کد خبر: ۷۲۴۱۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
کد خبر : ۷۲۴۱۶۴۷
رئيس سازمان توسعه تجارت:

زادبوم در مراسم رونمايی از اپليكيشن راهنمای تجارت گفت: در ۱۰ ماه امسال ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صادرات غیر نفتی داشتیم.

۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صادرات غیر نفتی از ابتدای سال تاکنونبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت در مراسم رونمايی از اپليكيشن راهنمای تجارت گفت: صادرات غیر نفتی در سال گذشته ۶۰۰ میلیارد دلار بوده است. امسال علی‌رغم همه تحریم‌ها صادرات غیر نفتی ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

او بیان کرد: تحریم‌های کنونی علیه تجارت خارجی است، واردات و صادرات رگ حیاتی تجارت خارجی به شمار می‌رود و اکنون دشمن آن را مورد هدف قرار داده است.


بیشتر بخوانید: اهمیت نقش سازمان ملی استاندارد در صادرات / ۱۰۰ میلیارد دلار پتانسیل صادراتی


زادبوم افزود: امسال خوشبختانه موفق شده‌ایم بیشترین ذخائر استراتژیک را داشته باشیم، سازمان توسعه تجارت متولی تجارت است و با تأکید بر درون‌زایی اقتصاد برنامه را با قوه پیش می‌بریم.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه موضوع صادرات غیر نفتی امسال  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: علی‌رغم صادرات سختی که پیش رو داریم، صادرات را به عنوان پیشران ارج می‌نهم.

او گفت: نهضت ساخت داخل به سرعت در کشور فراگیر شده است و با توجه به برپایی نمایشگاه‌ها به دنبال رفع مشکل تولیدکنندگان هستیم.

زادبوم گفت: برنامه توسعه کالا را تدوین و از آن در جهت اصلاح ساختار توسعه حمایت می‌کنیم. در سال ٩٨ بسته حمایتی تدوین و ابلاغ شده است و این بسته دارای ٢ بخش صندوق توسعه ملی و کمک بلاعوض به توسعه تجارت است.

رئیس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: در ١٠ ماه امسال ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صادرات غیر نفتی داشتیم که با افزایش ٢٠ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

در حال تکمیل ...

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر