کد خبر: ۷۲۴۴۳۵۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
کد خبر : ۷۲۴۴۳۵۳
گروه : بوشهر » بوشهر

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۱۰۱ داوطلب برای انتخابات مجلس یازدهم در حوزه‌های چهارگانه تایید صلاحیت شده‌اند و از فردا تبلیغات رسمی آن‌ها به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

فردا تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شودبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مجید خورشیدی رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر در نشست ویژه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شوراس اسلامی بیان کرد:از اردیبهشت ستاد انتخابات در قالب چهار کمیته و گروه شروع شد و هیات‌های اجرایی در ۲۶ حوزه با ۲۰۸ از معتمدین اصلی و ۱۳۰ عضو علی البدل در ستاد انتخابات و فرمانداران ۱۰ گانه استان بوشهر آغاز به کار کرد.

او افزود: ۷۲۰ شعبه اخذ رای در استان بوشهر برای انتخابات در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۵۰۱ شعبه ثابت و ۲۱۹ شعبه سیار خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه ۱۹۶ نفر در چهار حوزه استان بوشهر ثبت نام کردند، یادآور شد: از این تعداد ۱۷۸ نفر آقا و ۱۸ نفر خانم بودند.

خورشیدی تعداد انصراف دهندگان از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر را ۱۳ نفر دانست و تصریح کرد: اگر چه تعداد ثبت نام کنندگان خانم نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است، ولی درصد کمتری از ثبت نام کنندگان را نشان می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه بیش از ۳۷ هزار رای اولی در استان بوشهر برای انتخابات دوم اسفندماه اولین بار در انتخابات شرکت می‌کنند، گفت:بیش از ۷۸۳ هزار نفر در استان بوشهر حق رای دارند که از این تعداد ۴۲۰ هزار نفر را آقایان و ۳۶۳ هزار نفر را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. در حوزه بوشهر، گناوه، دیلم ۲۹۴ هزار نفر، در حوزه دشتستان بیش از ۱۶۹ هزار نفر، در حوزه دشتی و تنگستان ۱۰۸ هزار نفر و در حوزه  دیر، کنگان، جم و عسلویه  ۲۱۲ هزار نفر واجد رای دادن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر ۱۰۱ نفر تایید صلاحیت شدند، عنوان کرد:  ۳۴ نفر در حوزه بوشهر، گناوه، دیلم، در حوزه دشتستان ۲۳ نفر، در حوزه دشتی و تنگستان ۲۳ نفر و در حوزه جنوب استان ۲۱ نفر در چهار حوزه انتخاباتی رد صلاحیت شده اند.

او ادامه داد:طرح شفافیت مالی نامزدهای مجلس شورای اسلامی  برای اولین بار در کشور اجرا خواهد شد, این طرح، داوطلبان شرکت در انتخابات را ملزم به افتتاح یک حساب بانکی کرده اند تا واریز، برداشت و هرگونه نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی منحصر به یک حساب بانکی شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از وجود زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک خبر داد و گفت: اگرچه تمام زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری برای برگزاری انتخاباتی الکترونیک در استان بوشهر مهیاست، اما شورای نگهبان برگزاری انتخابات تمام الکترونیک را رد کرده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر