کد خبر: ۷۲۴۵۴۹۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد خبر : ۷۲۴۵۴۹۹
گروه : گیلان » رشت
وزیر نیرو:

وزیر نیرو گفت: مشکل آب و برق بخش قابل توجهی از مشترکان گیلانی که طی برف اخیر قطع شده بود تا امشب حل می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، رضا اردکانیان وزیر نیرو  در جلسه ستاد بحران در رشت با اشاره به ترسالی امسال و بارش برف سنگین در گیلان گفت: از روز شنبه تا چهارشنبه  ۴.۱۶ میلیمتر افزایش بارش در کشور داشتیم، اما این رقم در حوزه آبریز گیلان ۲۷ برابر متوسط کشوری بوده است.

او سطح پوشش برف اخیر گیلان را ۱۴ هزار کیلومتر عنوان و تصریح کرد: گستردگی این بارش به نسبت برف سال ۸۳ هم بیشتر و بی سابقه بوده است.

اردکانیان با اشاره به ۲۹ هزار کیلومتر شبکه توزیع برق و ۱۹ پست فوق توزیع در گیلان اظهار کرد: در حال حاضر سه پست برق به علت عدم دسترسی راه‌ها از مدار خارج است و امیدواریم تا پایان امروز با تمامی امکاناتی که وجود دارد، بتوانیم برق قابل توجهی از مشترکان را وصل کنیم.

او با اشاره به قطعی آب شرب ۱۵ درصد از مشترکان شهری و ۳۰ درصد از مشترکان روستایی در شرایط کنونی خاطر نشان کرد: همزمان با وصل برق در تلاشیم که آب شرب مشترکان نیز وصل شود.

او گفت: تلاش‌های بسیاری در حال انجام است تا هر چه سریعتر آب و برق مشترکان وصل شود.

اردکانیان ادامه داد: امسال سه طوفان بزرگ در کشور‌های توسعه یافته اروپا و آمریکای شمالی روی داد که برق ۳۰۰ هزار مشترک قطع شد و ۶ تا ۹ روز اتصال مجدد آن‌ها و عادی شدن شرایط به طول انجامید، ولی در پشت آن همچنان صد‌ها و هزاران مشکل و عملیات برای برطرف کردن مسائل انجام می‌شود.

او عنوان کرد: گیلان با توجه به این حجم مشکل در شرایط کنونی نیازمند استفاده از امکانات استان‌های معین است که در این رابطه صبح چهارشنبه قبل از جلسه هیات دولت برای اعزام این کمک‌ها و تیم‌های عملیاتی اقدامات لازم انجام شد.

او با تاکید بر ضرورت افزایش آمادگی‌ها در بحران‌های احتمالی آینده گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده سازمان برنامه و بودجه کمک‌های خوبی خواهند داشت و باید با استفاده صحیح از این منابع بتوانیم با نوسازی شبکه آمادگی بیشتری در اتفاقات در آینده داشته باشیم.

اردکانیان با اشاره به قطع برق ۲۵۰ هزار مشترک گیلانی بدنبال بارش برف سنگین در استان خاطر نشان کرد: تلاش بر آن است بخش قابل توجهی از مشترکان امشب با بازگشایی معابر و راه ها؛ برق ما بقی مشترکان استان نیز وصل شود.

او در پایان  ادامه داد: نمی‌توان انتظار داشت این وضعیت خیلی زود به طور کامل به شرایط عادی باز گردد.

انتهای پیام/آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر