کد خبر: ۷۲۴۵۰۲۲
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
کد خبر : ۷۲۴۵۰۲۲
گروه : یزد » یزد

فرماندار یزد گفت: بی طرفی، برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند، امانتداری و رعایت نظم و انضباط در حوزه انتخابیه در اولویت قرار دارد.

هیئت‌های اجرایی جانب امانتداری و بی طرفی را حفظ کنندبه گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در جلسه ویژه اعضای شعب اخذ رأی حوزه انتخابیه یزد و اشکذر، گفت: در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید همچون انتخابات ادوار گذشته، اصل بی طرفی و برگزاری انتخابات سالم و قانونمند در اولویت قرار گیرد.

او به ضرورت رعایت نظم و انضباط و وقت شناسی در فرآیند انتخابات اشاره کرد و افزود: تمام تلاش دست اندرکاران برگزاری انتخابات با کمترین مشکل و نقص فنی است، اما در صورت وجود کوچکترین نقص در اجرای این فرآیند، نمایندگان فرماندار در شعب باید کار را به صورت قانونمند و جدی جلو ببرند.

رستگاری با تاکید بر اینکه اعضای هیئت اجرایی باید جانب امانتداری را حفظ کنند، تصریح کرد: در صورتی که خلاف بی طرفی اعضای هیئت اجرایی محرز شود و فرد توانایی کنترل این اصل و کتمان گرایش به یک نامزد انتخاباتی را در عملکرد خود نداشته باشد، جابه جا خواهد شد.

فرماندار یزد ادامه داد: نمایندگان فرماندار و اعضای هر شعبه باید پیش از برگزاری انتخابات در شعب اخذ رای حاضر شوند و در صورت مشاهده کوچکترین نقص در شعبه یا کمبود تجهیزات مراتب را به فرمانداری اعلام کنند.

او در ادامه اظهارداشت: در فرآیند برگزاری انتخابات گاهی یک اشتباه آخرین اشتباه و جبران ناپذیر است و شاید منتهی به باطل شدن آرای مردمی شود.

رستگاری با بیان اینکه امسال برخلاف ادوار گذشته، محل تامین اقلام شعب اخذ رای تنها در یک محل است، افزود: نمایندگان فرماندار موظفند در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۳۰ بهمن و اول اسفند از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به منظور تحویل اقلام، تعرفه‌ها و ملزومات به سالن ورزشی بخشداری یزد واقع در بلوار دانشجو مراجعه کنند.

فرماندار یزد ادامه داد: در روز‌های ذکر شده کلیه اقلام و ملزومات با رسید به نمایندگان فرماندار در شعب ارائه می‌شود، اما تا صبح روز برگزاری انتخابات، نزد محل تامین شعب به صورت امانت نگه داشته می‌شود.

او با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی راس ساعت هشت در شعب سراسر کشور آغاز می‌شود، افزود: حکم اعضای هیئت اجرایی شعب روز انتخابات از سوی نمایندگان فرماندار بین اعضا توزیع خواهد شد.

رستگاری تاکید کرد: به هیچ وجه برگزاری انتخابات در شعبه‌ای متوقف نمی‌شود و در صورت تراکم بالای رای دهندگان در شعب اخذ رای و اعلام مساعدت از سوی رابط آن شعبه، شعبه سیار به محل اعزام می‌شود.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر