کد خبر: ۷۲۴۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۷۲۴۰۷۱۵
۳۱ روز مانده تا سال ۱۳۹۹؛

با نزدیک‌شدن روز‌های پایانی سال، جنب‌وجوش در بازار طلا و سکه زیاد می‌شود، بازاری که این روز‌ها دوباره سیر صعودی به خود گرفته است.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بازار طلا و سکه به طور سنتی از گزینه‌های نخست خانواده‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که معمولا با نزدیک شدن به ایام عید، رونق بیشتری می‌گیرد.

تجربه سال‌های طولانی فعالیت در بازار طلا نشان می‌دهد که خریداران طلای ساخته شده در دراز مدت، سود خوبی را کسب می‌کنند به همین دلیل بهتر است که مردم به جای طلای آبشده، اقدام به خرید مصنوعات طلا کنند.


بیشتر بخوانید: هشدار در خصوص خرید و فروش سکه های تقلبی/ مردم فقط از فروشندگان معتبر سکه بخرند 


بازار سکه و طلا این روز‌ها دوباره سیر صعودی به خود گرفته و به نظر می‌رسد در کوتاه مدت همین روند ادامه داشته باشد، از یک طرف دلار با رشد قیمت روبه رو بوده و از طرف دیگر قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی بالای ۱۵۰۰ دلار است، این دو دلیل باعث رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخل شده اند.

بازار طلا امسال روند معاملات واقعی را تجربه کرد

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره وضعیت افزایش قیمت طلا و سکه در بازار تا آغاز سال جدید گفت: سال ۹۷ در بازار رکود عجیبی بود؛ این در حالی است که هم اکنون در بازار، داد و ستد بهتر از سال گذشته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر  اظهار کرد: بازار طلا امسال تقریبا با رکود جزئی و نوسان  دائمی و طبیعی نرخ همراه بوده است.

محمدولی با بیان اینکه دادوستد طلا و سکه امسال بهتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است، افزود: امیدواریم که روند ثبات قیمت در طلا و سکه ادامه داشته باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: امسال، با تلاش‌های انجام شده توسط بانک مرکزی در خصوص کنترل تاثیر اونس جهانی طلا بر بازار داخلی و مهار حباب ارز، تلاش شده تا بازار روند بهتری به خود بگیرد.

محمدولی ابراز امیدواری کرد که بازار طلا و سکه بتواند در ماه پایانی سال، آرامش داشته باشد و نوسان چندانی در قیمت سکه شاهد نباشیم، البته ناکفتع نمان که افزایش قیمت طلا در بازار، به اونس جهانی طلا بستگی دارد.

وضعیت بازار خرید و فروش طلا در حد نرمال است

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره گفت: هم اکنون وضعیت بازار خرید و فروش در حد طبیعی است و تقاضای اضافه از عرضه در بازار وجود ندارد.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا با اشاره به اینکه قیمت طلا و سکه حباب در بازار ندارد ، گفت: افزایش قیمت طلا و سکه، ناشی از افزایش قیمت نرخ ارز است و با توجه به پایان سال، این امر باعث شده که قیمت نرخ ارز نسبت به روز‌های گذشته، افزایش پیدا کند که امیدواریم که به روند کاهش نرخ ارز بازگردد.

کشتی آرای در ادامه از تحولات بازار طلا و سکه تا پایان سال خبر داد و گفت: هرگونه افزایش یا کاهش قیمت در بازار، ناشی از قیمت جهانی طلا در بازار است، بنابراین نمی‌توان از هم اکنون وضعیت بازار را تا پایان سال، پیش بینی کرد.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا در پاسخ به این پرسش که وضعیت طلا نسبت به مدت مشابه سال گذشته چطور ارزیابی می شود؟ اظهار کرد: سال گذشته، دلار در محدوده ۱۳۰۰ بوده است، اما هم اکنون ۱۵۵۰ دلار است که این افزایش قیمت ناشی از قیمت جهانی طلا بوده است.

خرید بدلیجات از طلا سبقت گرفت!

نادر بذرافشان دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش حجم خرید طلا در پایان سال، گفت: طبیعی است که باتوجه به ماه‌های پایانی سال، افزایش تقاضا در بازار زیاد شود.

بذرافشان با تاکید بر اینکه تقاضا در بازار، نسبت به سال گذشته، کمتر شده است افزود: یکی از علل این امر را می‌توان افزایش قیمت در بازار و اقتصاد در کشور دانست.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، هم اکنون تقاضا در بازار نسبت به سال گذشته، کمتر شده است.

بذرافشان در ادامه تصریح کرد: به نظرر می‌رسد که اونس جهانی طلا در ماه آینده میلادی افزایش پیدا کند که این امر به طور قطع، می‌تواند در بازار داخلی تاثیرگذارد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه گفت: امسال رکود در همه اصناف به چشم می‌خورد، این در حالی است که نسبت به سال گذشته، حدود ۲۰ درصد از منظر اقتصادی و فروش، ضعیف‌تر بودیم.

بذرافشان در پایان از مردم درخواست کرد که باتوجه به پایان سال، مردم از اتحادیه‌های مجوزدار به خرید طلا و سکه اقدام کنند چرا که هم اکنون در فضای مجازی خریداری طلا و سکه زیاد شده است و به مردم توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان در این فضا، به خرید طلا و سکه اقدام نکنند.

افزایش قیمت را تا پایان سال خواهیم داشت

عبادالله محمدولی کارشناس طلا و جواهر در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در این باره گفت: متاسفانه فعالیت اقتصادی در صنف ما، نسبت به روز گذشته، نا امیدتر می‌شود.

این کارشناس طلا و جواهر در ادامه از وضعیت بازار طلا و سکه نسبت به سال گذشته گفت: متاسفانه وضعیت بازار امسال، بدتر از سال گذشته بوده است.

محمدولی در ادامه افزود: هرساله ما باتوجه به روز‌های پایانی سال، فعالیت صنف ما به مراتب بیشتر بود، اما متاسفانه با وجود تحریم و رکودی که در بازار حاکم است، خرید و فروش به مراتب کمتر شده است.

این کارشناس طلا و جواهر از پیش بینی وضعیت بازار تا پایان سال خبرداد و افزود: باتوجه به شرایط سیاسی و اقتصادی، احتمال می‌رود که افزایش قیمت را در بازار داشته باشیم.

محمد مهدی سماواتی کارشناس بازارهای مالی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به علت افزایش نرخ طلا در روزهای پایانی سال، گفت: در روز‌های اخیر با  افزایش  قیمت سکه مواجه بودیم و  دیروز این  اختلاف  قیمت  به میزان  ۱۸۰ هزار تومان رسید که علت آن را می‌توان در بازار ارز جست وجو کرد چرا که معتقدم قیمت سکه و طلا با نرخ ارز رابطه همسویی دارد.

او تصریح  کرد: در چند روز اخیر شاهد بودیم نرخ جهانی طلا به میزان اندکی کاهش یافته  اما نرخ سکه نیز روند رو به رشد قابل توجه ای را در پیش گرفته است.

سماواتی تصریح کرد: علت افزایش قیمت سکه به دو عامل افزایش نرخ ارز و حباب سکه بستگی دارد که  در  روزهای گذشته شاهد بودیم  حباب سکه کاهش محسوسی داشت که به دنبال آن کاهش چشمگیر قیمت سکه نمایان بود اما در حال حاضر این حباب سکه افزایش یافته است که دلیل آن را می توان  افزایش تقاضا در بازار سکه  و طلا نام  برد.

او اظهار کرد: معمولا در ماه آخر سال شاهد رشد موقتی قیمت در بازار طلا و سکه بوده ایم  و در این ایام تقاضا به شدت افزایش می یابد  که سبب افزایش  نرخ  سکه هم می شود.

این کارشناس بازار‌های مالی گفت: پیش بینی می‌شود قیمت جهانی طلا  بارشد ۵ درصدی مواجه خواهد شد.

شما می توانید قیمت سکه بهار آزادی را به صورت نمودار در تصویر مشاهده  کنید

افزایش ۱۵۰ هزار تومانی سکه / علت افزایش قیمت سکه چیست؟

گفتنی است، ساخت طلا در کشور به هیچ عنوان اوضاع خوبی ندارد و اگر مسئولان می‌خواهند این حوزه رونق داشته باشد باید موانع موجوددر این کسب و کار را از میان برداشته وبه یاری تولیدکنندگان بیایند.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
خداروشکرکنین که مجردین حالااونهاییکه ازدواج کردن چیکارکردن همه دیریازود طلاق میگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
خدا قوت
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دلار سال 99 برابر 20 هزار تومان - سکه 8 میلیون
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
fatf
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
یک شلوار و دو تا پیراهن خریدم 500 هزار تومن !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
من زن میخوام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ان شا الله همگی بعد از مرگ ازدواج می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ازدواج دیگه اون دنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
آرزوی ازدواج رو باید به گور ببریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
با این گرونی سکه و طلا میشه ازدواج کرد ؟!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سلام متاسفم برای اون دسته آدمها باعث تورم میشن وبهانه واهی آنها این هست ماتحریم هستیم و مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اگر دولتمردان دو روز بیاین با مردم فقیر زندگی کنند اونوقت میفهمن مردم چه جوری زندگی میکنن در کشور عزیز ما هیچ کس نمی تواند زندگی کند وجوانان ما همه فراری شدهاند به کشورهای خاریج چرا در کشوری که همه معادن زیاد داریم باید این جوری فقیر زیاد باشد
۲۱۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ی گزارش تلویزیونی تهیه گنید در این باره. دلار و طلا همین جوری به سرعت قیمتشون داره افزایش پیدا میکنه, طلا ۱۸عیار حدود ۵۴۰ تومن شده دلارم وارد کانال ۱۴۰۰۰ تومن شده. یکی بره یقه دولت و بانک مرکزی رو بگیره جواب بدن که این چ وضعشه؟ قیمتا این جوری وحشتناک میاد بالا بعد چند ماه ثابت میمونه میگن بازار در حالت ثبات و پایدار قرار داره، ما بازارو کنترل کردیم. این ثبات ب چ درد ملت میخوره آخه؟
اگه اشتباه نکنم از وقتی بنزینو گرون کردن دوباره این طلا و دلار کشید بالا
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
راستش‌من‌امروزرفتم‌بخرم‌ارزونترین‌تک‌پوش‌پنج‌ملیون‌بودکمترازپنج‌ملیون‌نداریم‌تک‌پوش‌هنگ‌‌کردم‌نمیدونم‌میگم‌اگه‌نخرم‌دیگه‌نمیتونم‌چون‌روزبه‌روزگرون‌میشه‌
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ای خدا به نظر من هم این نقشه است که بازار طلا گرم بشه ولی من متعجبم کیا این طلا را میخرند با این گرانی من وخانوادهام سه سال فقط توفکربدهی ها وخرج خانه هستیم به همین خیالیها که بریم طلا بخریم
محمد چيت ساز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
بابا مردم از گراني كسي نيست به داد اين مردم واقعا نجيب برسه خدايا تو كمك كن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خدا لعنتشون کنه چه فکری میکنن به خودشون که بد نمیگذره ملت و بیچاره کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سکه ارزان نمیشود چون دولت یکی ازراههای درامدش سکه وخودرو وگوشت وارزاق عمومیست.ولذا هرگز ارزان که نخاهد شد .بلکه درسال اینده موج گرانی کمر شکن بوجود خاهند اورد. برکت ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
اونطور که میبینیم، دولت ما توسط دلالها واختلاسگرها داره اداره میشه!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سلطانهای حباب سکه وطلا گرفتند، پس چرا حباب ها نترکید وقیمتها همچنان درحال افزایشه!؟!؟ اول حبابها رابشکنید بعد تعیین قیمت کنید، مسلما قیمت سکه وطلا خیلی پایین میاد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
آقای همتی وعده ی عدم افزایش قیمت ها را دادی پس چی شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
به خدا برای خرید لباس موندم .(معلم)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
خدا به دادمون برسه
کاش امسال دیگه جلوی خانواده هامون شرمنده نباشیم
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
فقط جون ادمیزاده ک ارزونه اونم زندش اگه بمیره اونم با ارزش میشهو دیشو میدن
یه بار نشد خبرارو دنبال کنی حرف از گرونی نباشه
کاش میشد......
علی رضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
دیگه هیچ چیزی تو این کشور ارزون‌ بشو نیست که نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
واقعا قیمت طلا و سکه خجالت آوره، نوکیسه ای تازه به دوران رسیده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
بخدا بي حيايي هم حدي داره
قبلا سكه گرون ميشد يكي از مسئولان حرفي ميزد كه مردم اروم بگيرن حالا علنا خودشون رو كشيدن با خدايي هم هست همش اين دنيا نيست
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
قبلاً موقع انتخابات حداقل قیمت هاروکنترل می کردن چیزی گرونترنشه.امسال که کلاً همه چیزول شده به امان خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
بعد از عمری یه پولی اومد دستمون گفتیم یه تیکه طلا میخریم هرروز قیمت ها داره میره بالاتر منم پولمو اتیش میزنم اما به طلای گرمی ۵۳۰ تومن عمرا نمیدم نخواستیم مال خودشون
پاسخ ها
میلاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
گرمی 730 میشه و میخری
یکی ازهمشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سلام والا ماجوانهاموندیم که چکارکنیم توروخدا یکم بفکرماباشید همه چی گرون شده وحتی خرید شب عیدو پول نداریم که تدارک بببنیم خصوصا شهرستانها که نظارت نیس هرقیمتی دلشون بخاد میگن‌نظارت درشهرمان خیلی خیلی ضعیف است وبخاطر اینه شهرکوچکی کسی نمیتونه حرف حساب بزنه توروخدا نظارت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
قیمت ها بالاتر خواهند رفت ...
هر چی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
من که دیگه خسته شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سرمایه دارها که نه مالیات میدن نه سختی میکشن صاحب این مملکت هستن برا خودشون با کمک قانون خودروی خوب لباس خوب مایحتاج خارجی خوب وارد میکنن ما هم مجبوریم از این آشغالهایی که سرمایه دارها تولید میکنند به اسم حمایت از تولید داخلی که نه نفعی به حال کارگر ها و نه مرئم داره و کلاه گشاد تو سر عوام استفاده کنیم خلاصه زندگی ما بازندگی سرمایه دارها فرق داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خدایا تاکی ما باید زجر بکشیم .تنها چیزی که ارزان شده وهست انسان وآدمیت است یه آدم اینجا ۴۰ سکه بیشتر ارزش ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
ما‌ نان نداریم بخوریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
منم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
با این حرفا یعنی همه چیز دوباره گرون میشه . عجب رسمیه ! .. خدایا پناه میبرم به بزرگی و رحمت و عظمتت . خدایا فقط خودت کمکمون کن . الهی امین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
من که بخاطر گروهی طلا حتی حلقه ازدواجم نتونستم بخرم
حلقه رو نقره خریدیم جفتمون...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
امیدوارم زندگیتون پر از امید و خوشبختی باشه اول زندگی را زیاد سخت نگیرید
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خداکمکمون کنه دیگه بریدم از این همه گرونی ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مسئولان هن همین رو میخوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
باید بحال این ملت گریست نه باید خون گریه کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
این بود اون رونق اقتصادی سرشاری که مردم اصلا به یارانه احتیاج پیدا نکنند.
به برکت این دولت خانمها میتونن توهر جشنی یه سرویس طلای جدید استفاده کنند البته مثل اینترنت : مجازیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مگه سلطان سکه رواعدام نکردندوگفتند که باعث بالا رفتن قیمت سکه وطلا شده؟ پس معلوم شد که اون بیچاره هیچ نقشی دربالا رفتن قیمتها نداشته.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سلام. نظر به اینکه افزایش قیمت جهانی طلا در سال میلادی جاری، پیش‌بینی شده‌است، از دیدگاه مدیریت کلان مالی، مناسب است دولت ذخایر طلای خود را افزایش دهد تا دچار افت ارزش پول ملی نشویم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
!؟!؟!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خواهشم اینه طلاع نخرید باعثه گرونی مردم نشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
طلارهم نخریم اون ی قرون دوهزار پولیم که داریم روز به روز بی ارزش تر میشه از طرفیم همش ممتظرم بکشه پایین, اونم که برعکس میره بالا, من از ی ور پول جمع میکنم از اون ور این طلاهم میره بالا .اوضاع بدیه, مردم باید نگه دارن طلارو وقتی قیمتا میاد پایین بخرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خدا لعنت کنه کسانیکه باعث گرونی شدن حلقه ازداجمم فروختم بخاطر رهن خونه‌
a
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مسولین عین خیالشون نیست این مردم هستن که عذاب میکشند
فقط خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
از ته قلبم میگم ما که میخوایم ازدواج کنیم با چه پولی چه کاری چه سرمایه ای
مملکت اسلامی اینه؟؟؟؟ بجای اینکه بگن جوونهارو کمک کنید بتونن ازدواج کنن میگن پول ندارید ازدواج نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
وقتی مسئولین کشور بهترین امکانات و مسکن زمین خودرو و غیره دارند و خودشان هم دست دارند و گاهی جز دسته مافیا هستند برای مردم دلسوزی نمیکنند چون به ضرر خودشونه دیگه مسئول دلسوز کم گیر میاد فقط دنبال مادیات و شهرت هستند و از سفره و روزگار مردم خبر ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خدایا خودت به داد ما برس
پاسخ ها
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
ازماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مردم باید خودشون‌گلیمشون ازاب بکشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
چطوری دیگه گلیمی مونده آبی هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مثلا یه کارمند یه کارگر مستا جر ویه بیکار زنو بچه دار ویه جوان بیکار ازدواج نکرده که داره پیر میشه. حضرتعالی بفرمائید چجوری گلیمشو ازاب بکشه بیرون.پسرم متولد 66 خونه نداره .شغل نداره . هم تخصص داره وهم لیسانس. اما پول نداره که ازدواج منه. درضمن جانباز 25 درصدم هستم .راه نمائی کنید لطفا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
میشه بیشتر توضیح بدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
زیورآلات میشه پول پیش خونه برای سال بعد که مثل برق و باد از راه میاد
خداییش چه خبره خدا عالم
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
فقط چاره کار نخریدن هست طلا نخریم هر چی قیمتش غیر واقعی هست تحریم کنیم درست میشه.
باید دست دلال ها رو کوتاه کنن اینا همش تبلیغات دلالهاست طلا فروشیها دارن ورشکست میشن چون مردم پول ندارن بخرن مثل ماشین دلالها دارن قیمت رو میبرن بالا
همینطوری پیش بریم تا چند وقت دیگه همه اینا افت میکنه قول میدم
پاسخ ها
ن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
موافقم باشما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
آخه جان من طلا رو نخریم چیزای دیگه که با قیمت اینا بالا پایین میشه چی فدات شم
الان صاحبخونه گفته امسال 50 میلیون بزار روی کرایه
چکار کنم من
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
۲ساله میگین چاره کار در نخریدن هست کو پس گفتین خودرو نخرین نخریدیم شد پراید ۳۰میلیونی ۶۵میلیون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
شما خیالت راحت اونی که میخره از مردم عادی نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
فدای اون استدلالت چاره کار اینه که یه (آدمایی )انتخاب کنیم برای اداره امور مملکتمون تا این بلاها سرمون نیاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
به اون خدای بالا سرمون قسم هر وقت برای خرید اقدام کردیم همیشه پول کسر داشتیم
اینا مردم بدبخت کردن
باور کنید همیشه یه کنج ذهنم به خودکشي راحت و بدون برگشت فکر می کنم
افسرده و داغون بدون امید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
من می خواستن پراید بخرم ۳۰ میلیون بود گفتن نخرید تا بیاد پایین حالا شده ۶۲ میلیون.اگه کسی نمی خره پس چطوریه که روز به روز گرونتر میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
متحد نیستیم چنانچه همه نخریم حتما اجناس ارزان خواهندشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
باید اون دلارو کنترل کنن, قیمت جهانی طلا ضربدر دلار میشه. دلارو بیارن پایین طلا هم میاد پایین. حالا نمیدونم دولت بلد نیست کاری بکنه, یا اصا نمیشه کاری کرد... نمیدونم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
مگه میشه همه نخرن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
وضعیت تورم و گرانی و قدرت خرید مردم در آستانه سال نو حال خوشی ندارد
مسئولان پیگیر مشکلات مردم هستند؟
باشگاه خبرنگاران در مورد قدرت خرید مردم دست به مطالبه گری از مسئولان بزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
این چه وضعشه هر روز یه خبر یه حدیث بجایه اینکه جلوی قیمت نجومیو بگیرن
جوونا بیکارن دارن جادهارو متر میکنن
دلار ۴۲٠٠ عرضه کنید
طلا نشد نقره یا استیل میخریم ولی این راهش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
آهن چرا انقدر گرون شده؟ این که تولید خودمونه به جهانی که ارتباط ندارند یا داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
هرروزبهقیمت آهن داره اضافه میشه!؟!؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
اگه خدا رو میشناسید جلوشو بگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اگه مردم و دولت ما خدا رو میشناختن که الان وضع ما این نبود. این همه مطلب خوندم یک نفر از کتاب خدا مطلبی ننوشت بود که چرا این بلاها داره سر ما میاد؟ دولت ما از سویس نیامده.نمایندگان مجلس و بقیه هم همینطور. مردم ما هم اینجا 98درصد ایرانی هستن.
مشکل طبق فرمایش پروردگار از نادونی و اشتباهات و فساد خودمونه. فقط هر کس لطفا از خودش شروع کنه و خانوادش. 40 _50سال بعد شاید درست شد. تا ما خودمون نخوانیم ندونیم و درک عمیق نکنیم که خدا از ما تو این 70 الی 80 سال چی خواسته وضعیت همینه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
هنوز حبابهای طلا و سکه رانترکونده اید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اون حبابا به این راحتی نمیترکن. ماییم که نازک نارنجییم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
ملتهای دیگر روز به روز وضع بهتری دارند ما روز به روز وضعمون بدتر میشه !!!
کشور چین جمعیتش بیش از 15 برابر ماست منابع زمینی انرژی نداره اما همین کشور تونسته 70 درصد تجارت جهانی از دست قدرتهای اقتصادی مثل آلمان در بیاره !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
اول حباب سکه وطلا که چندساله گریبانگیر مردم شده رابترکونید، بعد طبق بازارجهانی پیش برید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
تاکجا می خو اهید طلا وسکه راافزایش دهید!!؟؟
جوونا دیگه عمرابتونن، طلا به چشمشون ببینند!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
پول نداریم غذا ولباس بخریم چه برسه به طلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
انس بعلت درگیریهای لفظی چین وآمریکا ماههای آتی احتمال قوی ۱۷۰۰ صعودیست حتی عددهای بالاتر
به همین دلیل طلا گران میشه
البته فعلا طلا در کشور زیر جهانی معامله میشه
اگر زیاد از حد معقول زیر جهانی باشه قاچاقچیان
سکه را تبدیل به آبشده میکنن که باعث کمبود سکه در بازار خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا، اولاً بنده حدود یکسال قبل از جنابعالی در مورد قیمت طلا سوال کردم که فرمودید قیمت طلای داخلی فقط وفقط به دلار بستگی داره و نَ به اونس جهانی .ثانیاً سال ۹۷ که طلا شد گرمی ۵۳۰هزار تومان بخاطر این بود که دلار شده بود حدود ۱۹هزار تومان. اکنون که دلار زیر ۱۴هزار تومان هست چرا طلا از ۵۳۰هزار تومان عبور کرده؟ ثالثاً اینکه ۱۰۰ الی ۲۰۰ تا تک تومانی نرخ دلار افزایش یابد و به بهانه ی افزایش دلار، طلا گرمی ۱۰ _۲۰ هزار تومان گران شود این یا نشانه ی ضعف مدیریت شما است
آیا لحظه ای فکر آن جوان نگون بختی را کرده اید که برای عقد و عروسی قصد داره چند گرمی طلا بخره و در این موقعیت اقتصادی چقدر برایش سخت و مصیبت بار هست؟ کمی انصاف داشته باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
دارن تبلیغ می کنندکه مردم برن طلابخرن براهمین میگن گرون میشه اگه هم بدونن نبایدبگن چون باعث افزایش تقاضاوبه تبع آن افزایش قیمت میشه
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خدا رو شکر همه چی خوبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم
بهتر از این نمی شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مطالبی که گفته شد عکس قوانین اقتصادیه . طلای ساخته شده ؟! میدونید حتما که چقدر کارمزد و مالیات و افزوده و .... روش می کشن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
امیدواریم قیمت طلا بیاد زير ٤٠٠
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
قیمت واقعی طلا با وجود دلار ۱۴هزار تومانی و اونس جهانی ۱۵۸۰ دلاری ، قیمت واقعی طلا گرمی ۴۰۰هزار تومان هست نه ۵۳۰هزارتومان. افزایش افسار گسیخته ی قیمت طلا به بهانه ی افزایش قیمت دلار نشانه ی ضعف مدیریت هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
زیر ۴٠٠
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
عجب بدبختیم ما زود به قیمتها عادت میکنیم امیدواری طلا ۴۰۰بشه طلا۱۰۰تومانی در عرض یکسال شده ۵۰۰میگی ۴۰۰ جل الخالق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
به مرگ میگیرن که به تب راضی باشیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
سال بعد دلار 19 میرسه؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
طلا هر گرم ١٨ عيار ٥٣٤ هزار خدايا خودت كمك كن به ما
بعضی از مسئولين انگار تو خواب زمستونين
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
ایکاش خواب زمستونی بود و بهار بیدار میشدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
کاش خواب بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
افزایش قیمت طلا مستقیما بر زندگی جوان های در شرف ازدواج تاثیرگذار است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
حالا میشه طلا نخرید و نقره خرید ولی خب جهیزیه و خونه رو چه کار میشه کرد؟ جهیزیه رو باید کم و ارزون برداشت, خونه رو ی ۳۰ متری پایین شهر گرفت. خدایا خودت به دادمون برس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
چرا خودمونو گول میزنیم؟ ارزش پول داره میاد پایین. فقط هم دلیلش سیاستهای غلطه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
عالی بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
خدا کنه تولید رونق پیدا کنه
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر