کد خبر: ۷۲۴۵۲۶۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
کد خبر : ۷۲۴۵۲۶۴

شهردار اصفهان گفت:برای راه‌اندازی خط تراموا در حال انعقاد قرارداد هستیم که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی یا یک نهاد عمومی این پروژه نیز آغاز شود زیرا مجموعه این اقدامات امید را در شهر اصفهان افزایش خواهد داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در برنامه تلویزیونی «چهارباغ» ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم اصفهان در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن چهلمین روز شهادت سردار شهید سلیمانی، اظهار کرد: آوازه اصفهان به عنوان شهری جهانی، فرهنگی و خلاق در همه جهان پیچیده و به عنوان شهری خلاق و زیبا مطرح است، از این رو باید از تمام افرادی که مشغول نظافت و زیباسازی شهر هستند، قدردانی کنیم.

او با بیان اینکه همواره تلاش می‌کنیم به بهترین شکل ممکن خدمات ارائه کنیم، ابراز امیدواری کرد: شهرداری اصفهان بتواند شرایط را به گونه‌ای رقم بزند تا همه شهروندان از خدمات ارائه شده راضی باشند.

شهردار اصفهان گفت: شهر باید زیست‌پذیر باشد، این تکلیفی برای مردم و شهرداری است تا با تعامل یکدیگر شهر را برای زندگی بهتر آماده کنند، بنابراین از یک سو دستگاه‌ها، سازمان‌ها، مدیران و مسئولان شهری باید به تکالیف خود آشنا باشند تا بتوانند خدمت کنند و از سوی دیگر مردم نیز باید به حقوق شهروندی خود آشنا باشند تا بتوانند مطالبه‌گر باشند.

او با تاکید بر اهمیت مطالبه‌گری شهروندان، اظهار کرد: وقتی می‌توان مطالبه‌گر بود که هر فرد نسبت به حق خود و نسبت به هر آنچه تکلیف دارد، آشنا باشد، همه باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم تا این شهر بزرگ را همیشه زیبا نگه داریم و از میراث، تاریخ و فرهنگ آن پاسداری کنیم.

نوروزی با بیان اینکه پاسداری از میراث شهر تنها وظیفه شهرداری نیست، بلکه وظیفه تک تک شهروندان است، تصریح کرد: همه شهروندان به اصفهان تعلق خاطر و وابستگی دارند و بی‌شک برای اینکه شهر همچنان پایدار بماند تلاش و تعامل می‌کنند.

او اظهار امیدواری کرد: در همکاری‌های بین مردم و شهرداری بتوانیم خدمات شایسته‌تری ارائه کنیم تا اصفهان بتواند محور گردشگری ایران باشد و همه کسانی که اصفهان را دوست دارند، بتوانند از زیبایی‌ها و فضا‌های خوب این شهر لذت ببرند و با مردم آن تعامل و گفتگو داشته باشند.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه‌های عمرانی شهر، گفت: در شهر پروژه‌های عمرانی متعددی در حال اجرا است، البته سیاست شهرداری تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و احداث پروژه‌های جدید است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه سال آینده ۳۳۰ پروژه عمرانی در شهر تکمیل و بخش عظیمی از آن‌ها تحویل شهروندان می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه پروژه حلقه حفاظتی یا رینگ چهارم به عنوان یک پروژه فراشهری در حال احداث است.

او گفت: پروژه حلقه حفاظتی شهر اصفهان به طول ۷۸ کیلومتر اطراف اصفهان ایجاد می‌شود که احداث آن از نقطه صفر در مجاورت کارخانه قند آغاز شده و در مجاورت کارخانه قند پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح سردار شهید سلیمانی در حال احداث است.

نوروزی با بیان اینکه پروژه سردار شهید سلیمانی قرار بود ظرف مدت ۲۴ ماه احداث شود، اما به شهروندان قول دادیم این پروژه در مدت ۱۸ ماه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، افزود: خوشبختانه با گذشت ۱۰ ماه از آغاز عملیات اجرایی پروژه سردار شهید سلیمانی شاهد پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی آن هستیم.

او ادامه داد: احداث پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح سردار شهید سلیمانی ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد و از محل این پروژه به سمت بزرگراه شهید اردستانی هفت کیلومتر مسیر رینگ با بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه باید آزادسازی و احداث شود.

شهردار اصفهان اظهار کرد: در بزرگراه شهید اردستانی پروژه پل آفتاب را که به شهروندان قول دادیم ظرف مدت ۱۰ ماه اقدام کنیم، سه روز زودتر از موعد وعده داده شده، احداث کردیم، اما از محل این پروژه تا جاده فرزانگان نیز باید مسیر رینگ احداث شود که امیدواریم تا ۲۵ اسفندماه سال‌جاری این بخش از پروژه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

او با اشاره به بودجه شهرداری اصفهان، گفت: وقتی فعالیت در این دوره را آغاز کردیم، بودجه شهرداری دو هزار و۷۵۰ میلیارد تومان بود یعنی از ۱۰۰ سال پیش تا سال ۹۶ بودجه شهرداری دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان شده بود و از آن زمان تاکنون میزان بودجه به شش هزار میلیارد تومان رسیده و بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

نوروزی خاطرنشان کرد: ۲۹ درصد بودجه سال آینده شهرداری اصفهان در بخش اجرایی و ۷۱ درصد آن در بخش عمرانی هزینه خواهد شد.

او با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی شهر محرک توسعه است، تصریح کرد: پروژه‌های حلقه حفاظتی شهر یا رینگ چهارم، چهارباغ و مترو محرک توسعه است و آبادانی هر چه بیشتر شهر را به همراه دارد.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه بودجه ۹۹ شهرداری اصفهان با نگاه عدالت فضایی و برابری واقعی در سطح شهر تدوین شده است، افزود: بودجه سال آینده به سه دسته بودجه‌های فراشهری، بودجه پروژه‌های مهم منطقه‌ای و پروژه‌های منطقه‌ای تقسیم شده است.

او ادامه داد: در فرایند تدوین بودجه ۹۹ در صدد تقویت درآمد‌های پایدار، جلوگیری از افزایش تراکم فروشی و ایجاد کد‌های درآمدی جدید برای شهرداری بودیم، از این رو معتقدیم بودجه سال آینده شهرداری عملیاتی است و می‌تواند در برقراری عدالت واقعی نقش بسیار مهمی داشته باشد.

تحول در حال و هوای فرهنگی شهر

نوروزی با اشاره به افزایش نشاط اجتماعی شهروندان، اظهار کرد: حال و هوای فرهنگی متحول شده به طوری که در ایام دهه فجر نیز شهروندان شاهد اجرای برنامه‌های متنوع در نقاط مختلف شهر بودند.

او افزود: در ایام الله دهه فجر بیشترین تلاش و فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و فضا‌های شهری را شهرداری انجام داد که در این راستا باید از اقداماتی که در اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان صورت گرفته قدردانی کرد.

شهردار اصفهان با اشاره به نقش شهرداری در برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: در فضاسازی و تبلیغات شهرداری برای برپایی راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن نقش بسیار پُر رنگی داشته ایم.

او با بیان اینکه عید نوروز امسال شهر با فضا‌های فرهنگی عجین خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به خواهرخواندگی اصفهان با تبریز، پنجشنبه در شهر تبریز «برنامه فرهنگی اصفهان» را برگزار می‌کنیم و چند برنامه اجرا و در تلویزیون تبریز از اصفهان خواهیم گفت.
توسعه دیپلماسی شهری اصفهان

نوروزی با بیان اینکه دیپلماسی شهری اصفهان در حال توسعه است، افزود: دیپلماسی در حوزه فرهنگی برای معرفی اصفهان محدود به داخل کشور نیست، شهرداری اصفهان سعی دارد در هر حادثه و اتفاقی حضور پیدا کرده و روحیه ایثارگری مردم را نمایان سازد.

او ادامه داد: از چند روز گذشته ویروس کرونا در کشور چین شیوع پیدا کرده که با توجه به خواهرخواندگی اصفهان با شهر «شیان» چین، در نامه‌ای به شهردار چین مراتب ابراز همدردی مردم اصفهان را اعلام کردیم.

شهردار اصفهان گفت: امروز شهردار شیان چین در نامه‌ای از ابراز همدردی مردم اصفهان و شهرداری این شهر قدردانی کرد و تقاضای ارسال کمک‌هایی در خصوص اقلامی همچون دستکش و ماسک داشت که در این فرصت از تمام افراد علاقه‌مند به کمک‌رسانی درخواست می‌کنیم با شهرداری اصفهان تماس گرفته و کمک‌های خود را ارائه کنند تا ارسال اقلام انجام شود.
افزایش ۷۶ درصدی بودجه فرهنگی شهرداری

او با اشاره به بودجه فرهنگی شهرداری اصفهان، خاطرنشان کرد: بودجه فرهنگی در سال آینده ۷۶ درصد افزایش یافته است.

نوروزی با بیان اینکه سال آینده تالار شهر تکمیل می‌شود و در چند نقطه شهر نیز فعالیت‌هایی اجرا خواهد شد، اظهار کرد: سال آینده علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه کاره و توجه تراموا، مترو و حلقه حفاظتی، اتفاقات خوبی در داخل شهر نیز خواهد افتاد.
انعقاد قرارداد برای راه‌اندازی تراموا

او با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی تراموا در شهر، افزود: برای راه‌اندازی خط تراموا در حال انعقاد قرارداد هستیم که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی یا یک نهاد عمومی این پروژه نیز آغاز شود، زیرا مجموعه این اقدامات امید را در شهر اصفهان افزایش خواهد داد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ۴۰ درصد بودجه سال آینده شهرداری اصفهان مربوط به حمل ونقل عمومی است تا بتوانیم ترافیک را مهار، آلایندگی‌ها را کاهش، رفت و آمد‌ها را تسهیل و اطمینان در سفر را افزایش دهیم.

او گفت: شهرداری اصفهان مصمم است خدمات‌رسانی در شهر را به نحوی انجام دهد که علاوه بر تحقق توسعه پایدار، زیست پذیری در شهر ارتقا پیدا کند و شهروندان در همه مناطق بتوانند در نهایت آسایش با عدالت فضایی و برابری واقعی طعم شیرین زندگی در شهر را بچشند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر