کد خبر: ۷۲۲۹۳۰۲
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
کد خبر : ۷۲۲۹۳۰۲
گروه : بوشهر » بوشهر
سرمربی پارس جنوبی جم:

سرمربی تیم پارس جنوبی جم در اعتراض به روش داوری گفت: باید به بازیکنانم بگویم هر کدام یک ساطور در دستشان بگیرند و وارد زمین شوند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، هومن افاضلی سرمربی تیم پارس جنوبی جم پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در جمع خبرنگاران گفت: بازی دشواری بود، از بچه‌هایم تشکر می‌کنم، چون بازی مقابل حریفی که سعی می‌کند فقط تخریبی بازی کند بازی سختی است. ۶-۷ بازیکن ما مصدومیت جدی دارند و این نشان می‌دهد حریف فیزیکی بازی کرده است.

او افزود: از تیم داوری گله دارم. اگر داور بازی را مدیریت می‌کرد این اتفاق‌ها نمی‌افتاد، گلی که گل‌گهر زد به طور قطع آفساید است.

سرمربی تیم پارس جنوبی جم ادامه داد: هفته گذشته مقابل ذوب آهن هم یک پنالتی ما گرفته نشد، بازیکن حریف با دستش توپ را گرفت و به وسیله دست به بدنش حجم داد، اما داور از آن به راحتی گذشت. نمی‌خواهم قضاوت کنم، تعدادی از این داوران دوستان خیلی خوب من هستند، اما وقتی تصمیمات آن‌ها روی نتیجه تأثیر می‌گذارد آدم چه می‌تواند بگوید.

بگویید روشمان را تغییر دهیم

افاضلی با اشاره نقش داور در مسابقه گفت: داور مسئول حفظ سلامت بازیکنان در زمین است، اما چنین چیزی ندیدیم، تیمی مقابل ما آمده بود تا با بازی فیزیکی خودش جلوی بازی تیم دیگری را بگیرد، شما وقتی سعی می‌کنید فوتبال بازی کنید و تیم حریف سعی می‌کند بازی شما را خراب کند نمی‌توانید کاری انجام بدهید ممکن است بازیکنان‌تان مصدوم شوند و همه مباحث بازی تغییر می‌کند.

او عنوان کرد: اگر باید ما هم تغییر روش بدهیم بگویند تا به بازیکنانم بگویم هر کدام یک ساطور در دستشان بگیرند و وارد زمین شوند. هفته گذشته تیم ما ۵۰۰ پاس داشت، ما به دنبال فوتبال هستیم تا مردم از آن لذت ببرند و تیم‌های داوری هم باید کمک کنند، اگر این طور نیست بگویید ما هم تغییر روش بدهیم.

ناظر داوری می‌گوید کاری می‌کنم پشیمان شوید

سرمربی پارس جنوبی جم  با بیان اینکه برخی مسائل را نباید در کنفرانس عنوان کند، گفت: شب قبل از بازی ناظر داوری زنگ می‌زند و می‌گوید جای ما بد است و اگر آن را عوض نکنید کاری می‌کنم که پشیمان شوید، این‌ها همه مسأله است. من از داوران عذرخواهی می‌کنم، اما امکانات شهر ما در همین حدی است که توانستیم پذیرایی کنیم و تلاش کردیم آبرومندانه باشد، اما این نباید روی نگرش داوری تأثیر بگذارد.

افاضلی در خصوص بازی ندادن به مگنوباتیستا و متین کریم‌زاده بیان کرد: این دو بازیکن زمان زیادی در تمرینات حضور نداشتند باید تلاش کنند خودشان را به تیم برسانند. ما هم روی آن‌ها نظر مثبت داریم، اما حضورشان در ترکیب تیم منوط به این است که خودشان را تحمیل کنند.

در لیگ برتر می‌مانیم

او در توضیح روش بازی تیمش گفت: ما در حال تلاشیم تا بازی تیم را از روی هوا به روی زمین بیاوریم، امروز حریف ما هم قد بلند بود، تخصص این تیم بازی هوایی است، ما احتیاج به زمان داریم، گل‌گهر با این مربی و این دیدگاهی که دارد مدت زمان زیادی کار کرده، ما در زمان کمی است که با هم کار می‌کنیم، شرایط تیم ما بهتر می‌شود و مطمئنم که رتبه بهتری از اینکه الان داریم به دست می‌آوریم.

سرمربی پارس جنوبی جم گفت: تیم شما در لیگ برتر می‌ماند نگران نباشید به طور قطع جایگاه بهتری هم به دست می‌آوریم. ما امروز یک بازی مستقیم با یک حریف مستقیم داشتیم، این بازی ۶ امتیازی بود باید فاصله را با این تیم نگه می‌داشتیم، در وهله اول نباید اجازه می‌دادیم آن‌ها دست پر از زمین خارج شوند و اولویت دوم ما این بود که سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

افاضلی در خصوص بازیکنان تیمش عنوان کرد: بازیکنان ما باید خودشان، خودشان را باور کنند، باید شخصیت این تیم شکل بگیرد و آن‌ها باور کنند وقتی در ۱۵ روز تمرین به ۵۰۰ پاس می‌رسند اتفاقات خوبی برایشان خواهد افتاد. همیشه بازی با تیم‌هایی که تخریبی بازی می‌کنند سخت است، برای فوتبال قشنگ نیاز به دو تیم است نه اینکه یک تیم فوتبال بازی کند و تیم دیگری تخریبی و با توپ‌های بلند بازی کند. ما از لحاظ قدی هم از حریف‌مان کوتاه‌تر بودیم.

او درباره تعویض محمد نوری نیز گفت: او بازیکنی اندیشمند است، اما در مورد او باید دو چیز را در نظر بگیریم یکی اینکه باید او را به علت شرایط سنی‌اش حفظ کنیم. دوم اینکه او در پاشنه آشیل خودش مشکل دارد و با مصدومیت کار می‌کند. ما اگر او را زیر فشار بگذاریم در ادامه مصدوم می‌شود و دیگر نمی‌توانیم از او استفاده کنیم باید این‌ها را در نظر بگیریم.

گل‌ حریف آفساید بود

سرمربی پارس جنوبی جم در مورد اظهارات مجید جلالی به خاطر اشتباهات داوری نیز بیان کرد: من به صحبت‌های جلالی احترام می‌گذارم، اما آنچه که ما نشان دادیم مشخص بود، این نه حرف من است و نه حرف مجید جلالی. هر دو گل آن‌ها چه گلی که زدند و چه گلی که مردود شد آفساید بود و اگر این اتفاقات نمی‌افتاد ما می‌توانستیم برنده بازی باشیم.

افاضلی در پاسخ به این سؤال که امروز برنامه خاصی از تیم پارس جنوبی چه هنگامی که گل زد و چه هنگامی که گل خورد دیده نشد، گفت: من باید دو، سه چیز را به شما توضیح بدهم اول اینکه بحث بومی و غیربومی درست نیست. در این کشور همه ما ایرانی هستیم اگر خدای ناکرده در جایی اتفاقی بیفتد و کسی به کشور ما تعرض کند به عنوان مثال بیایند و پالایشگاه جم را بگیرند آیا از مردمی که به اینجا می‌آیند سؤال می‌کنید از کجا برای دفاع کردن آمده‌اید مثلاً اگر مشهدی باشد به او می‌گویید که تو نیا؟ این حرف‌ها بد است.

او ادامه داد: این تیم برای شما و برای مردم است. در این تیم زمانی من هستم و زمانی هم ان شاءالله گواردیولا می‌آید. مهم این است که برای شما کار کنند و شما را خوشحال کنند هر کسی بیاید باید بتواند خدمت کند و کیفیت خوبی ارائه بدهد. شما به من بگویید تاکتیک یعنی چه؟ شاید شما مفهوم دیگری در ذهن‌تان باشد. چیز‌هایی که می‌گویید را من ندیدم و شاید دیدتان چیز دیگری باشد.

سرمربی پارس جنوبی جم گفت: تلاش کردیم در ابتدای بازی حریف را عقب ببریم، اما نوع بازی حریف چالش بزرگی برای ما بود، تلاش‌مان این بود که مالکیت‌مان را حفظ کنیم، حریف به صورت مداوم خطا می‌کرد و این هم برای ما چالش بود ضمن اینکه تیم من اعتماد به نفس کامل ندارد اگر به سبک بازی خودشان اعتقاد پیدا کنند و شکل بازی‌شان طوری شود که تحت تأثیر حریف قرار نگیرند شرایط ما بهتر می‌شود این مسأله زمان می‌برد.

افاضلی عنوان کرد: اگر می‌خواستم کار بزن دررویی انجام دهم دو مهاجم قد بلند جذب می‌کردم و توپ‌های مستقیم را از عقب برای آن‌ها می‌ریختم، اما من برای این تیم برنامه دارم و باید صبور باشیم. از نتیجه بازی راضی نیستم، اما به لحاظ جدولی حریف را پایین نگه داشتیم هر چند دوست داشتم سه امتیاز این بازی را بگیریم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر