همزمان با سالروز ورود بنیانگذار انقلاب اسلامی به ایران؛

زنگ انقلاب در مدارس استان اردبیل نواخته شد

برنامه‌های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی صبح روز شنبه با نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، همزمان با سالروز ورود بنیانگذار انقلاب اسلامی به ایران در سال ۵۷ و در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، زنگ انقلاب با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی در دبیرستان شهید مدرس اردبیل نواخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این آیین با اشاره برنامه ریزی برای برگزاری آیین‌های سالگرد پیروزی انقلاب گفت: در برنامه‌های امسال، دانش آموز محوری نیز برای با هدف رشد تعالیم سیاسی و اجتماعی دانش آموزان مدر نظر قرار گرفته است.

احمد ناصری افزود: علاوه بر این با ایجاد فرصت برای تشکل‌های دانش آموزی، امسال زمینه برای اجرای فعالیت‌های گروهی دانش آموزان فراهم شده تا دانش آموزان با هدایت و راهبری معلمان برای ترویج و تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی بکوشند.

استاندار اردبیل نیز در این آیین، انقلاب اسلامی ایران را انقلابی در همه ابعاد عنوان کرد و گفت: انقلاب ما مجموعه‌ای از انقلاب‌ها را در داخل و خار از ایران به راه انداخت و تحولی اساسی برای ایران و جهان ایجاد کرد.

اکبر بهنام افزود: بیداری اسلامی نمونه‌ای از تاثیرات انقلاب ایران است که آثار آن پس از ۴۱ سال مشاهده می‌شود.

او بیداری اسلامی را موجب ایجاد پل برای ملت‌های آزادی‌خواه برای دستیابی به مسیر نجات خود دانست و بیان کرد: خدمات انقلاب در داخل کشور هم چشمگیر بوده به طوری که فاصله طبقاتی در ایران در سال‌های بعد از انقلاب به شدت کاهش یافته است.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی متعدد در استان اردبیل در سال‌های پس از انقلاب گفت: هم اکنون در سایه خدمات انقلاب ریل گذاری ۹۰ کیلومتر از راه آهن اردبیل آغاز شده است.

بهنام جو اضافه کرد: مطالعات احداث راه آهن اردبیل به پارس آباد و نیز احداث بارانداز ریلی مرزی در منطقه مغان شروع شده و این اقدام موجب فراهم شدن بستر صادرات و واردات سه میلیون و ۲۵۰ هزار تن کالا را فراهم خواهد کرد.

او افزود: توجه به استان اردبیل در سال‌های پس از انقلاب به رغم فشار‌ها و تخریب‌ها بسیار زیاد بوده و ما باید قدردان این انقلاب به خاطر خدمات متعدد باشیم.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر