کد خبر: ۷۲۲۹۵۵۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
کد خبر : ۷۲۲۹۵۵۶

مدیریت بحران خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ورود توده گردوخاک از کشور عراق به استان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد: یک توده گرد و خاک با منشا خارجی به سمت خوزستان در حرکت است و امروز برخی نقاط این استان را در برمی گیرد.

این مدیریت روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به اطلاعیه مرکزملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان یک توده گرد و خاک با منشا کشور عراق به سمت استان خوزستان در حال حرکت است.

در این اطلاعیه آمده است: توده گرد و خاک از اواسط وقت شنبه ۱۲ بهمن ماه جاری وارد خوزستان می‌شود و کاهش دید افقی و افزایش آلاینده گرد وخاک ابتدا در مناطق غربی و سپس سایر مناطق استان را به دنبال دارد.

ستاد مدیریت بحران خوزستان ضمن اعلام تداوم آماده باش به واحد‌های تابعه سطح استان و برقراری کشیک شبانه روزی دستور داده است نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی و بهداشتی مانند پرهیز از تردد غیرضروری و در صورت لزوم استفاده ازماسک مناسب به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان و افرادساکن در مناطق در معرض خطر و سایر حوادث احتمالی و سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام شود.

در این اطلاعیه ضمن ابلاغ برای استقرار مراکز درمانی بهداشتی وشعب هلال احمر در مناطق پرتردد شهر‌ها وانجام اقدامات لازم بر توصیه مستمر به رانندگان با توجه به کاهش دیدافقی تاکید شده است.

پدیده گرد و غبار بیش از ۱۵ سال است به دلایل مختلف از جمله؛ خشکسالی، افزایش عرصه‌های بیابانی و خشک شدن تالاب‌ها در خوزستان رخ می‌دهد.

افزایش غلظت گرد و غبار تعطیلی مکرر مدارس و کاهش ساعت کاری ادارات را به دنبال داشته است.

شدت غلظت گرد و خاک در مناطقی از استان خوزستان در سال‌های گذشته تا بیش از ۶۰ برابر حد مجاز نیز گزارش شده است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر