کد خبر: ۷۲۴۴۷۶۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
کد خبر : ۷۲۴۴۷۶۹
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل از افزایش ۳۵درصدی کالا‌های صادرات و وارداتی در گمرک بیله سوار خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل امروز در جریان سفر به شهرستان بیله سوار در جلسه مدیریت اقتصاد مقاومتی و اشتغال گفت:شهرستان بیله سوار برای استان اردبیل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که در ده ماه گذشته بیش از ۲۵۰هزار تن کالا و محصولات کشاورزی از این نطقه مرزی جابجا شده است.

او با بیان اینکه اردبیل در تولید خوشه محصولات پلاستیک کار‌های خوبی انجام داده افزود: صادرات محصولات پلاستیکی در رونق گمرک بیله سوار نیز تاثیر گذار است و با راه اندازی صنایع تبدیلی این میزان صادرات افزایش می‌یابد.

استاندار اردبیل گفت:تبدیل وضعیت کمرگ بیله سوار از اداره به اداره کل امتیاز خوبی برای استان و منطقه بوده، که این اقدام در رونق صادرات، واردات و افزایش نیروی انسانی تاثیر گذار است.

بهنام جو آینده شهرستان بیله سوار را درخشان ارزیابی کرد و افزود: بانصب دستگاه ایکس ری که توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل تفاهم نامه امضا شده در امنیت و کنترل کالا‌های وارداتی و صادراتی مهم است و تا تابستان سال آینده نیز این سیستم نصب می‌شود.

او در رابطه با توریسم سلامت در منطقه تصریح کرد: بیشترین مسافران کشور آذربایجان از بیله سوار وارد استان اردبیل می‌شوند باید شبکه بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان در این رابطه برنامه ریزی مدون در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای مسافران داشته باشند تا از این طریق هم درآمد زایی خوبی برای استان به دنبال خواهد داشت.

استاندار اردبیل از آغاز عملیات اجرایی چهار بانده شدن بیله سوار تا گرمی خبر داد و گفت: این پروژه با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در ایام دهه فجر از دو طرف آغاز شد.

بهنام جو افزود:پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیاء انتخاب شده که قرار است با تعهد این پیمانکار تا پایان دولت با صرف هزینه۲۵۰ میلیارد تومان به پایان رسد.

او ادامه داد: اعتبار لازم برای چهار بانده کردن اردبیل تا بیله سوار در سفر رییس جمهور به استان پیش بینی شده و تا سه سال آینده به اتمام می‌رسد.

استاندار اردبیل افزود: فرمانداران باید در تحصیل اراضی حاشیه جاده با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط تا اول تابستان ۹۹ اقدام کنند.

بهنام جو با اشاره به اینکه اشکالات اعلام شده از سوی شورای نگهبان بر طرف شده افزود: در سال آینده این منطقه تصویب نهایی می‌رسد و بیله سوار از هر لحاظ اولین شهرستان برخوردار از مزایای منطقه آزاد تجاری خواهد شد.

او در رابطه با پایاب سد خدا آفرین گفت: تامین نهایی اعتبار این پروژه انجام شده و بیشترین اراضی در منطقه شهرستان بیله سوار واقع شده است و برای ایجاد اشتغال در شهرستان موثر خواهد شد.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر