کد خبر: ۷۲۴۵۴۸۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر : ۷۲۴۵۴۸۶
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: اعتبار فصل عمرانی شهرستان گرمی در گذشته ۵میلیارد تومان بود که خوشبختانه امسال با ۱۲برابر افزایش به ۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گرمی گفت: بودجه عمرانی شهرستانهای بیله سوار و گرمی ۲۵۰میلیارد تومان در دو سال اعلام شده است در حالی که بودجه فصل عمرانی در کشور ثابت مانده است.

او با بیان اینکه این افزایش اعتبار توجه دولت به منطقه را نشان می دهد افزود: قول هایی که در مصوبات گذشته داده شده بود در شهرستان گرمی محقق شده است.

استاندار اردبیل گفت:آغاز عملیات اجرایی چهار بانده کردن محور گرمی _ بیله سوار که محل ورود مسافران آذربایجان به ایران بوده در دهه فجر آغاز شد و روند انتخاب پیمانکار و تامین اعتبار این پروژه جز مصوبات جلسه قبلی بوده که محقق شده است.

او تصریح کرد: سالهای متمادی مطالعه و طراحی گردشگری دریاچه گیلارلو آرزوی مردم بود درسال گذشته طراحی و طرح جامع آن پایان یافت.

بهنام جو با بیان اینکه این مجموعه دارای مشکلات اعتباری بوده است گفت: مشکلات موجود مرتفع شده و فاز اول رینگ ماشین رو و روشنایی دور دریاچه آغاز شده و در سال آینده به اتمام می رسد که با بستری که ایجاد شده سایر سرمایه گذاران برای انجام سرمایه گذاری به این منطقه خواهند آمد.

رییس شورای اقتصاد مقاومتی استان افزود: آب شرب مورد نیاز روستاهای شهرستان گرمی از سه منبع تازه کند ، شهید بالازاده و موران قابل تامین است که بخشی اجرا شده و بخش دیگر در حال اجراست.

او توجه به آبرسانی روستاها را از دیگر مصوبات جلسه اقتصاد مقاومتی بر شمرد و اظهار کرد:آبرسانی ۱۱۵روستا از سد تازه کند با اعتباری ۸۵میلیارد تومان در سالجاری اتمام و به بهره برداری رسید که هدف از احداث این سد آبرسانی به روستاها و بخشی از شهر گرمی بوده که در سفر رییس جمهور ۱۰میلیارد تومان برای احداث تصفیه خانه آب آن اعتبار گذاشته شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: با تلاش و پیگیری هایی که انجام می شود این تصفیه خانه در ۲ سال آینده به بهره برداری می رسد و آبرسانی موران اعتبارات تکمیلی انجام شده و تا تابستان سال آینده فاز های در حال اجرا به اتمام می رسد.

بهنام جو همچنین ایجاد گمرک شهرستان گرمی را بین ایران و آذربایجان را یادآور شد و افزود: شهر گرمی از دیر باز معبر مرزی بین ایران و آذربایجان بوده که مراودات اقتصادی انجام شود خوشبختانه بعد از سالها با بحث کارشناسی راه اندازی می شود.

او ادامه داد: همیشه درخواست ها برای ایجاد مرواده مرزی از سوی ایران بوده و طرف آذربایجانی نیز باید تایید می کرد که بازدید اولیه صورت گرفته و باید دقیق مکانیابی شود و یک بار دیگر نیز بازدید توسط کارشناسان انجام می شود و با تفاهم نامه بین ایران و آذربایجان این گمرک ایجاد شود.

بهنام جو افزود: گرچه در محل "آزادلو" بین مرز ایران و آدربایجان ساختمانی احداث شده است به نظر ما هر کجا باشد اشکالی ندارد اما باید طرف مقابل هم محل را مورد تایید قرار دهد.

او در خصوص تکمیل و رسیدگی به شهرک صنعتی گرمی تصریح کرد: شهرک صنعتی گرمی با سرمایه گذاری بسیار خوب بخش خصوصی تکمیل شده ولی باید بحث زیرساختی و تصفیه خانه فاضلاب و کمبودهای آن از محل اعتبارات ملی و استانی تقویت شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سد عمارت در سال آینده به اتمام می رسد گفت: بعد از پایان عملیات اجرایی این سد علاوه بر حق آبه کشاورزان الویت اول تامین آب منطقه آزاد تجاری، بخش صنعت و آب شرب شهرستان گرمی است.

بهنام جو افزود: بحث شهرستان شدن انگوت پیگیری شده و مرحله پایانی این مساله طی می شود.

او موضوع راه اندازی گلخانه انگوتلار نیز یاداور شد و گفت: این مجموعه در مرحله پایانی حقوقی خود قرار دارد و بانک کشاورزی برای جذب سرمایه گذار اقدامات اولیه را انجام داده تا با راه اندازی مجدد شاهد توسعه ، ایجاد اشتغال و تولید محصولات کشاورزی باشیم.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر