کد خبر: ۷۲۴۳۲۹۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
کد خبر : ۷۲۴۳۲۹۹

رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان هدف این شورا را گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و بین تمامی اقشار جامعه عنوان کرد.

عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان درحاشیه دیدار رئیس و هئیت مدیره نظام پزشکی و رئیس شعب شورای حل اختلاف ویژه پزشکان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: جامعه پزشکی مورد احترام جامعه است و شورای حل اختلاف یکی از بهترین مرجع برای رسیدگی به قصور پزشکی و در یک فرآیند کوتاه می‌تواند سوء تفاهم که رخ داده را بدون اینکه شأن پزشکی را خدشه دار کند حل و فصل نماید.

او افزود: با توجه به جایگاه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی در استان و اتفاقات حادث شده و همچنین بررسی و رسیدگی به ادعای اشخاص در سال‌های گذشته، ضرورت تشکیل شعب تخصصی جامعه پزشکی با همکاری سازمان نظام پزشکی خوزستان شعب شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به شکایات پزشکی در مرکز استان راه اندازی گردید.

زبیدی نیا تصریح کرد: گسترش فعالیت شورای حل اختلاف ویژه پزشکان باید حفظ و تداوم پیدا کند که هدف از ایجاد شعب تخصصی شورای حل اختلاف کاهش مراجعین و پرونده‌ها در دادگستری و حل و فصل دعاوی بصورت سازشی و در نهایت ایجاد آرامش بین طرفین است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه بر لزوم همکاری و تعاملات بیشتر اداره کل شورا‌های حل اختلاف خوزستان و سازمان نظام پزشکی استان تاکید کرد و اظهار داشت: در راستاء گسترش فرهنگ صلح و سازش و رسیدگی و حل و فصل شکایات پزشکی، بزودی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل شورا‌های حل اختلاف خوزستان و سازمان نظام پزشکی استان تنظیم و منعقد خواهد شد.

در این دیدار بیژن کیخایی رئیس نظام پزشکی خوزستان ضمن قدردانی از همکاری مجموعه شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل و رسیدگی به دعاوی پزشکی، به جایگاه پزشکان در جامعه و موضوع سلامت مردم اشاره کرد و اعلام کرد: خوزستان به واسطه موقعیت، آب و هوا و حوادث طبیعی لازم است به جامعه پزشک توجه بیشتری شود و این جهت باید انجام شود.

او افزود: پزشکان از قشر‌های زحمتکش جامعه هستند و خدمات شایانی به مردم ارائه می‌دهند و در واقع باید تلاش شود دعاوی و شکایات مطرح علیه کادر پزشکان و پرستاری بصورت سلمی حل و فصل گردد و از خدشه به شان پزشکی پیشگیری نمود.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر