کد خبر: ۷۲۳۷۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
کد خبر : ۷۲۳۷۹۴۸
گزارش/

مدتی است واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به دلیل بدهی واحدهای استانی از اعطای مدرک فارغ‌التحصیلان خودداری می‌کند.

دعوای زرگری مدیران دانشگاه آزاد نفس فارغ التحصیلان را بند آورد

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ‌"خودتان فکری به حال مدرک تان کنید و هر جور که می‌توانید آن را بگیرید" این جوابی است که مسئولان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به دانشجویانی که خواستار دریافت مدرک‌شان هستند می‌دهند و آن‌ها را با حجم زیادی از علامت تعجب‌ها از اتاق خود بیرون می‌کنند.

مدتی است که دعوای میان واحد‌های استانی دانشگاه آزاد و واحد علوم و تحقیقات تهران بالا گرفته است. واحد علوم و تحقیقات به دلیل بدهی واحد‌های شهر‌های مختلف از اعطای مدرک به فارغ التحصیلان خودداری کرده و سنگ‌های بسیاری را جلوی پای فارغ التحصیلان جویای مدرک می‌اندازد.

موضوع از آنجا شروع شد که بدهی واحد‌های استان‌های مختلف واحد علوم و تحقیقات میلیونی شد و واحد علوم و تحقیقات هم که خواستار وصول این طلب بود راهی جز گرو گرفتن مدرک فارغ التحصیلان پیدا نکرد، بدون هیچ پاسخ منطقی مدرک فارغ التحصیلان واحدهایی که بدهی دارند را برای وصول طلب میلیونی‌ پیش خود نگه داشته و دست فارغ التحصیلان از همه جا بی خبر و بی تقصیر را در پوست گردو گذاشت.

یکی از فارغ التحصیلان واحد ساری که مدرک ارشد او در واحد علوم و تحقیقات بایگانی شده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی، گفت: وقتی برای گرفتن مدرک به دانشگاه مراجعه کردم به من گفتند که مدرکتان در واحد علوم و تحقیقات تهران است و باید آن را از این واحد دریافت کنید.

او ادامه داد: زمانی که به واحد علوم و تحقیقات آمدم به من گفتند، چون واحد ساری به این واحد بدهکار است مدرک نمی‌دهیم.

دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: چرا پایان‌نامه‌های کاغذی از دانشگاه آزاد حذف نمی‌شود؟


پاسکاری دانشجویان برای مشکلی درون سازمانی

اما این موضوع تنها برای واحدساری پیش نیامده بلکه بسیاری از استان‌های دیگر هم دچار این مشکل هستند.

یکی دیگر از فارغ التحصیلان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی بیان کرد: برای گرفتن مدرک با مشکلات بسیاری مواجه شدم، اما هر بار دو طرف مرا میان خودشان پاسکاری کردند و به دلیل مشکلات درون سازمانی و اختلاف میان واحد‌های مختلف مدرک مرا گرو نگه داشته اند.

فارغ التحصیلانی که مدرک دانشگاهی‌شان ابزاری برای وصول بدهی‌ها شده با مشکلات متعددی مواجه هستند؛ این فارغ التحصیلان به مدارک خود برای کار‌های اداری و اشتغال احتیاج بسیاری دارند، اما گویی گوش مسئولان دانشگاه آزاد این مشکلات را نمی‌شنود و تنها فکر آنان صفر‌های مقابل حساب بانکی دانشگاه هست.

یکی دیگر از فارغ التحصیلان هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هر بار که برای گرفتن مدرک به دانشگاه مراجعه کردم مسئولان اداره فارغ التحصیلان گفتند به ما ارتباطی ندارد شما باید بروید به واحد‌ دانشگاه خودتان بگویید تا بدهی شان را وصول کنند و بتوانید مدرک تان را دریافت کنید.

البته وقتی موضوع را از مدیر آموزشی واحد علوم و تحقیقات جویا شدیم او بسیار مبهم پاسخ ما را داد.

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد

سودابه سلیمانی معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گفت: این موضوع در حال رفع شدن است؛ البته مدرک فارغ التحصیلانی که به آن احتیاج بسیار داشتند صادر شده است.

سلیمانی در حالی از صدور مدرک برای فارغ التحصیلان نیازمند صحبت می‌کند که یکی از فارغ التحصیلان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گفت: به دلیل آنکه مدرک خود را به محل کارم تحویل نداده‌ام اجازه کار ندارم و حتی این موضوع را با مسئولان آموزش دانشگاه علوم و تحقیقات هم در میان گذاشتم، اما آن‌ها به این موضوع توجهی نکردند.


بیشتر بخوانید: اقدامات لازم برای دریافت وام شهریه دانشگاه آزاد


وعده نامشخص رئیس واحد علوم و تحقیقات بر سر مدرک‌ها

رضا مسعودی رئیس واحد علوم و تحقیقات هم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی درباره این مشکل، گفت: این موضوع در حال پیگیری است و تمام خواهد شد؛ فارغ التحصیلان نگران نباشند.

در حالی که ریاست دانشگاه از اتمام موضوع سخن می‌گوید، اما فارغ التحصیلان وقتی برای پیگیری مدارک خود به دانشگاه مراجعه کردند باز هم مسئولان دانشگاه جواب آن‌ها را ندادند و حتی رئیس دفتر ریاست دانشگاه هم اجازه دیدار آن‌ها با مسعودی را نداد.

گروکشی‌های نامتعارف، نگه داشتن مدارک فارغ التحصیلان و مشکلات درون سازمانی دانشگاه آزاد آن هم بر سر چند میلیون پول که قرار است از واحدی به واحد دیگر منتقل شود بلای جان فارغ التحصیلان شده که آینده شغلی شان وابسته به دریافت مدرک است.

نه معاونت آموزشی، نه دانشگاه و هیچ یک از مسئولان واحد‌های علوم و تحقیقات درباره چرایی این مشکل صحبت نمی‌کنند و مشخص نیست دعوای زرگری واحد‌های دانشگاهی قرار است چه بلایی بر سر فارغ التحصیلان بیاورد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
منم میگم حل میشه چه عجله ای دارید حالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
به دانشجو چه ربطي داره خب كارمندا و استادا رو جريمه كنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
دانشگاهي كه سئوال و جواباي امتحاناتش دست كارمنداش ميافته دانشگاه نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نه په فکر کردید دانشگاه آزاد بفکر دانشجویان هست ؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر