کد خبر: ۷۲۴۵۱۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
کد خبر : ۷۲۴۵۱۹۱
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث روز گذشته ۲۳ بهمن ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث روز گذشته چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

واژگونی ۲۰۶ با ۲ کشته و ۲ مجروح در فارس

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: بر اثر واژگونی یک سواری ۲۰۶ در محور دشت‌ارژن به سمت شیراز، ۲ نفر کشته و ۲ نفر نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره تصادف فوتی در محور دشت‌ارژن به سمت شیراز، بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

او تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که یک سواری ۲۰۶ با ۴ سرنشین در محور مذکور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن ۲ نفر از سرنشینان در دم فوت و ۲ نفر دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان با بیان اینکه کارشناس نداشتن توجه به جلو از جانب راننده را علت وقوع این حادثه اعلام کرد، به سرنشینان عزیز توصیه کرد به وضعیت جسمی و هوشیاری راننده توجه داشته باشند تا بتوانیم از وقوع چنین حوادث مرگبار جلوگیری کنیم.

توقیف پژو و کشف ۸۹ کیلو تریاک در فسا

فرمانده انتظامی فسا از توقیف یک سواری ۴۰۵ و کشف ۸۹ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج رستمی بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر، حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری ۴۰۵ مظنون و آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، مقدار ۸۹ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد، عنوان داشت: متهم تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعاتی در خصوص تهیه و توزیع، خرید و فروش مواد مخدر و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

کشف روغن موتور احتکار شده در شیراز

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف ۳ هزار و ۴۴۰ لیتر روغن موتور احتکار شده به ارزش ۶۶۰ میلیون ریال در شیراز خبر داد.

سرهنگ ابراهیم یگانه گفت: در راستای مبارزه با احتکار و با هماهنگی مقام قضائی یک باب انبار نگهداری روغن موتور خارجی در شهرستان شیراز توسط پلیس شناسایی شد.

او افزود: با اعزام ماموران به این مکان و بازرسی صورت گرفته از آن انبار، ۳ هزار و ۴۴۰ لیتر روغن موتور احتکار شده خارجی و بدون مجوز کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه، ۶۶۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: انبار مورد نظر پلمپ و پرونده به همراه یک نفر متهم برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع شد.

اتوبوس حامل ۲۳ کیلو تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی لارستان از دستگیری ۲ قاچاقچی و کشف ۲۳ کیلو تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجد بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو‌های عبوری در محور بندرعباس به لارستان، به یک اتوبوس مظنون و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۲۳ کیلو تریاک که به طرز ماهرانه‌ای بالای گیربکس جاسازی شده بود کشف شد، افزود: در این خصوص ۲ نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

افزایش ۲۱۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از افزایش ۲۱۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

سرهنگ مراد صارمی اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق، ماموران انتظامی این شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون مقادیر زیادی کالای قاچاق به ارزش ۸ میلیارد ریال را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با بیان اینکه در این مدت انواع کالای قاچاق از قبیل لوازم خانگی، احشام، وسایل الکترونیکی و ... کشف و ۴۹ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند، گفت: در این راستا ۲۲ دستگاه خودرو سبک و سنگین نیز توقیف شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالا‌های مکشوفه را ۸ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان داشت: این مقدار کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

سرهنگ صارمی افزود: اجرای طرح‌های مختلف انتظامی، اقدامات اطلاعاتی و همکاری خوب مردم با پلیس از مهمترین دلایل افزایش کشفیات قاچاق در این شهرستان بوده است.

دستگیری ۵۳ نفر از محکومان فراری در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری ۵۳ نفر از محکومان فراری طی ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در پی اجرای حکم قضائی مبنی بر دستگیری محکومان متواری، به جهت حساسیت موضوع و ممانعت از قانون گریزی هنجار شکنان اجتماعی، این ماموریت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز عنوان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران انتظامی این شهرستان با انجام یک سری کار‌های فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این افراد شدند.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه مأموران انتظامی با هماهنگی دستگاه قضائی و طی چند عملیات غافلگیرانه، طی ۲۴ ساعت گذشته موفق شدند ۵۳ نفر از محکومان متواری را دستگیر کنند، عنوان داشت: متهمان برای رسیدگی و ادامه سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

جنون مادر مرگ خود و ۲ فرزندش را رقم زد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: مادر خانواده پس از کشتن دختر و پسر ۸ و ۱۲ ساله، به زندگی خود نیز پایان داد.

سرهنگ کاووس محمدی بیان کرد: طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع خودکشی در خیابان "شمس" شهرستان شیراز، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت و پس از اطمینان از صحت خبر به محل حادثه اعزام و با ورود به منزل با اجساد ۲ دختر و پسر و یک زن مواجه شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بلافاصله پس از هماهنگی قضائی اجساد به پزشک قانونی انتقال داده شدند، خاطر نشان کرد: در تحقیقات فنی و تخصصی پلیس مشخص شد که مادر خانواده به علت مشکلات مالی، روحی و روانی و جنون آنی، پس از کشتن دختر و پسر ۸ و ۱۲ ساله با یک شی، خود را خفه و به زندگی‌اش پایان داده است.

سرهنگ محمدی بیان کرد: بسیاری از خانواده‌هایی که قتل یا خودکشی در آن‌ها رخ داده است گرفتار اختلافات اقتصادی و خانوادگی، مسائل و معضلات اجتماعی مانند اعتیاد و ... بوده اند که می‌طلبد برای پیشگیری از این امور با مراجعه به مراکز مشاوره و کارشناسان، مشکلات خود را حل و فصل تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

کشف ۶۰ کیلو تریاک در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از کشف ۶۰ کیلو تریاک و توقیف یک دستگاه خودرو در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود موادمخدر و کنترل خودرو‌های عبوری در جاده عسلویه به فیروزآباد، به یک خودرو وانت پراید مظنون و دستور توقیف دادند.

او افزود: راننده با بی توجهی به دستور ایست پلیس اقدام به فرار کرد که پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، خودرو توسط ماموران متوقف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این خودرو، مقدار ۶۰ کیلو تریاک کشف کردند، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

دستگیری ۳ سارق و کشف ۲۰ فقره سرقت در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری ۳ سارق و کشف ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در ممسنی، شناسایی و دستگیری عوامل سرقت در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او ادامه داد: تیم ویژه‌ای از ماموران پلیس ممسنی با انجام اقدامات فنی، ۳ نفر سارق را در یکی از محلات شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ قسام با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و پس از مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی اقرار کردند، گفت: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و پلیس هرگز در برابر هنجارشکنان کوتاه نخواهد آمد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر