کد خبر: ۷۲۴۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
کد خبر : ۷۲۴۵۳۲۱

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی در شبانه روز گذشته نیز در استان ادامه یافت و مجموع مناطق تحت تأثیر بارش به ۶۸ ایستگاه در ۱۱ شهرستان رسید.

پایان فعالیت سامانه بارشی بعد از بارش در ۱۱ شهرستان سیستان و بلوچستانمحسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: تمرکز بارش‌های این سامانه بیشتر در ارتفاعات نواحی مرکزی و بخش‌هایی از نیمه شمالی بود به طوریکه در برخی ایستگاه‌های بارانسنجی زاهدان مانند «ا... آباد پبی «۳۲، «بهارآبادجون آباد» ۳۱ و «خیرآبادبالا» ۲۳ میلی متر باران گزارش شد.

او  افزود: «سنیب» که در دومین روز فعالیت سامانه بارشی با ۷۹ میلی متر باران رکورد بارش استان بود دیروز و دیشب نیز از فعالیت این سامانه بهره برد و حدود ۱۲ میلی متر باران دریافت کرد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به طور کلی بعد از سنیب، بیشترین بارش‌های این سامانه در ایستگاه‌های «درودی نرون» خاش با ۶۴، «ا... آباد پبی» زاهدان ۳۲، «توتان» نیکشهر، «بزمان» ایرانشهر و «بهار آباد جون آباد» زاهدان ۳۱ میلی متر، «کوشه» خاش ۳۰.۵ میلی متر و «تمندان» زاهدان ۲۶.۵ میلی متر روی داده است.

حیدری ادامه داد: بارش‌ها به صورت پراکنده تا دیشب در بخش‌هایی از استان مانند شرق و جنوب شرق ادامه داشت و در نهایت از نیمه‌های شب گذشته از مرز‌های شرقی کشور خارج شد.

او  در بخش دیگری به آخرین وضعیت جوی استان اشاره کرد و گفت: کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار می‌رود تا اوایل هفته آینده تداوم داشته باشد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از پایان وزش باد‌های شدید در سطح استان خبر داد و گفت: همانطور که انتظار می‌رفت از نیمه‌های شب گذشته وزش باد‌های شدید در زاهدان و برخی مناطق نیمه شمالی استان فروکش کرد.
حیدری گفت: وزش باد متوسط شمالی امروز در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر