کد خبر: ۷۲۳۶۶۲۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
کد خبر : ۷۲۳۶۶۲۴
گروه : فارس » شیراز
نادر شهسواری:

بازیگر فیلم شنای پروانه، میهمان اکران تالار حافظ شیراز بود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  نادر شهسواری بازیگر فیلم شنا پروانه در خصوص این اثر و کار با محمد کارت گفت: محمد کارت با ساخت این فیلم کاری کرده کارستان و نشان می‌دهد این فیلمساز آینده خوبی دارد و وقتی نخستین فیلم بلند خود را با این موضوع إستارت می‌زند قطعا افق روشنی دارد و فیلمنامه شنای پروانه خوب نوشته شده بود، گره و مخاطب را تا آخر با خود همراه می‌کند هرچند ایرادات جزئی هم داشت و نباید روی برخی صحنه‌ها زیاد تاکید می‌شد.

او ادامه داد: بازی‌های فیلم بجز بنده به خوبی نقش خود را ایفا کردند و نکته‌ای باید به آن توجه داشت این است که نسل ما با دیدن فیلم‌های کلاسیک رشد کردند و نگاه و معیار ما بر اساس اصول کلاسیک بوده، اما وقتی نگاه می‌کنیم فیلمسازانی مثل محمد کارت سن شکن می‌شوند و بدعت گذاری غلط نمی‌کنند و نگاه خودشان را در فیلم جاری می‌کنند و چه بخواهیم و نخواهیم آینده متعلق به آن‌ها هست.

نادر شهسواری افزود: باید به جوان‌ها بیشتر بها بدهیم، چون امروز حرف درست و برآیند جامعه ما را فیلمسازان جوان می‌زنند و قصدم نبش گذشته‌ها و انتقاد از فیلمسازان پیشکسوت نیست، ولی باید قبول کنیم کارگردان‌های جوان و خوشفکر در حال شکست مرز‌ها و خط قرمز‌ها هستند و فیلم شنای پروانه دقیقا به همین موضوع اشاره دارد و برآیند و بازتاب واقعی اتفاقات جامعه است.

او اضافه کرد: شنای پروانه بازتاب واقعی شرایط جامعه ایران است، واقعیت که باز آفرینی شده نه بازسازی صرف و این مسئله بسیار پراهمیت در حوزه اندیشه ورزی سینما و تکنیکا نگاه کردن بحساب می‌آید.

او در پایان گفت: به نظر می‌رسد اگر نگاه به قاب بندی، قاب بندی و فیلمسازی کلاسیک نداشته باشیم یعنی نه اینکه اون اصول را بهش تعلق خاطر نداشته با شیم، اما فعلا آن‌ها را کنار بگذاریم و اجازه دهیم فیلمسازان جوانی مانند محمد کارت که آینده روشنی دارند و حرفی برای گفتن در هنر فیلمسازی دارند اثر خود را بسازند، چون آینده متعلق به آن‌ها است.

نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز از پانزدهم بهمن در تالار حافظ، پردیس گلستان و هنرشهر آفتاب شیراز آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ