را انجام می‌دهند و این مقبره تبدیل به انبار نگردیده است.

توسلی در پایان اضافه کرد: مقبره‌هایی که در سطح شهر وجود دارند هم از لحاظ بحث توریستی و گردشگری ارزشمند هستند و هم از نظر میراثی و اوقافی دارای اهمیت هستند اگر بین این سه اداره تفاهم مناسبی برقرار شود تا مردم بتوانند از این اماکن بازدید کنند هم برای شهر مفید است و هم با مفاخر اصفهان مردم بیشتر آشنا می‌شوند.
 
 
انتهای پیام/ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر