معرفی فناوری نوین ایمنی توسط شرکت SEAT

شرکت سیت توانست با اجرای یک سیستم نورپردازی هوشمند در داخل خودروهای خود از تمامی رقبای خود سبقت گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، خودرو جدیدی از شرکت سیت در بازار وجود دارد که می‌توان گفت یکی از پیشرفته‌ترین، امن‌ترین و بروزترین خودروی موجود در بازار امسال است. با مجموعه‌ای از امکانات کمکی و سیستم‌های راهنما برای راننده، نسخه جدید پرفروش‌ترین محصول شرکت،  موج جدیدی با قابلیت‌های فوق پیشرفته‌اش ایجاد کرده است که حتی بر روی خودرو‌های فولکس واگن، که شرکت سرپرست کارخانه سیت است، وجود ندارد.

جزئیات این قابلیت هوشمند

تصاویر منتشر شده نشانگر آن است که از قسمت درب خودرو تا روی ستون اول داشبورد یک نوار از چراغ‌های نئون کشیده شده است. در ادامه این نوار، خط نوری دیگری عرض خودرو، روی داشبورد را پوشش می‌دهد تا طراحی ظاهری زیبا و پیچیده‌ای را به نمایش بگذارد. نکته مهم آن است که این تنها یک چراغ برای تزئین نیست. نور زرد رنگ منتشر شده از این نوار‌های نئونی به منظور اعلام خطر در موارد خاص به راننده، در محل مورد نظر قرار داده شده است. این اعلام خطر‌ها مربوط به سنسور‌های نقاط کور خودرو، کمک تغییر لاین رانندگی و کمک تغییر مسیر برای خوروجی می‌شوند.

شگفت‌انگیز‌ترین فناوری در خودروها توسط شرکت سیت معرفی شد

گفتنی است که این محیط نوری هوشمند قرار شده تا به عنوان تنظیمات پیش‌فرض بر روی خودروی جدید شرکت سیت قرار گیرد تا یک شخصیت متفاوت را به کابین این خودرو‌ها بدهد. سخنگوی این شرکت در توضیحات مربوط به این فناوری اشاره کرد که رنگ این نوار‌های نوری نسبط به شرایط مختلف تغییر می‌کنند. برای مثال در زمان روشن کردن خودرو خریداران با رنگ ملایم‌تری مواجه می‌شوند و زمانی که خودرو در حالت اسپرت قرار می‌گیرد این رنگ به طیف روشن‌تری تغییر می‌کند.

شگفت‌انگیز‌ترین فناوری در خودروها توسط شرکت سیت معرفی شد

جالب اینجا است که حتی خودرو پیشرفته Golf 8 از چنین فناوری در کابین خود به صورت هوشمند برخوردار نبود. این در حالی است که معماری کابین هر دو خودرو به یک نحو مشترک طراحی و اجرا شده است. اما با این حال خودرو شرکت فولکس واگن از هوشمندسازی ساده‌تری برخوردار است که در آن چراغ‌های هوشمند تنها داخل آینه‌های کناری قرار دارد. از دیگر خودرو‌هایی که از طراحی مشابه با خودروی Golf 8 برخوردارند می‌توان به نسخه جدید Skoda Octavia اشاره کرد.

شگفت‌انگیز‌ترین فناوری در خودروها توسط شرکت سیت معرفی شد


بیشتر بخوانید: قرارگیری دوج Viper 2006 در فهرست سریع‌ترین خودروهای جهان


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر