کد خبر: ۷۲۲۸۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
کد خبر : ۷۲۲۸۳۹۴

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش های مختلف از امروز آغاز به کار می کند.

به گزارش خبرنگار  حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از امروز آغاز به کار می کند.

اجرا‌های سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از عصر امروز با سه نمایش در بخش «به علاوه فجر» آغاز می‌شود. بر این اساس نمایش «چنگار» به کارگردانی علی بیگدلی ساعت ۱۷ در تماشاخانه شانو اجرا می‌شود.

نمایش «مردی که...» به کارگردانی رضا مولایی هم ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود و «مرگ در می‌زند» اثر شاهین رمضانی در این روز ساعت ۱۹ در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه می‌رود. همچنین اجرای نمایش محیطی «بیا جلوتر» به کارگردانی سجاد باقری از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن آغاز و تا ۲۰ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۱ در عمارت نوفل لوشاتو صورت می‌گیرد.

اجرای آثار حاضر در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای و خیابانی نیز از روز شنبه ۱۲ بهمن ماه آغاز می‌شود و آثار بخش رادیوتئاتر هم از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه در تالار رودکی به صحنه می‌روند.

 بخش اجرا‌های صحنه‌ای فجر قرار است از روز شنبه ۱۲ بهمن الی ۲۰ بهمن ماه اجرا‌های خود را آغاز کند، بنابراین در این گزارش به معرفی این نمایش‌ها و سالن‌های اجرایی آن می‌پردازیم.


 اجرا‌های بخش صحنه‌ای
بخش صحنه‌ای سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سالن‌های تئاتر شهر، تالار مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تماشاخانه سرو و در ساعت‌های مختلف که عموما بین ساعت‌های ۱۷ الی ۲۱ است، اجرا می شود.

در این بخش نمایش‌هایی از جمله «شهر بد» از کشور لهستان، «شکل‌های دست ساز» از کشور ارمنستان و نمایش «تسلا» از کشور یونان به ترتیب در سالن قشقایی و سالن سایه تئاتر شهر و سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا دارند.

 سالن اصلی تئاتر شهر در روز‌های جشنواره و از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ بهمن ماه در ساعت ۱۹ و در روز ۱۷ بهمن ماه در ساعت ۱۸:۳۰ میزبان نمایش «بیگانه در خانه» و در تاریخ ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه میزبان نمایش «همه فرزندان مکبث» در ساعت ۲۰ خواهد بود.

سالن چهارسو تئاترشهر نیز میزبان نمایش های « متساوی الساقین» ، « کوچه مختار بود و سامان بود و سیمین» ، «سکوت سفید» ، « برگشتن» و « کریملوژی» خواهد بود.

سالن سایه تئاترشهر میزبان نمایش های «صدایا»،«خوابگرد»، « مهندس واشینک کلوز» ، « شکل های دست ساز»، « جایی برای هیچکس» و «واگیر ندارد» خواهد بود.

در سالن قشقایی هم نمایش های «ستاره شناس» ،«تالاب هشیلان»، « شهر بد»،«صدمین سالگرد فتح گریه» ، « کمیته نان» ، « تنها خرچنگ خانگی لای ملافه ها ...» اجرا دارند.

 سالن اصلی تالار مولوی در روزهای جشنواره تئاتر فجر میزبان نمایش های « است» ، « رسن های گور» ، « قزل حصار » ، « ننه مده آ» ، « دست هایم کو مم حسن» ،« کلاغ ها» و « باغ آلبالو» خواهد بود.

 سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر نیز میزبان نمایش های « باغ وحش» ، « مده آ» ، « غم نومه وطن و تن» ، « چند روایت نامعتبر از آنچه...» خواهد بود.

نمایش های «در دهانم حرف بزن»،«ژنتیک»،«شازده احتجاب»، « تسلا» و « مارلون براندو» درسالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهند شد.

تماشاخانه سرو نیز امسال میزبان نمایش هایی با موضوع دفاع مقدس است که نمایش های «زندگی با طعم خردل» ، «سرزمین پدری»،«اسماعیل» و « پست دیوار عمارت» در این سالن اجرا دارند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش اجراهای صحنه ای، اجراهای فجر ، اجراهای رادیویی و خیابانی و بخش دیگر گونه ها اجرا خواهد داشت.

گفتنی است قیمت بلیت های این دوره از جشنواره افزایش نداشته است.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر