کد خبر: ۷۲۲۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
کد خبر : ۷۲۲۷۴۹۹
سرپرست وزارت جهادکشاورزی:

کشاورز گفت:طرح آبیاری دشت سیستان، یک طرح توسعه کشاورزی است و اجرای آن به افزایش تولید، افزایش درآمد و افزایش پایداری کشاورزی و رونق کشاورزی منطقه منجر می شود.

برگزاری نشست بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح انتقال آب بالوله دشت سیستان به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: عباس کشاورز در جلسه شورای اداری شهرستان زابل که به منظور بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح انتقال آب با لوله به دشت سیستان برگزار شد گفت : باید بررسی کامل در خصوص فرآیند اجرای طرح انجام و موانع آن برطرف شود.

او تاکید کرد: حداکثر زمان بهره‌برداری از طرح ۱۰ اسفند است تا کشاورزان برای کشت بهاره دغدغه ای نداشته باشند.

کشاورز با بیان این که این طرح باید با برنامه پیش برود، گفت: طرح آبیاری دشت سیستان، یک طرح توسعه کشاورزی است و اجرای آن به افزایش تولید، افزایش درآمد و افزایش پایداری کشاورزی و رونق کشاورزی منطقه منجر می شود.

او اظهار کرد: امیدوارم اجرای آبیاری این طرح تا یک ماه آینده به اتمام برسد و این شروع کار برای تولید است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، تاکید کرد: این طرح یک مجموعه نظام بازرگانی برای نگهداری و فروش تولیدات آن را می خواهد و ما نیازمند یک ساختار مدیریتی برای این طرح هستیم تا تمامی فرایند تولید تا عرضه و توسعه آن را دنبال کند.

کشاورز، بیان کرد: ایجاد گلخانه، باغ و دامپروری از ظرفیت‌هایی است که در ادامه اجرای این طرح می‌تواند با کمک خود بهره‌برداران اجرایی شود و رونق خوبی در تولید و اشتغال برای منطقه ایجاد کند.

وی یداآور شد: در بازدید فعلی نسبت به بازدید قبلی، پروژه پیشرفت خوبی داشته است و امیدوارم تکمیل آن با سرعت ادامه یابد تا در موقع مقرر به بهره‌برداری کامل برسد.

در این نشست، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: طرح انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان که تاکنون برای اجرای آن ۴ سال زمان برده، پروژه ای فنی و تخصصی و در نوع خود بی بدیل و دارای اهمیت استراتژیک برای منطقه است.

علیمراد اکبری، تاکید کرد: مراقبت پس از اجرای طرح، وظیفه همه بهره برداران و مسئولان بخش کشاورزی است تا رونق کشاورزی اقتصادی منطقه، پایدار بماند.

در این نشست، استاندار سیستان و بلوچستان با تشکر از وزارت جهاد کشاورزی و همه دست اندرکاران اجرای طرح انتقال آب با لوله به دشت سیستان، خواستار توسعه کشت محصولاتی در منطقه شد که موجبات رونق تولید، افزایش بهره وری و درآمد اقتصادی برای کشاورزان ایجاد کنند.

احمدعلی موهبتی تاکید کرد: زمانی می‌گوییم طرح موفق بوده است که درآمد اقتصادی برای کشاورزان ایجاد کند

 

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر